فاصله جلسات بین لیزر موهای زائد باید چقدر باشد؟

تاریخ انتشار - ۲ شهریور ۱۳۹۸

حذف موهای زائد با لیزر یک روش درمانی زیبایی که در آن از لیزر برای حذف های زائد بدن استفاده می شود. هرچند اثرات استفاده از لیزر الکساندرایت در مقایسه با روش های دیگر بسیار طولانی تر است اما مدت زمان باقی ماندن اثر آن در افراد مختلف متفاوت است. امروزه استفاده از دستگاه کندلا الکس به علت سرعت و دوام بیشتر نتایج لیزر آن نسبت به سایر دستگاه ها با استقبال بسیار زیادی نسبت به سال های گذشته روبرو شده است. حذف موهای زائد با کندلا الکساندرایت راه حل بسیار بهتری نسبت به روش های سنتی است چون حذف موهای زائد را برای تمامی نواحی بدن به مدت بسیار طولانی بیش از ۱ سال تضمین می کند.
حذف موهای زائد با لیزر Candela Alex با دستورالعمل های مختلفی بسته به نوع پوست و موی افراد انجام می گیرد که بر اساس ضخامت، نوع، تراکم موها و ناحیه مورد نظر برای لیزر کردن تنظیم می شود. این روش بهترین نتیجه را روی افرادی که دارای موهای سیاه و پوست نسبت روشن هستند؛ ایجاد می کند. لیزر مو در اصل ملانین موجود در مورد را هدف قرار داده و موجب تخریب فولیکول می شود.  البته  عوارض و ریسک هایی نیز پس از استفاده از لیزر وجود دارد که در صورت رعایت احتیاط های لازم پیش از اقدام به حذف موهای زائد و مشورت با متخصص پوست و مو به حداقل می رسد.
چرخه رشد مو دارای سه فاز است و لیزر فقط می تواند موهایی که در فاز رشد فعال قرار دارند را تخریب کند. به همین علت ۴ تا ۶ جلسه درمان برای از بین بردن تمام موهای یک ناحیه نیاز است تا کلیه موها در فاز رشد فعال قرار گرفته و با لیزر درمان شوند.به طور کلی برای ۸۰ تا ۹۰ درصد از مراجعینی که کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکس هستند؛ حدود ۴ تا ۶ جلسه لیزر برای حذف موهای زائد یک ناحیه از بدن با فواصل ۶ تا ۱۰ هفته ای بین هر جلسه کافی است. با این روش درمان تقریباً بیش از ۹۰ درصد از موهای زائد هر ناحیه از بدن کاهش پیدا می کند. 

فاصله زمانی ایده‌آل بین جلسات درمان با لیزر کندلا الکس چقدر است؟

لیزر موهای زائد توسط دستگاه لیزر کندلا الکسانداریت طی چندین جلسه روی یک ناحیه از بدن انجام می گیرد و بیمار باید در فواصل زمانی معینی برای تکرار جلسات لیزر به کلینیک مراجعه کنند. سوال مهمی که در ذهن همه مراجعین وجود دارد در مورد بهترین زمان و فاصله بین دو جلسه لیزر است.
به منظور پاسخ به اینه به این سوال باید بدانید که بهترین زمانی که لیزر می تواند موها را مورد هدف قرار دهد حداکثر زمانی است که برای رشد موها در یک فرد نیاز است. بنابراین باید چرخه رشد موی هر فرد هنگام استفاده از لیزر الکساندرایت در نظر گرفته شود.
چرخه رشد موی بدن بر اساس فازهای مختلف رشد مو در نظر گرفته می شود:
فاز آناژن
فازی که در آن موها در حال رشد هستند به نام فاز آناژن شناخته می شود. در این فاز سلول‌های مو، تکثیر شده و سلول های جدیدی را تشکیل می دهند. این مرحله ممکن است بیش از از یک سال بسته به ناحیه ای که مو در آن در حال رشد است؛ زمان ببرد.
مدت زمانی که مو در این فاز باقی می ماند توسط ژنتیک فرد شناخته می شود و هر چه مو طولانی تر در این فاز باقی بماند؛ رشد بلندتری خواهد داشت. به همین علت رشد مو فقط در همین مرحله انجام می گیرد.
فاز کاتاژن
بخش پایین تر فولیکول در فاز کاتاژن شکل می گیرد. در این فاز مور رشد نمی کند. در حقیقت مو به اندازه ای که باید در فاز آناژن رشد کرده و در فاز کاتاژن اندازه آن ثابت باقی می ماند. در این فاز تغذیه رسانی به منظور تکمیل سیکل رشد از طریق خون پایان یافته و مو باید پیش از رسیدن به این مرحله خود را احیا کند.
فاز تلوژن
مرحله بعد فاز تلوژن است که در آن مو حدود یک تا چهار ماه روی پوست باقی می ماند و سلول مو به رشد خود ادامه می دهد تا ریشه مو مستحکم شده و مو بتواند به راحتی داخل پوست باقی بماند. در هر بازه زمانی حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از موها در این فاز قرار دارند.
با داشتن اطلاعات کافی در خصوص فازهای مختلف چرخه رشد مو می توان رابطه آن را با دوره درمانی حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکس توضیح داد. دوره های چرخه رشد مو که در آن فولیکول مو، توسط لیزر کندلا الکس مورد هدف قرار می‌گیرند؛ توسط متخصصین پوست و مو تشخیص داده می شود. اکثر متخصصین معتقدند که حذف موهای زائد به لیزر مو الکساندرایت زمانی پاسخ مثبت می دهد که در فاز آناژن قرار داشته باشد.
چون هدف اصلی نور لیزر، جذب شدن توسط ملانین موجود در سلول مویی است و ملانین زمانی که مو در فاز رشد قرار دارد یعنی همان فاز آناژن به بیشترین میزان خود در فولیکول می رسد؛ تاثیر نور لیزر نیز در همین فاز روی موهای بدن بیشتر است. درصورتیکه در فاز کاتاژن با کاهش میزان ملانین ، تاثیر لیزر نیز کاهش می یابد. به این ترتیب موهایی که در فاز تلوژن رشد مو قرار دارند نیز کمترین آسیب را از لیزر مو می بینند.
علاوه بر اینکه مو در فاز صحیح چرخه رشد باید مورد هدف لیزر قرار گیرد مکانیزم دیگری برای تاخیر در رشد مجدد ارائه شده تخریب سلولهای بنیادی فولیکولار نامیده می شود.
مطالعات بسیاری در این زمینه انجام گرفته که مشاهدة آن این نتایج را تایید می کند در کل می توان گفت چون ناحیه Bulge فولیکول مو روی رشد صحیح تاثیر بسزایی دارد؛ تخریب این سلولهای بنیادی فولیکول که در ناحیه Bulge باقی مانده کاهش قابل توجهی در رشد مو را ناشی می شود.

چه مدت بین جلسات حذف موهای زائد با لیزر باید منتظر ماند؟

مدت زمان بین جلسات حذف موهای زائد توسط لیزر کندلا الکس با توجه به سه فاز رشد مطرح شده برای مو شامل آناژن و کاتاژن و تلوژن تعیین می شود. فاز آناژن زمانیست که مو به ریشه چسبیده است و تنها حالتی است که درمان حذف موهای زائد با لیزر می تواند فولیکول مو را با موفقیت تخریب کند. در هر بازه زمانی موهای بدن در فازهای رشد متفاوتی قرار دارند و به همین علت جلسات متعددی برای از بین بردن فولیکول های مو که در آن بازه زمانی در فاز آناژن قرار دارند؛ مورد نیاز است. 
توجه به این نکته مهم است که بسته به نوع پوست و موی فرد، میزان موهای موجود در فاز رشد نیز متفاوت است. دستگاه کندلا الکس ۲۰۱۹ که با آخرین تکنولوژی های روز دنیا طراحی شده با تخریب فولیکول های مو که در این فاز فعال یا آناژن قرار دارند؛ عمل می کند. به همین دلیل در نظر گرفتن یک فاصله زمانی کافی بین جلسات به منظور تخریب فولیکول های مو که مجددا به چرخه رشد بازگشته اند؛ مهم است.
از طرفی رشد مو در نواحی مختلف بدن متفاوت است. به عنوان مثال رشد موی صورت بسیار سریع تر است. به همین توصیه می‌شود که درمان لیزر موهای زائد صورت هر چهار تا پنج هفته یکبار انجام گیرد. اما برای خط بیکینی فاصله زمانی حدود ۶ تا ۸ هفته مانند ناحیه زیر بغل در نظر گرفته می شود. چون چرخه رشد این ناحیه کندتر انجام می گیرد. برای برخی از نواحی بدن نیز باید فاصله ۸ تا ۱۰ هفته بین جلسات لیزر موی زائد رعایت شود.
اگر می خواهید با لیزر موی کندلا الکساندرایت به بهترین نتیجه دست پیدا کنید باید جلسات لیزر مو را هر ۶ تا ۸ هفته یکبار تکرار کنید. این فاصله زمانی به نوع و رنگ پوست، ضخامت مو، ناحیه درمان و میزان رشد و کیفیت های موهای آن ناحیه و ژنتیک بدن بستگی دارد.
پیش از شروع جلسات لیزر بهتر است از تعداد جلسات و قیمت هر جلسه دارد؛ مطلع شوید. با گذراندن جلسات کامل لیزر در فواصل زمانی مشخص حدود ۹۰ درصد از موهای زائد اکثر بیماران در ناحیه مورد نظر کاهش خواهد یافت. البته فراموش نکنید که زمان‌بندی بسیار مهم است. همچنین رعایت نکات قبل و پس از لیزر موهای زائد و در تعادل نگه داشتن هورمون ها نیز اثر بسیار زیادی در میزان کاهش مو پس از اتمام جلسه لیزر دارد.
ما به منظور بهبود کیفیت و نحوه انجام لیزر، نظر بیماران را در خصوص رضایتمندی و میزان موفقیت این عمل می پرسیم. در ادامه نظرات برخی از مراجعین به مطب کندلا در خصوص فواصل زمانی درمان با لیزر کندلا الکساندرایت مطرح شده است:
"پیش از آنکه با کلینیک لیزر کندلا الکس آشنا شوم تحقیقات بسیاری در خصوص روش های مختلف لیزر مو انجام دادم. کلینیک های مختلف در خصوص مدت زمان به این جلسات پاسخ درستی به من نمی دادند. برخی از آنها فاصله زمانی ایده آل را ۴ تا ۵ هفته و برخی دیگر ۷ تا 8 جلسه مطرح می‌کردند. به همین علت همواره این سوال برای من مطرح بود که فاصله زمانی ایده آل که باید بین دو جلسه لیزر منتظر بمانم تا لیزر موهای زائد بهترین نتیجه را برایم داشته باشد چقدر است؟ زمانی که این سوال را از متخصصین کندلا پرسیدم به طور کامل برایم توضیح دادند که رشد مجدد موها در نواحی مختلف بدن متفاوت است. به همین علت معمولاً زمانی که عمل لیزر روی یک ناحیه از بدن انجام می گیرد به بیمار توصیه می شود در صورتی که حدود پس از ۴ هفته مو به قدر کافی در آن ناحیه از بدن رشد کرد؛ مجدداً جلسه درمان را تنظیم کنند و در صورتی که رشد موهای آن ناحیه به حد کافی نرسیده بود؛ جلسه درمان را تا هشت هفته به تعویق بیندازند. به این ترتیب فاصله زمانی بین جلسات مشخص می‌شود و جلسات بعدی طبق همین فاصله زمانی تعیین خواهد شد."
"زمانیکه برای مشورت درخصوص لیزر موهای زائد صورت به کلینیک مراجعه کردم؛ متخصصین لیزر کندلا الکساندرایت برایم توضیح دادند که فاصله زمانی ایده آل بین جلسات لیزر صورت حدود ۴ تا ۶ هفته و برای نواحی دیگر بدن حدود ۶ تا ۸ هفته است و این مدت زمان متغیر به علت متفاوت بودن چرخه رشد در نواحی مختلف بدن است."
"زمانیکه در خصوص فاصله زمانی بین جلسات لیزر از متخصصین سوال کردم برایم توضیح دادند که چون چرخه رشد موهایم بسیار سریع است بهتر است هر چهار هفته یک بار برای تکمیل درمان مراجعه کنم. اما بعد از 2 جلسه رشد موهایم کندتر شد و به همین علت جلسات لیزر هر ۶ هفته یک بار تنظیم شد. زمانی که علت این اختلاف زمانی را از متخصص لیزر مو الکس پرسیدم پاسخ داد که لیزر کندلا الکساندرایت روی موهای در حال رشد تاثیر می گذارد و به همین علت این مدت زمان باید در نظر گرفته شود تا سایر موهایی که در جلسه قبلی در فاز رشد قرار نداشتند وارد فاز رشد شده و فولیکول آنها توسط لیزر تخریب شود."
"طی تحقیقاتی که انجام داده بودم متوجه شدم که لیزر کندلا الکس روی موهای در حال رشد که در فاز آناژن قرار دارند؛ تاثیر گذار است. در این فاز تغذیه سلول مو از طیق خونرسانی به رشد موها کمک می کند چون مو همچنان به ریشه آن متصل است. اما رابطه آن را با فواصل زمانی در نظر گرفته شده بین جلسات لیزر نمی‌دانستم. متخصص لیزر  candela alex برای من توضیح داد که چرخه رشد مو  برای اینکه در فاز آناژن قرار بگیرد کمی طولانی است و در هر دوره زمانی فقط حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از موهای کل بدن در فاز آناژن قرار دارد به همین علت باید فاصله زمانی ۴ تا ۸ هفته ای برای نواحی مختلف بدن در نظر گرفته شود  تا  یک سری دیگر از موها  وارد فاز رشد شده و با لیزر درمان شوند."
"یکی از دوستانم به من پیشنهاد داد که ناحیه پشت لبم را لیزر کنم او توضیح داد که طی سه جلسه و با فاصله زمانی سه هفته ای جلسات لیزر او تکمیل شده و الان که حدود یک سال از لیزر کردنش می‌گذرد کاملاً از این روش درمانی راضی است. زمانی که من به مطب کندلا مراجعه کردم تا همان ناحیه را لیزر کنم متخصص لیزر الکساندرایت فواصل زمانی ۴ هفته ای و طول درمان چهار جلسه را برای من در نظر گرفت. تعجب کردم و از او پرسیدم که چه تفاوتی با دوستم داشتم و چرا باید تعداد جلسات و فاصله زمانی آنها طولانی تر شود. با توضیحات متخصص لیزر مو متوجه شدم که نوع پوست و ضخامت موهایم و همچنین حجم آنها نسبت به دوستم متفاوت است و به همین علت برای رسیدن به بهترین نتیجه متخصص چنین برنامه ای را برایم تنظیم کرده است."مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1399/01/31
  1 0

  اینکه بعد از تموم شدن لیزر به مدت 10 جلسه دوباره بعد یک سال مو رشد میکنه درسته؟

  • 1399/02/29
   0 0

   سلام بستگی به بدن و عکس العمل هر شخص هم داره اما طبیعتا بعد از 8-6 جلسه مو رشدش خیلی کم میشه و فاصله جلسات هم بیشتر میشه.

 • 1399/02/28
  0 0

  چجوریه واقعا برا همه بعد یه سال در میاد ؟؟

  • 1399/02/29
   0 0

   سلام نه واسه هر شخص متفاوته.

 • 1399/02/31
  0 0

  ببخشید من اولین جلسه واسه لیزر زیر بغل رفتم اما الان دراومده منتهی خیلی کوتاه شده و نقطه نقطه اس اما بازم دراومده میشه تیغ زد یانه؟؟؟

  • 1399/03/06
   0 0

   هنوز مو در نیومده بزار خودش در بیاد بعد میریزه میتونی خودت هم مو رو با دست بکشی میکنه

 • 1399/03/31
  0 0

  سلام فاصله بین جلسات که موی زائد رشد میکنه باید چکار کنیم

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام بهتره که تا روز قبل از جلسه لیزرتون شیو نشه. هرچی بیشتر تیغ بزنید تاثیر لیزر کمتر میشه.

 • 1399/04/02
  0 0

  سلام وقت بخیر تا جلسه ششم باید سه هفته یکبار رفت ؟!لطفا راهنمایی کنید از کجا باید تشخیص بدیم چون اکثرا میگن تا ۶جلسه اول باید ۳هفته یکبار مراجعه کرد برای کل بدن

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام بستگی به دستگاه داره اما معمولا 4 جلسه ی اول ماهی یکبار، و بعد از اون 45 روز یکبار باید لیزر شه.

 • 1399/04/02
  0 0

  سلام من میخام لیزر کنم ولی دودلم چون میگند دوباره در میاد میشه بگید احتمال دوباره در اومدنش چه قدره

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام بستگی به بدن هر فرد هم داره اما معمولا بعد از تمام شدن دوره ی لیزر 90% موها ریزش داره و رشد مجدد نداره.

 • 1399/04/03
  0 0

  زمانی که دوره لیزر تمام می شود و قصد بارداری داریم اگه باردارشویم مو ها دوباره به حالت قبل بر می گرده

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام بخاطر بهم ریختن هورمون ها و فاصله ی زمانی بین جلسات لیزر بله احتمال زیاد شدن موها هست.

 • 1399/04/07
  0 0

  عالی

 • 1399/04/11
  0 0

  سلام موهای صورت من خیلی ضخیمه و دکتر گفته دوجلسه اول رو با فاصله 10 روز بیا میخواستم ببینم ضرری نداره

  • 1399/04/14
   0 0

   سلام فاصله ی لیزر نباید کمتر از 30 روز باشه معمولا؛ اما اگه پزشک متخصص اینطوری صلاح دیدن که مشکلی نیست.

 • 1399/04/16
  1 0

  من واسه لیزر زیر بغل و بیکینی میرم هشت جلسه م تموم شده ولی باز در میاد موهام رنگ پوستم سبزه هستش باید ادامه بدم که کلا در نیاد واقعا جواب میگیرم؟

  • 1399/04/17
   0 0

   سلام زیربغل و مخصوصا بیکینی نواحی حساسی هستند و کلا دیرتر جواب میدن. پیشنهاد میکنم دورتونو ادامه بدید.

 • 1399/04/17
  0 0

  سلام میخواستم بدونم بعد از اتمام جلسات لیزر نوک موهای زیر پوستی از از روی پوست از بین خواهد رفت و پوست یکدست میشه (بخصوص ناحیه ساق پا)؟

  • 1399/04/18
   0 0

   سلام به تدریج بله.

 • 1399/04/17
  0 0

  عاااااالی

 • 1399/04/18
  0 0

  سلام. من مشکل پرکاری تیروئید دارم. آیا ممکنه به این علت نتیجه نگیرم یا دیرتر بشه نتیجه گیری؟

  • 1399/04/18
   0 0

   سلام احتمالش هست.

 • 1399/04/18
  1 0

  سلام من دو جلسه لیزر صورت رفتم با دستگاه الکس ولی بخاطر شرایط فعلی کرونا چهارماه از دومین جلسه لیزرم گذشته و رشد موهای صورتمم زیاده فعلا نمیتونم برم لیزر میشه میتونم الان بند بندازم؟

  • 1399/04/19
   0 0

   سلام تو دوره ی لیزر خیر. روند لیزرتونو بهم میریزه. اگه قصد ادامه ی لیزر ندارید میتونید بند بندازید.

 • 1399/04/22
  0 0

  سلام.من دو جلسه لیزر بیکینی،هرکدون به فاصله یه ماه رفتم و الان بعد یه ناه اصلا هیچی در نیامده.باید صبر کنم در بیاد و جلسه بعد رو برم؟

  • 1399/04/22
   0 0

   سلام خیر باید جلسه ی بعدیتون رو به موقع برید.

 • 1399/04/22
  2 0

  سلام وقت بخیر می‌خواستم بپرسم لیزر برای کیست تخمدان چه تاثیری داره و اینکه دستگاه‌های لیزر با خنک‌کننده هستن و این سرما می‌تونه تاثیر بذاره

  • 1399/04/22
   0 0

   سلام خنک کننده برای کم شدن درد لیزره. واسه کیست تخمدان هم قبل از شروع لیزر با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • 1399/04/23
  2 0

  سلام خسته نباشید من اززیرچونم تاروی پام موداره یعنی روی سینم نافم کمرباسن بازوروی انگشت دست پاخلاصه فقدمشتم وزیرپام نداره ..دوجلسه لیزرکردم بادستگاه الکسادرایت انجام دادم کیست تخمدان دارم بعداز چند جلسه نتیجه میگیرم روی سینه انجام میدم زررداره زیرپوستی زیاددارم میشه کمکم کنید

  • 1399/04/24
   0 0

   سلام بستگی به دوره ی دستگاه موردنظر داره. با کندلا 8-6 جلسه. بهتره واسه کیست تخمدان با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • 1399/04/30
  0 0

  سلام. وقت بخیر من اولین جلسه لیزرمو ۲۴ خرداد رفتم بعد بهم گفته بودن ماهی یبار جلساتت تکرار میشه.. انگاری یادشون رفته بود دیگ تماس بگیرن ، امرور ک خودم تماس گرفتم گفتن الان دیگ نیستیم تا هشتم بهتون وقت میدم.. میخاستم بدونم ممکنه ک تاثیرش کمتر شه ک انقد فاصله بین جلسه اول و دومم میوفته؟ ۴۵ روزی تقریبا فاصله میوفته

  • 1399/04/31
   0 0

   سلام نباید فاصله بیوفته. باید به موقع برید.

 • 1399/05/02
  0 0

  سلام وقت بخیر ، خیلی ممنون از مطالب مفیدتون من پنج جلسه با کندلا با فاصل ۸ هفته لیزر انجام دادم الان برای جلسه ششم به خاطرآلرژی بدنم ملتهب شده و خارش دارم، اونجایی که لیزر انجام میدم وقتی شرایطم گفتم وقت لیزرم عوض کردن و گفتن باید وقتی خوب شدم برم وقتی که به من دادن فاصلش با جلسه قبلیم ۱۱ هفته میشه میخاستم بدونم این فاصله زیاد نتیجه جلسات قبلیم که از بین نمیبره؟

  • 1399/05/04
   0 0

   سلام اگه تا جلسه ی بعدی شیو نکنید مشکل خاصی پیش نمیاد.

 • 1399/05/06
  0 0

  سلام وقتتون بخیر، من دقیقا ۸ هفته پیش لیزر زیر بغل و بیکینی داشتم والان از مرکز لیزر گفتن که دستگاه لیزرشون مشکل داره وباید تا هفته دیگه صبر کنم.ب نظر شما دیر نمیشه و اثرش کم نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  • 1399/05/07
   0 0

   سلام بهتره جلساتتون رو به موقع برید. تا جلسه ی بعدی شیو نکنید احتمالا مشکل خاصی پیش نمیاد.

 • 1399/05/06
  0 0

  سلام، خسته نباشید آیا اگر بعد از جلسه لیزر موهایی که در اومده رو شیو کنیم مشکلی داره و کلا بهتره اصلا تا قبل جلسه بعد شیو نکنیم؟ سوال دیگم این هست که برای لیزر نمیشه از کرم یا پودهای موبر استفاده کرد به جای شیو کردن؟

  • 1399/05/07
   1 0

   سلام بهتره تا جلسه ی بعدی لیزرتون شیو نکنید و فقط اینکارو با ژیلت انجام بدید.

 • 1399/05/13
  0 0

  سلام ببخشید فاصله دو لیزر اگه دوهفته بشه اشکال نداره

  • 1399/05/14
   0 0

   سلام نباید زودتر از 30 روز لیزر کنید

 • 1399/05/14
  0 0

  سلام.من ۸ جلسه برای لیزر موهای بیکینی و زیر بغل رفتم ولی یه سوالی که داشتم این بود بعد جلسه هشتم هم موهایی که دراومدن، ریزش دارند بعد ۱۴ روز؟؟

  • 1399/05/14
   0 0

   سلام بله

 • 1399/05/17
  0 0

  میخوام برم لیزر کنم و میخوام باردار بشم آیا لیزر رو بزارم بعد از زایمان چون طبق سوالات انگار بازم بدلیل تغییر هومونها بازم موهای زاید در میاد ؟؟؟ (میدونم دوران بارداری و شیردهی نباید انجام بشه )

  • 1399/05/21
   0 0

   سلام بهتره بزارید برای بعد دوران شیردهی

 • 1399/05/19
  0 0

  سلام من ٣ سال پیش ١١ماه دوره لیرزم رفتم ولی دیگه ادامه ندادم الان موها صورتم خیلی زیاد شدن قبلا فقط زیر چونم بوده الان تمام صورتم شده مو زاعد نمیدونم الان چیکار کنم میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

  • 1399/05/21
   0 0

   سلام موی پرزی، دستگاه نامناسب و یا تنظیمات نامناسب میتونه از دلایل مشکلتون باشه با پزشک متخصص مشورت کنید

 • 1399/05/19
  0 0

  سلام من قبلا4 جلسه لیزر رفتم اما جلسه اخر بدنم تاول زد انگار درجه ش زیادبود یکسال گذشت 15م دوباره رفتم واسه لیزر یه جای دیگه واسه بیکینی بعد من قراره برم مسافرت خونه خواهرم و احتمالا یه ماه بیشتر طول میکشه این فاصله رو روند اثرلیزر تاثیر منفی میذاره؟ البته من رشد موهام زیاده و کلا زود درمیاد اگه زودتر از 30روز برم بده؟ یا اثر نمیذاره؟ زودتر برم بهتره یا دیرتر بشه؟ چون ب موقع نمیتونم برم وبعد اینکه ایابدنی هست ک کلا ب لیزر جواب نده و بعد همه جلسات بازهم مثه سابق بشه؟ ممنون میشم جواب بدید

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام باید به موقع برید. زودتر نمیتونید لیزر کنید. اگه مشکل هورمونی نداشته باشید و زیاد شیو نکنید خیر جواب میده.

 • 1399/05/19
  0 0

  حداقل فاصله زمانی مناسب بین دو دوره چقدره ؟ من تازه قصد دارم برم لیزر و مدت زیادیه که به پاهام ژیلت نکشیدم و اپیلاسیون کردم و موهام نرمن به نظرتون الان شروع کنم ژیلت کشیدن تا زمانی که میرم ؟ باید چیکار کنم ؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام هر دستگاه دوره ی متفاوت داره صبر کنید تا موهاتون کامل رشد کنه بعد ژیلت بزنید و دوره ی لیزرتون رو شروع کنید.

 • 1399/05/19
  0 0

  خیلی وقته که ژیلت نکشیدم و موهام کم شدند اما اگر ژیلت بکشم زیاد میشن حالا که قصد دارم برم لیزر با ژیلت بزنم ؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام واسه لیزر حتما باید از ژیلت استفاده کنید اما نه زیاد. حدالامکان 1 بار قبل از روز لیزر.

 • 1399/05/20
  0 0

  سلام وقتتون بخیر ؛تاثیرلیزر با دستگاه الکس دایود 2019 خوب هست؟

 • 1399/05/20
  0 0

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوالی داشتم اینه که بنا به دلایلی من مجبورم ناحیه بیکینی و زیر بغل رو جای دیگه و پا و باسن و جای دیگه برم ولی هر دوجا خط باسن و لیزر میکنن یعنی تو فاصله زمانی دو سه روز اون ناحیه دوبار در ماه به فاصله زمانی کوتاه لیزر میشه این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام چرا باعث سوختگی میشه لیزر نباید تو فاصله ی کمتر از 30 روز انجام بشه

 • 1399/05/20
  0 0

  سلام خسته نباشید ببخشید یه سوالی داشتم اینه که بنا به دلایلی من مجبورم ناحیه بیکینی و زیر بغل رو جای دیگه و پا و باسن و جای دیگه برم ولی هر دوجا خط باسن و لیزر میکنن یعنی تو فاصله زمانی دو سه روز اون ناحیه دوبار در ماه به فاصله زمانی کوتاه لیزر میشه این مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  • 1399/05/22
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/05/21
  0 0

  با سلام سوالم اینه که آیا لیزر برای موهای صورت تاثیر خوبی داره؟ مثلا موهای روی گونه من نازک و حالت کرکی هست آیا برای این گونه مو موثر هست؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام رو موهای کرکی خیر بهتره لیزر نشه

 • 1399/05/22
  0 0

  سلام من ۱۰ روز پیش بیکینی و زیر بغلمو بعد از ۵ ماه از پایان دوره م لیزر کردم،اما اصلاااا راضی نبودم و به شدت موی ضخیم و مشکی در اورده،حالا میخوام هفته بعد برم جای دیگه لیزر کنم،(میشه ۱۵ روز تقریبا فاصله بینشون)اشکالی نداره؟ضرر داره بعد از ۱۵ روز بازم برم لیزر؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام بله ضرر داره 2 هفته دیگه صبر کنید که حداقل 1 ماه فاصله بیوفته.

 • 1399/05/23
  0 0

  سلام کلا هشت جلسه مبلغش چقدره

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام بستگی به ناحیه ی موردنظرتون داره هزینه ها تو سایت موجوده

 • 1399/05/30
  0 0

  سلام خسته نباشيد من درد ناحيه بيكينى و زير بغل اصلا نميتونم به هيچعنوان تحمل كنم اگه به وسيله ى مشروب سرش كنم برم ميشه ليزرو انجام داد

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام خیر

 • 1399/06/01
  0 0

  سلام .اگه فاصله بیفته بین جلسات لیزر مثلآ دوماه من بخاطر کرونا و اینکه دستگاشون خراب شده نرفتم خاستم ببینم مشگل نداره ؟ینی جوابدهیش کمتره اگه دیر بریم؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام بله ممکنه تاثیر منفی داشته باشه. بهتره به موقع برید

 • 1399/06/02
  0 0

  سلام من شش جلسه موهای زیر بغل و بکینی ام رو لیزر کردم ولی دوباره موهای زیر بغل و بیکینیم درمیاد ولی نازک شده به نظرتو جواب میگیرم ادامه بدم

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام اگه مدت زمانی که طول میکشه موهاتون رشد کنه بیشتر شده، ادامه بدید

 • 1399/06/11
  0 0

  سلام.من هفت جلسه لیزر بیکنی و زیر بغل با فاصله یک ماه انجام دادم و مرکزی که برا لیزر میرم میگه باید 12 جلسه با فاصله یک ماه انجام بدم.آیا این فاصله کم عواقب داره یا نه؟

  • 1399/06/12
   0 0

   سلام اگه کمتر از 1 ماه بشه بله ممکنه الان که تو دوره ی شارژید باید هروقت 30 تا 40 درصد موهاتون درومد واسه لیزر تشریف ببرید.

 • 1399/06/15
  0 0

  ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیارمون گذاشتین

 • 1399/06/15
  0 0

  سلام من تازه ميخوام ليزر بيكينو و زير بغل رو شروع كنم و بعدش اقدام كنم به بارداري ،(باتوجه به اينكه در دوران بارداري بخاطر تغيير هورمون ها موها درمياد )، به نظر شما انجام ليزر رو به بعد از شير دهي موكول كنم؟

  • 1399/06/15
   0 0

   سلام بهتره به بعد مولکول کنید.

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام وقت بخیر. بنده تا حالا روی صورتم بند ننداختم میخوام لیزر کنم و میترسم شیو کنم تارهای موهام کلفت تر بشه و رشدشون سریع. خواستم بپرسم اگه شیو نکنم امکان لیزر هست؟

  • 1399/06/24
   0 0

   سلام بله حتما باید ژیلت بزنید اگه پرزیه کلا لیزر نکنید. اگه نیست که مشکلی پیش نمیاد

 • 1399/06/25
  0 0

  سلام.من دیروز لیزر زیربغل و‌ زیرمایور کردم.چون‌کامل بی حس نشده بود خیلی درد کشیدم.کی میتونم لیزر کنم تا جلسه بعد.؟واینکه 212هزار دادم.درحالی که کل شات هاش بیشتر از ۲۰تا نشد...درحالی که تو‌جاهای دیگه شاتی ۲۰۰۰هست...چطوریاس؟

  • 1399/06/25
   0 0

   سلام 1 ماه بعد هزینه ها تو هر مرکزی و با هر دستگاهی متفاوته و معمولا ناحیه ای حساب میشه نه شاتی راجع به چیزی که شما فرمودید هم باید از خود مرکز لیزرتون سوال کنید.

 • 1399/06/25
  0 0

  سلام.من دیروز لیزر زیربغل و‌ زیرمایور کردم.چون‌کامل بی حس نشده بود خیلی درد کشیدم.کی میتونم لیزر کنم تا جلسه بعد.؟واینکه 212هزار دادم.درحالی که کل شات هاش بیشتر از ۲۰تا نشد...درحالی که تو‌جاهای دیگه شاتی ۲۰۰۰هست...چطوریاس؟

  • 1399/06/25
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/06/25
  0 0

  سلام.من دیروز لیزر زیربغل و‌ زیرمایور کردم.چون‌کامل بی حس نشده بود خیلی درد کشیدم.کی میتونم لیزر کنم تا جلسه بعد.؟واینکه 212هزار دادم.درحالی که کل شات هاش بیشتر از ۲۰تا نشد...درحالی که تو‌جاهای دیگه شاتی ۲۰۰۰هست...چطوریاس؟

  • 1399/06/25
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/06/25
  0 0

  ببخشید اشتباهی تایپ شده سوالم.یه قسمتش.دیروز لیزر کردم.تا جلسه بعد میتونم مدام ژیلت بزنم.؟؟؟مثلا سه چهار روز دیگه؟؟؟

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام خیر تا جلسه ی بعدی ژیلت نزنید یا حداقل 2 هفته صبر کنید.

 • 1399/06/25
  0 0

  ببخشید سوال ام یه قسمتش تایپ اشتباهی.شد.من دیروز لیزر کردم.ریز بغل و زیر مایورمو .بعد تا جلسه بعد میتونم ژیلت بزنم .مثلا سه روز دیگه میتونم بزنم؟؟؟واینکه دیرزو بعد لیزر همون موهایی که با لیزر بیرون افتادن یعنی فقط تو یه جلسه همونا ریختن؟

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام خیر تا حداقل 2 هفته بعد ژیلت نزنید بله ممکنه بعد جلسه ی اول ریزش داشته باشید

 • 1399/06/25
  0 0

  سلام من رفتم لیزر زیر بغل و بیکینی .اما چرا فقط رو ناحیه تناسلی مو لیزر کردن.به طرف مقعد نرفتن...مگه بیکینی کلا تا اونجا لیزر نمیکنن؟

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام اونجا خط باسن محسوب میشه.

 • 1399/06/26
  0 0

  سلام من جلسه سوم لیزرم فاصلش با دوره قبل ۵۳روزشد ایا اثردو دوره قبل ازبین میره

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام اگه زیاد شیو نکرده باشید نه زیاد اما بهتره جلسات بعدی رو به موقع برید

 • 1399/06/27
  0 0

  سلام این که میگن اگه تو یه ماه دو بار لیزر بری رشد موها بیشتر میشه درسته؟

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام بله ممکنه اصلا جواب نده یا برعکس جواب بده

 • 1399/06/28
  0 0

  سلام من من 40روز پیش کل بدنو لیزر کردم وموهای پام بیشترش درنیومده اما بقیه جاها خیلی بلند شده الان باید جلسه بعدی رو شروع کنم؟

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام اگه تو دوره ی اصلی لیزر هستید، تا 4 جلسه ی اول هر 30 روز یکبار باید لیزرتون رو انجام بدید

 • 1399/06/31
  0 0

  سلام اگه مدت لیزر ۲۰ به ۲۰ روز باشه ایرادی داره؟ واینکه دستگاهی ک من باهاش لیزر میکنم هیچ دردی نداره

  • 1399/06/31
   0 0

   سلام خیر حداقل باید 30 روز باشه. اگه فاصله کمتر بشه لیزر روتون تاثیری نداره و حتی ممکنه عوارض جانبی داشته باشه.

 • 1399/06/31
  1 0

  سلام وقت بخیر من 8جلسه لیزر رفتم کل بدنم الان عالی شده تقریبا 80درصد نتیجه گرفتم فقط بازو هام یکمی مو دارن اشکال ندار مرحله بعدی دوماه دیگه برم یعنی هر دوماه یه بار برم برا شارژ؟؟؟؟؟

  • 1399/06/31
   0 0

   سلام هرموقع 30 40 درصد موهاتون رشد کرد میتونید تشریف ببرید واسه شارژ

 • 1399/06/31
  0 0

  سلام من ۶ جلسه از درمانم تمام شده آیا برای جلسه هفتم ایرادی داره ۶۰ روز به جای ۴۵ روز فاصله بیفته؟ ممنون از پاسخگویی

  • 1399/06/31
   0 0

   سلام اگه تا اونموقع 30 40 درصد رشد مو داشته باشید، خیر در غیر این صورت تقریبا لیزرتون تاثیری نداره

 • 1399/06/31
  0 0

  سلام من ۶ جلسه از درمانم تمام شده آیا برای جلسه هفتم ایرادی داره ۶۰ روز به جای ۴۵ روز فاصله بیفته؟ ممنون از پاسخگویی

  • 1399/06/31
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/07/02
  0 0

  ببخشید من عموما توی سفرم و میخوام بدونم اگر محلی که لیزر میکنم عوض بشه آیا تاثیری در روتین داره یا خیر؟

  • 1399/07/03
   0 0

   سلام اگه به موقع و با یک دستگاه مشخص لیزر کنید، خیر مشکلی پیش نمیاد

 • 1399/07/04
  0 0

  سلام من 7 جلسه با دستگاه دایود لیزر انجام دادم وکلی میسوخت ویه تیکه بیکینم لکه سیاه افتاد آیا چیزی هست استفاده کنم لکه بره؟ بعد 7 جلسه الان با دستگاه الکساندرا میرم لیزر آیا این لیزرم باید هرماه برم یا با همون فاصله دوماه درمیون برم؟؟؟ با این دستگاه هم باید8 جلسه برم؟؟؟

  • 1399/07/05
   0 0

   سلام میتونید از ضدلک ACM استفاده کنید. اما بهتره با پزشک متخصص مشورت کنید. معمولا هر دستگاه دوره ی خودشو داره. باید با اپراتورتون مشورت کنید ببینید ایشون نظرشون چیه.

  • 1399/07/07
   0 0

   متشکرم

 • 1399/07/06
  0 0

  سلام خسته نباشین من اولین جلسه لیزرم انجام دادم تا جلسه بعد موهای زاید پشت لب و چانه ام را به چی اصلاح کنم ایا بند بندازم و اخرین روز ژیلت بزنم برم برای لیزر خوبه ؟؟ من نمیدونم توی یکماه بهترین راهکار چیه ؟؟؟ ممنونم

  • 1399/07/07
   0 0

   سلام تو دوره ی لیزر فقط از ژیلت استفاده کنید. و سعی کنید کلا تا جلسه ی بعدی لیزرتون 2 بار شیو کنید؛ یکبار حداقل 2 هفته بعد از لیزرتون(در صورت ضرورت)؛و یکبار روز قبل از لیزر

 • 1399/07/09
  0 0

  واقعا عالی بود

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید