آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟

تاریخ انتشار - ۲۲ شهریور ۱۳۹۸

همه انسان ها در مناطقی از بدن خود مانند زیر بغل، اطراف اندام تناسلی، پاها و غیره موهای زائد و آزاردهنده ای دارند. اما مشکل اساسی اینجاست که گاهی اوقات موهای زائد در نواحی از بدن رشد می کنند که به راحتی برای شیو کردن در دسترس نیستند مانند کمر، شانه،  بازو و غیره.
رشد زیاد مو های بدن چه در زنان وچه در مردان دور از انتظار نیست؛ اما وقتی رشد بی رویه این موها باعث تیره شدن برخی قسمت های بدن می شوند یا بیش از اندازه رشد می کنند موجب می شود تصور کنید  فرشی از مو را روی پشت یا شانه های خود حمل یم نمایید، چه کنیم که از شر این موهای زائد خلاص شویم؟
روش های زیادی وجود دارد که می توانید از شر موهای زائد بدن خود خلاص شوید: از شیو کردن تا اپیلاسیون گرفته تا لیزر موهای زائد. اما آیا روشی برای خلاص شدن از شر موهای بدن به طور دائم وجود دارد؟ ما در اینجا لیزر کندلا الکس را به عنوان یکی از موثر ترین روش ها برای از بین بردن دائمی موهای بدن بررسی می کنیم. اگر فکر می کنید موهای صورت یا هر ناحیه از بدنتان آزار دهنده است، مطمئن باشید که لیزر موهای زائد روش کاملا موثری برای کاهش آنها است.

آیا نتیجه لیزر مو کندلا الکس دائمی است؟

لیزر موهای زائد از انرژی نور متمرکز برای ارسال اشعه متمرکز نور به منظور از بین بردن فولیکولهای موی زیر پوست استفاده می کند. با این حال، همه موها در یک چرخه رشد قرار ندارند. این تمایز بسیار مهم است، زیرا این بدان معنی است که برخی موها توسط لیزر آسیب نمی بینند و به رشد خود ادامه می دهند. برای هدف قرار دادن موهای فرد طی چرخه رشد باید یک دوره درمانی با لیزر مو کندلا الکس طی شود. البته حتی در این صورت نیز ممکن است برخی موها دوباره رشد کنند.
در حالی که استفاده از کلمه "دائمی" برای از بین بردن موهای زائد نادرست است، پس از شش تا هشت جلسه درمان، می توان انتظار کاهش چشمگیر مو را در هر ناحیه از بدن داشت. هرگونه رشد مجدد با درمان های تکمیلی هر ۶ تا 12 ماه قابل کنترل است.
نوع مو و رنگ پوستی که دارید نیز می تواند در نتیجه لیزر مو تأثیر بگذارد. لیزر مو هنگامی موثرتر است که لیزر بتواند روی موهایی که رنگدانه آنها تفاوت زیادی با رنگدانه پوست دارد؛ عمل کند. از آنجا که نور متمرکز لیزر توسط رنگدانه جذب می شود، لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای بلوند یا خاکستری دارند خیلی موثر نیست درصورتیکه نتیجه آن برای افرادی با پوست روشن و موی تیره کاملا قابل توجه است.
قبل از مراجعه به متخصص لیزر برای رفع موهای زائد خود، حتماً اقدامات احتیاطی در مورد پوست را انجام دهید. از هر چیزی که می تواند پوست شما را تیره تر کند، دور بمانید و از هر چه که به رنگدانه های پوست آسیب میزند مانند نور خورشید یا دستگاههای برنزه کننده جدا دوری کنید. همچنین در استفاده از محصولاتی که پوست را حساس تر می کنند، مانند کرم های رتینول یا سرم های ویتامین C، خودداری کنید. همچنین، اگر از داروهای ضد حساسیت پوست به نور استفاده می کنید نیز پیش از لیزر موهای زائد حتما با متخصص پوست و مو مشورت کنید.
اگر تصمیم به لیزر موهای زائد دارید، برخی از مراقبت های بعد از لیزر را باید به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید. به عنوان مثال هفت روز بعد از درمان، در هیچ استخر کلر و آب نمکی شنا نکنید. پوست شما پس از درمان با لیزر کندلا الکس حساس تر خواهد بود،  به طوریکه حتی از قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم نیز باید برای چند روز خودداری نمایید.
با رعایت موارد بالا، می توانید مطمئن باشید که لیزر موهای زائد دائمی است و کاهش موهای زائد با لیزر مو کندلا الکساندرایت برای شما نتیجه  بلند مدتی خواهد داشت.

آیا نتایج لیزر مو با دستگاه کندلا الکس تصمین شده است؟

بسیاری از ما میخواهیم از شر مو های زائد خود خلاص شویم اما سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کند درصد دائمی بودن آن است. در پاسخ به این سوال بهتر است بدانید هیچ روش حذف موهای زائد ۱۰۰ درصد تضمینی و یا دائمی به صورت مادام العمر وجود ندارد. در اینجا به بررسی دو روش متفاوت لیزر مو و الکترولیز و احتمال دائمی بودن این دو روش میپردازیم.

الکترولیز ها

در تبلیغات بسیاری مشاهده می کنید که الکترولیز گزینه برداشت مو با ماندگاری بهتر از سایر روش ها است. البته این مورد تا حدودی صحت دارد چون سازمان غذا و دارو آمریکا نیز الکترولیز را یک روش دائمی برای از بین بردن موها می داند زیرا بهترین نتایج  را داشته است پس با الکترولیز می توانید برای مدت طولانی از شر موهای زائد خلاص شوید. الکترولیز جزو یکی از روشهایی است که FDA و انجمن پزشکی آمریکا به عنوان روشی دائمی حذف موهای زائد تأیید کرده اند.
با این حال، مطالعات نشان داده اند که این نتایج دائمی برای همه افراد مشاهده نمی شود و تا زمانی که آنرا امتحان نکنید، دقیقاً نمی دانید که چگونه در یک ناحیه خاص برای شما عمل خواهد کرد. اگر هدف شما این است که دیگر هرگز مویی در ناحیه خاصی از بدن خود نبینید، انتخاب روش الکترولیز می تواند برای شما مناسب باشد. اما درنظر داشته باشید که مدت زمان انجام هر جلسه الکترولیز بیش از نیم ساعت زمان می برد و به همین علت برای نواحی وسیع بدن از آن استفاده نمی شود.
الکترولیز به چندین جلسه نیاز دارد که بسته به قیمت الکترولوژیست و ناحیه ای از بدن که درمان می شود، ممکن است هزینه بسیار بالایی داشته باشد. از طرفی برای اثربخشی الکترولیز، رنگ پوست مطرح نیست و همه نوع پوستی می تواند با الکترولیز تحت درمان قرار بگیرد.
الکترولیز فولیکول مو را با انرژی شیمیایی یا گرما از بین می برد و شما می توانید تقریباً موهای هر ناحیه از بدن از جمله ناحیه تناسلی را با الکترولیز، برداشته و احتمالاً تا حدودی قرمزی موقتی در آن ناحیه مشاهده کنید. سرعت پایین این روش همراه با هزینه بالای آن موجب شده نسبت به لیزر کندلا الکس کمتر مورد استقبال قرار بگیرد.

لیزر کندلا الکساندرایت

برخی مراکز لیزر کندلا الکس به نحوی تبلیغ می کنند که تصور کنید پس از تکمیل دوره درمان دیگر مجبور نخواهید شد دوباره برای رفع مو های زائد خود به کلینیک مراجعه کنید. اما مطمئن باشید که هیچ دستگاه لیزر مویی قادر نیست که شما را برای تمام عمر از شر موهای زائد خلاص کند.
با این حال، لیزر کندلا الکساندرایت تنها دستگاهی است که توسطFDA برای کاهش دائمی موهای زائد تأییده دریافت کرده است. زیرا پس از درمان با لیزر کندلا الکس می توانید برای مدت طولانی بیش از یک سال، از شر بسیاری از موهای زائد خود خلاص شوید. به طور کلی، کاندیداهای ایده آل برای درمان با لیزر Candela ALex کسانی هستند که دارای پوست روشن تا متوسط و موهای تیره ای باشند. به طور مداوم پیشرفت هایی در حال توسعه در زمینه لیزر موهای زائد است تا افراد بیشتری در خارج از آن محدودیت ها نیز بتوانند از لیزر یا سایر روش های درمانی مبتنی بر نور مانند IPL یا نور شدید پالسی استفاده کنند. این پیشرفت ها شامل دستگاه های ترکیبی است که موهای زائد روشن را با استفاده از سایر فناوری ها از بین می برد. طبق مطالعات انجام گرفته لیزر مو می تواند تراکم موها را 40 تا 80 درصد کاهش دهد.
رنگ موهای بدن، بارداری و زایمان، ژنتیک، سن، جنس و هورمونها از عواملی هستند که در نحوه پاسخ دادن موها به لیزر کندلا الکس و چگونگی از بین رفتن موهای زائد نقش دارند.

آیا لیزر مو های زائد دائمی است؟ 

لیزر مو با از بین بردن فولیکول مو نتیجه ای دائمی دارد. با این حال، افرادی که تحت لیزر موهای زائد قرار دارند، باید انتظار داشته باشند که برخی از موهای موجود در منطقه مورد نظر دوباره رشد کنند.
با گذشت زمان، و رشد مجدد موها می توان ناحیه مورد نظر را درمان کرد تا تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند، کاهش یابد. در بعضی موارد، حتی ممکن است همه موها از بین بروند. پس اینگونه نیست که با لیزر لزوما رشد دوباره مو های زائد را شاهد باشیم.
رشد مو یا عدم رشد مو بستگی به عوامل بی شماری از جمله نوع موهایی که مجددا از ریشه رشد میکنند و مهارت متخصص لیزر درلیزر کردن مو با دستگاه کندلا الکس بستگی دارد.
بیشتر افراد مشاهده می کنند که وقتی مو پس از لیزر کردن دوباره رشد می کند، روشن تر و کمرنگ تر شده و تراکم آن نیز نسبت به گذشته کاهش یافته است. این امر به این دلیل است که لیزر حتی اگر نتواند آن را از بین ببرد به فولیکول مو آسیب می رساند.
اگر یک فولیکول مو آسیب دیده اما از بین نرود، در نهایت مو مجدداً رشد می کند. از بین بردن تمام فولیکول های مو می تواند دشوار باشد، بنابراین بیشتر افراد شاهد رشد مجدد مو هستند.
هنگامی که مو رشد می کند، امکان درمان مجدد آن وجود دارد، بنابراین افرادی که می خواهند تمام موهای زائد آنها از بین برود به چندین دوره درمانی نیاز دارند.
در بعضی موارد، موها ممکن است خیلی روشن، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است روش های دیگر حذف موهای زائد مانند اپیلاسون را انتخاب کند.
در نهایت نیاز به توضیح است که لیزر موهای زائد مو های زائد بدن شما را کاهش می دهد و باعث کمتر رشد کردن آن ها می شود اما مو های بدن را از بین نمی برد پس لیزر روش دائمی حذف موهای زائد نیست بلکه روشی برای کاهش دائمی رشد موهای زائد است.

لیزر کردن مو های زائد تا چه مدت زمانی ماندگار است؟

در صورت از بین رفتن فولیکول مو، لیزر مو دائمی است. هنگامی که فولیکول مو فقط آسیب دیده باشد، در نهایت مو مجدداً رشد می یابد.
مدت زمان لازم برای رشد مجدد مو بستگی به چرخه منحصر به فرد رشد مو در هر فرد دارد. بعضی از افراد موهایی دارند که سریعتر از سایرین رشد می کند. موهایی که در مرحله استراحت قرار دارند؛ کندتر از موهایی که در مرحله دیگری قرار دارند رشد می کنند.
بیشتر افراد می توانند طی چند ماه انتظار رشد مجدد مو را داشته باشند. وقتی این اتفاق بیفتد، آنها می توانند برای درمان مجدد به کلینیک مراجعه کنند.
متخصصین لیزر مو کندلا الکس اعتقاد دارند که تخریب دائم هر فولیکول مو توسط این دستگاه امکان پذیر است اما چون رشد مو در چندین مرحله رخ می دهد و می تواند تحت تأثیر هورمونها یا داروها قرار بگیرد؛ پس از مدتی موهای جدید روی پوست رشد می کنند اما چندین دوره درمان ممکن است به رفع موهای زائد برای طولانی مدت منجر شود اما بیماران نباید انتظار حذف دائمی موهای زائد را داشته باشند. چون همیشه مقداری مو وجود دارد که ممکن است دوباره رشد کند.
لیزر کندلا الکس درحقیقت موجب کاهش دائمی رشد موها می شود و نه از بین رفتن  دائمی موهای زائد. به گفته متخصصین کندلا، معمولا بیماران یک سال پس از لیزر موهای زائد به یک جلسه تکمیلی برای حذف موهایی که مجددا رشد کرده اند؛ نیاز پیدا می کنند.

چرا لیزر موهای زائد دائمی نیست؟

لیزر فولیکولهای مو فعلی شما را هدف قرار داده و از بین می برد، اما به دلیل تغییرات هورمونی یا تغییر وزن، می توان فولیکولهای جدیدی ایجاد شوند که نیاز مجدد به مراجعه به پزشک برای لیزر کردن داشته باشند.
نتایج استفاده از لیزر موهای زائد کندلا الکس ممکن است 6 تا 12 ماه به طول انجامد. با این حال، برای به دست آوردن نتایج قابل توجه به بیش از یک جلسه درمانی نیاز دارید. معمولاً برنامه درمانی 4 تا 8 ماهه زمان می برد و  ممکن است هر ماه یک یا دو بار به جلسات ترمیمی نیاز داشته باشید.
بیماران باید بدانند که لیزر موهای زائد باید برای نواجی مختلف بدن هر فرد به طور اختصاصی برنامه ریزی شود. به عنوان مثال، موهای ضخیم در زیر بغل یا بیکینی ممکن است طی چهار تا پنج مراجعه به طور کامل برطرف شوند  لب یا بازوها ممکن است چندین درمان را انجام دهند، و رفع مو های این نواحی با لیزر کندلا الکس سخت تر است و این عمل برای سایر نواحی بدن دائمی نیست زیرا هرچند می توان حجم و چگالی مو را با لیزر کندلا الکساندرایت به میزان قابل توجهی کاهش داد، اما همیشه برخی از فولیکول های مو وجود خواهند داشت که موجب رشد مجدد موهای زائد شوند.


مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1399/03/08
  1 1

  ایا لیزر دائمی اس

  • 1399/04/21
   0 0

   خیر نیست

  • 1399/04/22
   0 0

   سلام هیچ روشی دائمی نیست اما بعد از لیزر 80 تا 90 درصد موهای زائد از بین میره و رشد مجدد نداره.

 • 1399/05/05
  4 1

  قیمت لیزکل بدن چقدرهگ

  • 1399/05/06
   0 0

   سلام 500

  • 1399/07/29
   0 0

   سلام ادرس

  • 1399/08/01
   0 0

   سلام لطفا با شماره ی توی سایت تماس بگیرید.

 • 1399/05/15
  1 1

  سلام هزینه لیزر کل بدن مردان چقدره؟

  • 1399/05/16
   0 0

   سلام فول بادی کاربردی 500 فول بادی کامل 800

 • 1399/05/24
  0 2

  هزینه کل بدن چقدر میشه و چقدر طول میکشه که دوباره مو رشد کنه

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام هزینه ها تو سایت موجوده بستگی به خود افراد داره. اما به تدریج با جلسات بیشتر سرعت رشد مو بسیار کم میشه

 • 1399/05/24
  0 0

  سلام قیمت لیزر چانه چقدره؟

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام هزینه ها تو سایت موجوده

 • 1399/05/27
  0 1

  ببخشید 500 دلار است

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام هزینه ها به تومنه

 • 1399/07/05
  1 0

  سلام ببخشید خواستم بپرسم حداقل سن برای لیزر چند سالگیه ۱۵ سالگی میشه لیزر کرد؟ و موها برای همیشه از بین میرن؟

  • 1399/07/06
   0 0

   سلام بهتره تا 18 سالگی صبر کنید. خیر هیچ روشی دائمی موها رو از بین نمیبره اما با لیزر تا حد خیلی زیادی سرعت رشد موها و ضخامتشون کم میشه. بعد از جلسات اصلی نیاز به شارژ دارید.

 • 1399/07/20
  0 0

  سلام تومشهدشعبه دارین اگه دارین ادرس بدین ممنون

  • 1399/07/21
   0 0

   سلام خیر متاستفانه

 • 1399/07/28
  0 0

  سلام اگه جلسات متعددی انجام بدیم ممکنه موی بدن از بین بره منظورم اینه دفعات ترمیمو بیشتر کنیم

  • 1399/07/28
   0 0

   سلام به تدریج با ادامه جلسات تاثیر لیزر بیشتر میشه اما کامل واسه همیشه از بین نمیره.

 • 1399/08/11
  0 0

  ببخشید من برام مهم نیست که موهای تنم کلا از بین بره فقط میخام حجمشون مثل مردای خارجی کم بشه آیا امکانش هست دائمی حجمشون کم شه

  • 1399/08/11
   0 0

   سلام بله به تدریج

 • 1399/09/14
  0 0

  سلام‌آیا‌عوارض‌بسیار‌مهمی‌در‌بدن‌به‌وجود‌می‌آورد

  • 1399/09/15
   0 0

   سلام خیر اگه اپراتور با تجربه باشه عوارضی نداره.

 • 1399/12/03
  0 0

  شما گفتین که ۷۰ ۸۰ درصد از قسمت موهای بدن دبگر رشد نمیکند آیا این درست است؟؟

 • 1399/12/11
  0 0

  ادرس کجاست بوشهرید؟

 • 1400/03/08
  0 0

  اهواز شعبه دارین

 • 1400/04/23
  0 0

  سلام من میخام بدنم کلا لیزر کنم چنددوره باید انجام بدم هزینش چقدره

 • 1400/06/23
  0 0

  سلام ایا در شیراز شعبه دارید لطفا ادرسش و مبگید

 • 1400/07/03
  0 0

  من صورتم از بچگی از بس تیغ انداختم الان تا زیر چشمام مو رشد کرده و سرعت رشدشونم بالاس میتونم با لیزر از بین ببرمشون؟!

 • 1400/07/17
  0 0

  سلام موکه بالزیر شوه بعد چند ماه درمیاد وموهای صورت یعنی خط ریش چند است هزینه اش

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید