بهترین زمانی که قبل از لیزر می توانید شیو کنید

تاریخ انتشار - ۲۹ شهریور ۱۳۹۸

متخصصان کندلا برای درمان با لیزر کندلا الکس همیشه پیشنهاد می کنند که بیماران قبل از جلسه لیزر، موهای زائد خود را شیو کنند. این سوال که آیا قبل از لیزر باید شیو کرد توسط اکثر مراجعین پرسیده می شود. برای برخی از آنها شیو کردن پیش از لیزر مو برخلاف روال معمول به نظرمی رسد. اما اگر در نظر بگیرید که چگونه تکنولوژی لیزر موهای زائد اثر می کند، نظرتان تغییر خواهد کرد.
لیزرهای موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین (رنگ) در فولیکول مو کار می کنند. شما می خواهید لیزر بر روی فولیکول موهای زیر پوست تمرکز داشته باشد تا هدفمندترین و موثرترین روش از بین بردن آن باشد. شیو کردن ناحیه تحت درمان به لیزر متمرکز شدن نور لیزر در زیر پوست و بهبود نتایج کمک خواهد کرد.
با تراشیدن موهای بالاتر از سطح پوست، احتمال ابتلا به هر نوع آسیب پوستی نیز کمتر خواهد شد و ضربه محکم و ناگهانی لیزر نیز درد کمتری خواهد داشت.
در نهایت لیزر موهای زائد یک روش عالی برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت بدون سوختگی، زخم و قرمزی ناشی از اصلاح و اپیلاسیون است. لیزر موهای زائد از نظر فنی به عنوان یک فرآیند کاهش موی دائمی شناخته شده است، اگرچه کل موهای زائد نیست، اما باعث کاهش چشمگیر رشد مو و نیاز به اصلاح می شود. این روند برای استفاده در بیشتر قسمت های بدن از جمله پاها، بازوها و زیر بغل، قفسه سینه، پشت و حتی صورت (به جز چشم) بی خطر است. لیزر موهای زائد گران تراز راهکار های دیگر ممکن است به نظر برسد و به چندین درمان پیگیری نیاز دارد، اما مراحلی وجود دارد که می توانید قبل و بعد از درمان خود انجام دهید که به حداکثر رساندن منافع حاصل از روند کار کمک خواهد کرد.

زمان مناسب شیو قبل از لیزر

در اینجا چند نکته اساسی در خصوص زمان مناسب شیو قبل از لیزر موهای زائد وجود دارد:
زمان ایده آل برای شیو کردن روز قبل از درمان است. اگر سوزش وجود داشته باشد و زمان کافی برای رشد مجدد وجود نداشته باشد، پوست در این زمان،  حساسیت خود را از دست داده و کمترین میزان سوزش احساس می شود.
• ابتدا باید سلول های مرده پوستی را با استفاده از تیغ، از بین ببرید.
• فراموش نکنید که با یک ژل اصلاح کننده و مرطوب کننده محل اصلاح را چرب و مرطوب کنید تا تیغ صاف اصلاح کند. اگر کرم اصلاح ندارید، نرم کننده مو گزینه بهتری نسبت به صابون برای صاف کردن است.
• از یک تیغ اصلاح تمیز و نو استفاده کنید تا در صورت ایجاد زخم روی پوست خود و یا بریدن خود خطر مبتلا شدن به بیماری و حساسیت را به کمترین میزان ممکن کاهش دهید.
تیم پزشکی کندلا توصیه می کند در حین اصلاح کردن از آب ولرم یا آب خنک استفاده کنید. اگر درست قبل از تراشیدن خود را با آب داغ خیس کنید، پوست خیلی نرم و مستعد ایجاد زخم خواهد بود.
نکته: اگر پوست شما بعد از اصلاح کردن تحریک می شود و به شیو کردن حساس است، تیغ برقی ممکن است بهترین روش برای اصلاح باشد. با این روش می توانید با یک برش بسیار صاف مو های خود را اصلاح کنید. این امر خطر رشد موهای زائد را به حداقل می رساند زیرا فولیکول درمان شده از زیر پوست خارج می شود.

چرا نباید از کرم های ضدعفونی کننده، موم و یا موچین استفاده کنید

اگر به طور معمول برای خلاص شدن از موهای زائد از موم، کرم مو بر یا موچین استفاده می کنید، باید این روند را به حالت تعلیق درآورید. اپیلاسیون موها را کاملاً از بین می برد، بنابراین ملانین برای هدف قرار گرفتن توسط لیزر کندلا الکس وجود نخواهد داشت. کرم های موبر می توانند بخشی از ساقه مو را در زیر سطح پوست حل کنند، به این ترتیب ملانین کمتری برای هدف قرار گرفتن در مقایسه با اصلاح کردن وجود خواهد داشت. 

چگونه برای لیزر مو با دستگاه کندلا الکس آماده شویم

قبل از جلسه اول، مهم است که به مدت شش هفته از اپیلاسیون خودداری کنید. در مورد استفاده از موچین نیز چنین است. لیزر باید قادر به شناسایی فولیکول مو باشد. در این بازه زمانی، شیو کردن بهترین گزینه است.
اگر مستعد بیماری های عصبی هستید از خوردن کافئین یک روز قبل از لیزر کردن جدا خودداری کنید.
خود را در معرض نور آفتاب قرار ندهید زیرا ممکن است باعث ایجاد حساسیت بعد از لیزر کردن شود.
روز قبل از درمان، باید با تیغ تمیز و جدید شیو کنید. با شیو کردن، لیزرها می توانند فولیکول ها را پیدا کنند. با استفاده از یک تیغ جدید و تمیز، تضمین می شود که هیچ باکتری ای طولانی مدت وجود نداشته باشد که پس از درمان با لیزر مو کندلا الکساندرایت حساسیت پوستی یا درماتیت تماسی برای شما ایجاد کند. (درماتیت تماسی نوعی تأخیر در واکنش آلرژیک پوست است که ناشی از تماس پوست با حساسیت خاصی است.)

زمان مناسب شیو قبل از لیزر مو با دستگاه کندلا الکس

24 ساعت پیش از جلسه لیزر زمان مناسب قبل از لیزر مو با دستگاه کندلا الکس است. در صورتی که موها در نواحی از بدن شما بلند باشند؛ لیزر قادر به عبور از آنها نخواهد بود و احتمال سوختگی / رنگدانه شدن پوست و آسیب دیدگی با لیزر افزایش می یابد. 
زمان کافی برای اتمام جلسه لیزر روی پوست شما محدود است، بنابراین باید قبل از شروع درمان در خانه شیو کنید، در غیراینصورت تکنسین باید پیش از شروع لیزر مو، ناحیه مورد نظر را برایتان شیو کند. درصورتیکه فرصت نکردید در خانه شیو کنید حتما اطمینان حاصل کنید که هماهنگ کننده جلسات لیزر، زمان کافی را برای شیو کردن شما اختصاص دهد.
بلافاصله پس از درمان، و به مدت دو هفته پس از جلسه لیزر، باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون محافظت خودداری کنید. اگر مجبورید بیرون بروید و در معرض نور خورشید قرار بگیرید، باید از ضد آفتاب با SPF20 یا بالاتر استفاده کنید. بیمارانی که درمان های لیزر موهای زائد را انجام می دهند، باید از اپیلاسیون و / یا بند انداختن به عنوان گزینه رفع مو خودداری کنند. لطفاً هنگام درمان با لیزر، موهای خود را در بین جلسات لیزر شیو کنید.

استفاده از وکس پیش از جلسات لیزر، ممنوع!

وکس، یک روش دیگر اما نیمه دائمی برای از بین بردن مو های زائد بدن است زیرا پس از درمان با وکس مو ها بعد از ۴ تا ۶ هفته دوباره در منطقه وکس شده شروع به رشد می کنند. اما زمانیکه از شما خواسته می شود پیش از شروع جلسات لیزر، اصلاح کنید؛ منظور مشاورین استفاده از وکس نیست. بلکه فقط باید ناحیه مورد نظر را شیو کنید. وکس انداختن موجب می شود موها از ریشه خارج شوند و لیزر کندلا الکس اثری روی فولیکول مو نداشته باشد. پس استفاده از وکس پیش از جلسات لیزر، ممنوع است.

آیا لیزر کردن مو های زائد به اندازه استفاده از وکس درد دارد؟

حذف موهای زائد همواره یک قدم متداول برای زیبایی بوده است. بنابراین ما باید برای داشتن ظاهری بهتر از این روش استفاده کنیم. روش های مختلفی برای حذف مو بر اساس معیارهای مختلف وجود دارد. اما این مهم است که یکی از گزینه های مناسب خود را انتخاب کنید که بهترین نتیجه را بدون ایجاد درد و  حساسیت برای پوست شما ایجاد می کند.
این انتخاب برای رفع موهای زائد مردان متفاوت است زیرا آنچه برای زنان دردناک است ممکن است برای مردان راحت تر باشد. بنابراین ممکن است برای انتخاب صحیح مشکل داشته باشید.
آنچه که در ذهن اکثر مراجعین به خصوص خانم ها جا افتاده درد بسیار زیاد ناشی از لیزر موهای زائد است. آنها تصور می کنند که باید طی جلسات لیزر درد بسیار زیادی را تحمل کنند. در صورتیکه اصلا اینطور نیست. تمام مراجعینی که از لیزر کندلا الکساندرایت 2019 استفاده کرده اند؛ اذعان دارند که درد ناشی از لیزر مو بسیار کمتر از درد اپیلاسیون است به همین علت کاملا از انتخاب این روش راضی هستند.

آیا قبل از لیزر باید شیو کرد؟

شیو کردن مو اصولاً موها را تا سطح پوست کوتاه می کند. بنابراین اگر از تیغ تیز استفاده کنید، فقط موها تا سطح پوست کوتاه شده و به پوست آسیبی نمی رسد. این روش برای از بین بردن مو پیش از جلسه لیزر بسیار عالی است زیرا بی درد است و نتیجه آن فوری است.. در اصل، شیو کردن گزینه ای است که برای کوتاه مدت عالی است، اما اگر به دنبال گزینه های ماندگارتر هستید، بهتر است روش هایی مانند لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکس را انتخاب کنید. به هرحال شیو کردن 24 ساعت قبل از جلسه لیزر برای رسیدن به نتیجه مطلوب و اثر گذاری لیزر مو لازم و ضروری است. 

محدودیت استفاده از وکس و تیغ قبل و بعد از لیزر

تحت هیچ شرایطی قبل از شروع جلسات لیزر مو از وکس استفاده نکنید؛ حداقل زمان بند انداختن، وکس انداختن، اپیلاسیون، استفاده از کرم های موبر و موچین  خود قبل از لیزر کردن حدود ۴ هفته است. مو هدف کلیه دستگاههای لیزر کندلا الکس است و اپیلاسیون، بند انداختن و استفاده از موچین مو را از ریشه داخل پوست خارج می کند. شیو کردن بهترین روش برای اصلاح موهای شما قبل و بعد از درمان با لیزر است. پس در فاصله زمانی بین جلسات بعدی لیزر خود برای رفع مو های زائد بدن خود چه در ناحیه هایی که قبلا تحت درمان قرار گرفته اند و در چه در ناحیه های دیگر بدن خود حتما از تیغ اصلاح استفاده کرده و شیو کنید.
اپیلاسیون، موها و رنگدانه های پوست را کاملاً از بین می برد اما با شیو کردن فولیکول مو و رنگدانه آن سرجای خود باقی است. به همین دلیل از شما خواسته می شود که موهای خود را 4 هفته قبل از درمان با لیزر و همچنین پس از انجام جلسات لیزر وکس نکنید. وجود موها پس از جلسات لیزر در نواحی لیزر شده کاملا طبیعی است و تنها روش از بین بردن آنها تا پایان دوره درمان با لیزر کندلا الکس شیو کردن است.

زمان مناسب شیو بعد از لیزر

چند روز صبر کنید تا بعد از درمان با لیزر موهای زائد شروع به ریزش کنند. ممکن است درست بعد از درمان پوست شما کمی حساس باشد، بنابراین بهتر است منتظر باشید تا از حساسیت پوست و زخمی شدن آن جلوگیری کنید.
تا 4 روز منتظر بمانید تا پوست بعد از درمان با لیزر کندلا الکس لایه برداری شود. به این ترتیب هنگام شیو کردن، کمتر احتمال تحریک پوست در ناحیه تحت درمان وجود دارد.
مراقب ریزش مو باشید. چند روز پس از درمان با لیزر، موهای آسیب دیده شروع به ریختن می کنند. برخی از افراد این مورد را با رشد دوباره مو اشتباه می گیرند و به سرعت به تیغ اصلاح روی می آوردند.
بعد از لیزر، شما باید به طور ایده آل 10 روز صبر کنید تا بتوانید شیو کنید. این میانگین مدت زمانی است که کندلا به همه بیماران خود توصیه می کند چون  وقتی تحت درمان با لیزر کندلا الکس قرار می گیرید، موهای شما طی 5 تا 14 روز آینده شروع به رشد می کنند تا مرحله ریختن اتفاق بیفتد.
در نهایت بهتر است بدانید که نتایج درمان با لیزر کندلا الکس مانند سایر لیزر های دیگر بعد از حدود ۳ ماه ملموس و قابل رویت است. پس بعد از اولین جلسه لیزر انتظار کاهش شدید مو های خود را نداشته باشید و سریعا به سراغ تیغ اصلاح نروید؛ زیرا ممکن است به پوست خود آسیب جبران نا پذیر برسانید.


مشاوره رایگان

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید