چگونه درد لیزر را کم کنیم؟

تاریخ انتشار - ۱ مهر ۱۳۹۸

طبق تحقیقات صورت گرفته در ارتباط با اینکه چگونه درد لیزر را کم کنیم محققان به این نتیجه رسیده اند که رعایت چند راهکار ساده قبل از لیزر مو، باعث کاهش چشمگیر درد ناشی از استفاده از لیزر کندلا الکس می شود:

روز قبل با یک تیغ تمیز و جدید اصلاح کنید. با شیو کردن، لیزرها می توانند بهتر فولیکول ها را هدف قرار دهند. با استفاده از تیغ جدید و تمیز، هیچ باکتری برای طولانی مدت وجود نخواهد داشت که بتواند بعد از درمان با لیزر، درماتیت تماسی (یک واکنش آلرژیک با تأخیر) ایجاد کند.

از خوردن کافئین خودداری کنید. چون مصرف قهوه، یا هر چیزی که کافئین دارد باعث افزایش حساسیت شده و درد و عوارض ناشی از لیزر مو را افزایش می دهد.

شب قبل به مقدار کافی بخوابید و آب بنوشید. اگر دچار خستگی و کمبود آب شوید، احساس درد شما بیشتر خواهد شد.

از تکنسین بخواهید با سرعت بالا عمل کند. تکنسین ها هنگام استفاده از لیزر تکنیک خاص خود را دارند. برخی از آنها با سرعت بالا عمل می کنند، و برخی دیگر با سرعت کم و مداوم عمل می کنند. ممکن است یک تکنیک روی پوست شما احساس بهتری نسبت به روش دیگر داشته باشد که خود میتواند می تواند به کاهش درد لیزر کندلا الکساندرایت کمک کند.

از برنزه کردن پوست خود و استفاده از ضد آفتاب خودداری کنید. اگر پوست دچار سوختگی شود، قرار گرفتن در معرض نور اشعه ماوراء بنفش برای شما دردناک تر خواهد بود. همانطور  که مشاور حرفه ای  پیش از لیزر توصیه هایی به شما کرده، از پوست خود محافظت کنید.

آیا لیزر بدون درد داریم؟

برداشتن مو با روش های مختلف فرایندی است که غالباً با درد ناگهانی همراه است. با این وجود، میل شدید به داشتن پوستی صاف و بدون موهای زائد، شما را مانند سایر زنان و گاهی اوقات مردان تحت فشار قرار می دهد تا این سختی را تحمل کرده و به هر قیمتی از شر موهای زائد بدن خلاص شوید!

از بین کلیه روش های رفع موهای زائد، لیزر مو با دستگاه کندلا الکس محبوب ترین روش است چون علاوه بر دقت و اطمینان در از بین بردن موهای زائد از نواحی مختلف بدن مانند پا، زیر بغل، خط بیکینی و حتی صورت، سرعت بالایی دارد و می توان با دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت 2019، لیزر بدون درد را تجربه کرد.

احساس درد یک عامل ذهنی است. حساسیت نسبت به درد هنگام لیزر کردن در افراد گوناگون متفاوت است. معمولا افراد در جلسات ابتدایی درد و ناراحتی بیشتری تجربه خواهند کرد. زیرا موهای بیشتری روی پوست وجود دارد و رفع مو های زائد زخیم دردناک تر است. با پیشرفت جلسات لیزر مو با دستگاه کندلا الکس، از میزان درد و ناراحتی کاسته می شود. چون تعداد موهایی که با جذب لیزر حرارت تولید می کنند؛ کمتر شده و موها به طور کلی نازک تر می شوند.

 لیزر موهای زائد اگر با روش های مناسب انجام شود، نتایج بسیار خوبی خواهد داشت. اما مطمئنا لیزر مو با لیزر کندلا الکس مانند ماساژ یا درمان توسط آبگرم روشی سرگرم کننده و آرامش بخش نیست. درحقیقت ناراحتی یا دردی که بسیاری از افراد هنگام انجام لیزر برای رفع موهای زائد احساس می کنند، ناشی از حرارت ایجاد شده توسط لیزر برای تخریب فولیکول مو است. بنابراین اگر دستگاه لیزر مانند لیزر مو کندلا الکس 2019 بتواند ناحیه ای از بدن را که تحت درمان قرار دارد؛ خنک کند می توان گفت که لیزر بدون درد است. اما گاهی اوقات درصورتیکه به متخصص لیزر مجرب و حرفه ای مراجعه نکنید یا از دستگاههای لیزر تقلبی استفاده کنید یا اقدامات احتیاطی را رعایت نکنید؛ لیزر موهای زائد میتواند دردناک باشد. 

نکات زیادی وجود دارد که اگر پیش از لیزر کردن رعایت کنید؛ درد کمتری احساس خواهید کرد. اما پیش از بیان این نکات باید بدانید راز لیزر بدون درد خنک کردن مناطقی است که قرار است تحت درمان قرار گیرند. خنک کردن پوست نواحی از بدن که موهای آن باید درمان شود، به طور قابل توجهی درد و ناراحتی ناشی از حرارت ایجاد شده توسط نور لیزر را از بین می برد.

1. دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت را انتخاب کنید.

کلینیک های تخصصی یا متخصصان لیزر که از لیزر کندلا الکساندرایت استفاده می کنند را انتخاب کنید. این لیزر دارای یک جت خنک کننده از گاز منجمد به نام Cryogen است که چند میلی ثانیه قبل و بعد از هر پالس لیزر، کریوژن را روی ناحیه تحت درمان اسپری می کند.

دستگاههای لیزر مو مختلفی در کلینیک ها و سالن های زیبایی وجود دارد که دارای سیستم های خنک سازی پوست متفاوتی هستند. اما لیزر کندلا الکس 2019 با طراحی سیستم خنک سازی هوا و اسپری کریوژن بهترین دستگاه لیزر بدون درد است. این دستگاه ها هوای سرد را مستقیماً بر روی پوست تزریق می کنند که به ایجاد یک اثر تسکین دهنده کمک می کند.

برخی متخصصین لیزر قبل از شروع درمان، یک یا دو دقیقه هوای سرد را در کل ناحیه پوست تزریق می کنند.  این روش می تواند اثر بی حسی بیشتری ایجاد کند. هنگامی که هر ناحیه از بدن به اندازه کافی سرد شود، روند حذف مو می تواند آغاز شود.

2. از ضد التهاب ها استفاده کنید.

ضد التهاب هایی مانند  Aleve، Motrin( که به آن ایبوپروفن نیز گفته می شود) و Advil بهترین کارایی را دارند. این داروها را طبق دستور پزشک متخصص مصرف کنید. اشتباه رایجی که معمولا بیماران را دچار مشکل می کند، مصرف بیش از حد آن است. همیشه این نوع داروهای ضد التهاب را همراه با غذا مصرف کنید.

3. از خنک کننده استفاده کنید.

از تکنسین بخواهید که قبل و بعد از لیزر از خنک کننده آلوئه ورا  روی پوست شما استفاده کند تا ناحیه تحت درمان را آرام و خنک کند. کرم های خنک کننده می توانند التهاب ایجاد شده روی پوست را تسکین دهند و درنتیجه درد و سوزش شما کاهش خواهد یافت.

4. از دستگاه IPL  دوری کنید زیرا بر خلاف لیزر کندلا الکس درد زیادی را تجربه خواهید کرد.

مطمئن شوید که مرکز لیزر از دستگاه Intense Pulsed Light یا IPL استفاده نمی کند. در درمان با نور پالس شدید از دستگاه خنک کننده استفاده نمی کنند که موجب می شود درد زیادی را تجربه کنید.

در سالهای اولیه متخصصان تلاش کردند که به منظور کاهش درد ناشی از لیزر IPL یک دستگاه خنک کننده را به یکی از دستگاه های لیزر IPL به نام Photoderm اضافه کنند اما استفاده از دستگاه خنک کننده موجب شد که این درمان بی اثر باشد؛ به همین دلیل دستگاه لیزر IPL با ایجاد حرارت بسیار زیاد روی پوست، موجب می شود درد بسیار زیادی داشته باشید.

شیمون اکهاوس، مهندس هوافضا، لیزر IPL را برای سوزاندن رنگ هواپیماهای جنگنده طراحی کرده بود. تصور کنید که چنین لیزری چه دردی روی پوست شما بوجود خواهد آورد.

5. از وسایل بازی یا سرگرمی کوچک مانند توپ های کوچک پلاستیکی استفاده کنید.

توپ های کوچک را می توانید با قیمت کمتر از ۲۰ هزار تومن خریداری کنید. از این توپ ها معمولا برای تسلط بر درد، استرس یا آسیب دیدگی استفاده می کنند. تجربه نشان داده که بیماران در گذشته نتایج بسیار خوبی از فشردن این توپ ها هنگام لیزر کردن دریافت کرده اند.

فشردن توپ توجه شما را به سمت خود جلب کرده و موجب احساس آرامش شما هنگام لیزر موهای زائد می شود. فشردن این توپ ها تنش و استرس را کاهش می دهد که می تواند بهترین روش برای کاهش درد لیزر موهای زائد در افرادی است که استرس زیادی دارند.

6. کرم های بی حس کننده

قبل از درمان با لیزر، می توانید از کرم بی حسی موضعی استفاده کنید. برخی از کرم ها باید 20 تا 30 دقیقه قبل از عمل استفاده شوند. برای هر بیمار دستورالعمل استفاده از کرم ممکن است متفاوت باشد. بنابراین، بسیار مهم است که دستورالعمل ها را به درستی پیگیری کنید؛ در غیر این صورت ممکن است زمان بیشتری برای درمان با لیزر مو لازم باشد تا نتایج مطلوب را ببینید. اگر از روش استفاده از کرم مطمئن نیستید، با پزشک متخصص زیبایی مشورت کنید تا در مورد روش صحیح استفاده از کرم مطلع شوید.

کرم های بی حسی مانندEMLA (که فقط 2.5٪ لیدوکائین و 2.5٪ پریلوکائین است) یا  ELA Max که یک کرم بی حسی بدون نسخه است که نیازی به نسخه ندارد؛ می توانند برای نواحی کوچک بدن مانند خط بیکینی استفاده شود.  EMLA را می توان حدودا یک ساعت قبل از جلسه لیزر در نواحی کوچک بدن اعمال کرد. اما حتما متخصص لیزر را در این خصوص در جریان بگذارید. گاهی اوقات مصرف بیش از حد کرم های حاوی لیدوکائین موجب می شود عوارض جانبی پس از لیزر جبران ناپذیر باشد.

هشدار: کرم های بی حسی نباید در مناطق وسیعی مانند پاها، کم، قفسه سینه یا هنگامی که چند ناحیه از بدن در یک روز لیزر می شود، استفاده شود.

7. قبل از درمان با لیزر، از پزشک لیزر خود در مورد Valium سؤال کنید.

اگر پزشک لیزر شما Valium را تجویز می کند، روز انجام لیزر، رانندگی نکنید. والیوم نیمه عمر طولانی دارد و این بدان معنی است که برای خنثی شدن آن در بدن زمان زیادی طول می کشد. رانندگی پس از مصرف والیوم یا آرام بخش مانند رانندگی در حالت مستی است و احتمال تصادف را افزایش می دهد.

8. در طول درمان با لیزر با متخصص صحبت کنید.

در جراحی ، به این روش، بیهوشی کلامی گفته می شود. صحبت کردن  ذهن شما را طی عمل جراحی موضعی که بیدار هستید، منحرف کرده و برای کاهش درد هنگام لیزر موهای زائد بسیار مفید است. وقتی روی آنچه احساس می کنید متمرکز نباشید و به چیزی که می خواهید بگویید فکر می کنید، درد زیادی احساس نمی کنید.

9. قبل از جلسات لیزر، مو های خود را شیو کنید.

هرچه طول مو طولانی تر باشد، درد ناشی از لیزر موهای زائد بیشتر خواهد شد. به همین دلیل است که معمولاً توصیه می شود حداقل یک یا دو روز قبل از درمان، ناحیه را اصلاح کنید تا موهای ناحیه تحت درمان را تا حد امکان کوتاه شود، اما مطمئن شوید که برای کار با لیزر قابل مشاهده است. بنابراین نباید از روشهایی مانند اپیلاسیون استفاده کنید.

10. سرعت مناسبی را انتخاب کنید.

هر تکنسینی تکنیک خاص خود را در استفاده از لیزر دارد. برخی ترجیح می دهند با سرعت آهسته و در عین حال مداوم پیشروی کنند. برخی دیگر دستگاه لیزر مو را سریعتر با فواصل زمانی به کار می برند. اگر از سرعت عمل متخصص لیزر ناراضی هستید، از تکنسین بخواهید که سرعت خود را طبق راحتی شما تنظیم کند.

در مورد میزان درد نیز همین مسئله صادق است. هر لحظه که درد غیرقابل تحملی را تجربه کردید، از تکنسین بخواهید که فوراً متوقف شود. آنها همیشه می توانند قبل از ادامه لیزر، زمان کافی را به شما اختصاص دهند تا احساس آرامش کنید.

11. قبل از لیزر کردن حتما مقدار زیادی آب بنوشید.

سعی کنید پیش از شروع لیزر با دستگاه کندلا الکس آب کافی بنوشید. حداقل 4 تا 5 ساعت قبل از جلسه لیزر حدود 4 لیوان آب مصرف کنید. اگر آب زیادی بنوشید، حین لیزر موهای زائد هیچ ناراحتی احساس نخواهید کرد. این تکنیک کاملا تایید شده و بدون هزینه است.

با وجود نکات مهمی که در بالا به آنها اشاره کردیم؛ بهتر است پیش از شروع جلسات لیزر با یک متخصص واجد شرایط مراقبت از پوست مشورت کنید تا همه چیز در مورد لیزر موهای زائد، خصوصاً فواید و عوارض آن را بدانید. علاوه بر این، مهم است که فقط برای به حداقل رساندن عوارض و درد ناشی از لیزر موهای زائد، به کلینیک پزشکی با سابقه و با تجربه مراجعه کنید.مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1398/11/13
  0 3

  استرس دارم راهنمایید کنید

  • 1398/11/14
   0 0

   سوالی مشاهده نمی شود

  • 1399/03/15
   0 0

   دیگ درد و باید تحمل کرد

 • 1399/02/30
  0 0

  من برای اولین بار انجام دادم روی صورت خیلی خیلی درد داشت با اینکه خنک میکرد باز درد داشت.با اینکه چشم بند هم داشتم اما باز هم نور لیزر رو میدیدم میترسم هم از بابت چشمام هم درد

  • 1399/03/17
   0 0

   سلام تحمل درد واسه هر فرد متفاوته و به دستگاه هم ربط داره. اگه عینک مخصوص رو چشاتون باشه مشکلی پیش نمیاد.

 • 1399/03/15
  4 0

  منم جلسه اول واقعا برام زجرآور بود

  • 1399/03/17
   0 0

   سلام تحمل درد واسه هر فرد متفاوته و به دستگاه هم ربط داره

 • 1399/03/26
  0 1

  سلام،من پوست حساسی دارم و جلسه اول دچار سوختگی شدم،بعدازلیزر بشدت حس سوزش وحشتناک قسمت بیکینی دارم که غیرقابل توصیفه که تا چهارساعت سوزش مداوم دارم مسکن شیاف استفاده میکنم،جلسات بعدی بهتر شد درجه ارو پایین آورد و بعدلیزر بی حسی اسپری تاخیری آقایان میزنم ویخ میذارم خیلی بهتر شده

  • 1399/04/31
   0 0

   سلام دستگاه لیزر نباید همچین تاثیری رو افراد داشته باشه. پیشنهاد میکنم دستگاهتونو عوض کنید.

 • 1399/04/31
  2 0

  سلام من هم جلسه اول لیزرم وحشتناک بود خیلی درد کشیدم با اینکه فول بادی رزرو کرده بودم نتونستم تحمل کنم فقط زیر بغل وکل دست رو انجام دادم به من گفتن از کرم بی حسی استفاده کنم یکساعت قبل ولی شما نوشتین جاهای وسیع بدن استفاده نکنم من در نظر داشتم همه جای بدنمو بی حس کنم😑 میشه راهنماییم کنید؟؟

  • 1399/04/31
   0 0

   سلام شاید نوع دستگاه و یا تنظیماتش واسه شما مناسب نبوده. نباید انقد درد داشته باشه.

 • 1399/06/11
  1 0

  سلام من میخوام تازه لیزر انجام بدم البته اولین جلسه ام فردا هستش

 • 1399/06/13
  3 1

  سلام من امروز با دستگاه الکس دایود رافائل لیزر انجام دادم فول بادی خیلی درد داشت با اینکه ژل لیدوکایین هم مصرف کرده بودم!از الان برای ماه بعد استرس دارم که باز انقدر درد نداشته باشم

  • 1399/06/13
   0 0

   سلام میتونید دستگاهتونو عوض کنید.

  • 1399/10/23
   0 0

   من دستگاهم کندلاست ولی جلسه اول درد بسیار بدی و تجربه کردم

 • 1399/06/20
  1 0

  سلام من هم با دستگاه کندلا لیزر رو انجام میدم با اینکه جلسه ی سوم بود و تقریبا 80درصد موهام از بین رفته اما بازم بشدت درد و سوزش داشتم، انقدر که غیر قابل تحمل میشه، جاهایی که لیدوکایین زدم خیلی بهتر بود، سوالم اینه که لیدوکایین اثر لیزر رو کم میکنه یا نه؟ و اینکه بین جلسات لیزر شیو کنم تأثیر لیزر بیشتره یا اینکه اصلا شیو نکنم تا روز قبل از جلسه ی لیزر؟

  • 1399/06/22
   0 0

   سلام یکم تاثیر لیزر رو کم میکنه تا روز قبل از جلسه ی لیزر اصلا شیو نکنید

 • 1399/06/20
  0 2

  من یک ساعت قبلش پناد زایلاپی میزنم ودوساعت قبلش ترامادول اصلا دیگه دردی حس نمیکنم.ننیدونم ک قرص ت امادول تاثیر لیزرو کم میکنه یانه؟

  • 1399/06/22
   0 0

   سلام اگه فقط واسه لیزر ترامادول مصرف میکنید، بهتره اینکارو ادامه ندید چون عوارض جانبی خیلی زیادی داره.

 • 1399/07/05
  0 3

  من با دایود ۲۰۱۹ لیزر فول بادی انجام، جلسه چهارم هم تموم شد و از جلسه بعد چون ریشه موهام نازک شده میرم رو الکس، اصصصصلا هم درد ندارم، اینارو خوندم تعجب کردم، پماد و اینجور چیزا استفاده نمیکنم، مگه لیزر درد داره

  • 1400/03/09
   0 0

   شما سخت پوستید حتما بالاخره تحمل درد افراد متفاوته بعد ممکنه یکی عینه من پوستش لطیف و نازک باشه ولی یکی مثله شما پوستش کلفت باشه

 • 1399/07/19
  0 0

  شیاف دیکلوفناک باعث کاهش درد میشه؟

  • 1399/07/20
   0 0

   سلام اگه واسه لیزر میخواید، از پماد بیحسی زایلاپی استفاده کنید.

 • 1399/07/29
  0 0

  سلام من اولین جلسه ققط زیر بغل رفتم که اصلا درد نداشت برخلاف حرف خواهرم که خیلی درد کشید البته جایی که ایشون رفتن فرق می کرد جلسه دوم کل بدنمو رفتم باز هم دردی نداشتم دستگاهم الکساندارایت دکا ۲۰۱۹ بود گه سیستم خنک کننده قوی داشت. ولی شنیدم اگه درد نداشته باشه خوب جواب نمیده و موها از بین نمیره میخواستم ببینم چقدر حقیقت داره؟

  • 1399/08/01
   0 0

   سلام میزان تحمل درد هرکسی متفاوته نمیشه اینطوری گفت. جلسات اول هم معمولا دردش خیلی کمه. جلسات 4 5 تاثیر دستگاهو میبینید.

  • 1400/07/01
   0 0

   سلام جلسات ۴ ۵ درد از دستگاه یا اثری که روی موها داشت رو میبینیم؟

 • 1399/08/04
  0 1

  سلام من امروز لیزر انجام دادم دستگاه جنتل مکس پرو کندلا بود درد وسوزش غیرقابل تحمل داشتم وبیشترازیک ‌پا رو نتونستم تحمل کنم ازطرفی همون اول توذوقم زدن وگفتند بازوها وصورتمو لیزر نمیکنند چون پنجاه درصد ممکنه رشد موهای صورت چندبرابر بشه عجیب بهم ریختم ادامه بدم یانه؟😭😭😭

  • 1399/08/07
   0 0

   سلام شاید تنظیمات مناسب نبوده برای شما. اگه پرزی باشه بله زیاد میشه بهتره لیزر نکنید.

 • 1399/08/19
  0 0

  سلام خسته نباشید من ۱۲جلسه لیزرصورت بادستگاه الکساندارایت دکا انجام دادم اما الان دوباره موای گونه وزیرچشمم کاملا برگشته به نظرشماچیکارکنم

  • 1399/08/20
   0 0

   سلام میتونید دستگاهتونو عوض کنید.

 • 1399/09/07
  0 0

  سلام خسته نباشین من جلسه ششمم بودامروزرفتم که دردم خیلی زیادبودفشارم افتادنصفشو انحام دادان نصفشم روزبعدش که زایلپی زدم ولی بازم دردم خیلی زیادبودغیرقابل تحمل بودوازجلسه سوم موهام همشون درمیاددستگاهم همون کندلاست که شما گفتین

  • 1399/09/08
   0 0

   سلام با اپراتور و پزشک متخصص مرکز لیزرتون مشورت کنید؛ شاید نیاز باشه تنظیمات یا حتی دستگاهتون عوض شه.

 • 1399/09/17
  0 0

  سلام من امروز جلسه اولم بود رفتم برای زیر بغل درد زیادی نداشتم ولی ممنون میشم کامل توضیح بدین که برای بیکینی که درد نداشته باشم چون من تحمل دردم خیلی کمه

  • 1399/09/18
   0 0

   سلام بستگی به دستگاه و سطح تحمل فرد داره. اگه درد هم داشته باشه میتونید از پماد زایلاپی استفاده کنید.

 • 1399/09/22
  0 0

  سلام من از کرم ساختنی ضدلک استفاده می کنم آیا ضرری داره برای لیزر صورت

  • 1399/09/23
   0 0

   سلام اگه منظورتون کرم دست سازه، بهتره همزمان با لیزر استفاده نکنید چون مشخص نیست از چجور موادی تو ساختش استفاده شده و ممکنه استفاده ی همزمان با لیزر عوارض داشته باشه.

 • 1399/09/23
  0 0

  سلام من فردا نوبت ليزر دارم با دستگاه كندلا انجام ميشه يكى از اشناهام كه خيلي قبلتر رفتند الان بعد از ٨ يا ٩ جلسه خارش در قسمت بيكينى داره اين خارش و درد هنگام ليزر تا چه موقع ادامه پيدا ميكنه؟

  • 1399/09/24
   0 0

   سلام درد که مربوط به همون لحظه ایه که لیزر انجام میشه. اما خارش تو هر فرد فرق داره و بعضی وقتا ایجاد میشه که ممکنه حتی تا 7، 8، 10 روز ادامه پیدا کنه.

 • 1399/09/23
  1 0

  سلام من فردا نوبت ليزر دارم با دستگاه كندلا انجام ميشه يكى از اشناهام كه خيلي قبلتر رفتند الان بعد از ٨ يا ٩ جلسه خارش در قسمت بيكينى داره اين خارش و درد هنگام ليزر تا چه موقع ادامه پيدا ميكنه؟

  • 1399/09/24
   0 0

   سلام درد که مربوط به همون لحظه ایه که لیزر انجام میشه. اما خارش تو هر فرد فرق داره و بعضی وقتا ایجاد میشه که ممکنه حتی تا 7، 8، 10 روز ادامه پیدا کنه.

 • 1399/10/09
  0 0

  سلام، ميخواستم بدونم استفاده از پماد زایلاپی چقدر اثر لیزر رو کم میکنه و چرا

 • 1399/10/10
  0 0

  سلام فردا اول جلسه لیزر بکینی دارم خیلی میترسم ایادرد داره

 • 1399/10/24
  0 0

  سلام من برای صورتم لیرز دکا انجام دادم جلسه اولم بودخیلی خیلی درد داشتم و با اینکه چشم بند داشتم نور لیزر به چشمام میخورد چشمام ۳ماه پیش لیزیک کردم میخاستم بدونم مشکلی پیش میاد ؟ و این نور به چشمم میخورد طوریه؟الان یکی از چشمام مث قبل نیست نمیدونم بخاطر ترس هست یا واقعا چشمام اسیب دیده

 • 1399/11/05
  0 0

  سلام وقتتون بخیر من امروز روز سوم بعد از لیزرم بود یعنی چهارشنبه لیزر کردم امروز شنبه زیربغلم و سینم درد میکنه. طبیعیه آیا؟؟؟؟

 • 1399/11/05
  0 0

  سلام ببخشید اززمانی که لیزر فول بادی انجام میدم تا لیزر بعدی نباید شیوکنم؟دوباره موقع رفتن بایدشیو کنم؟یعنی اگه طول این مدت شیو کنم چی میشه؟

 • 1399/11/07
  0 0

  سلام من امروز نوبت لیزر زدم وخیلی از درد داشتن اون رو پوستم میترسم اگح از پماد بی‌حسی استفاده کنم دردی حس نمیکنم?!واز چه پمادی استفاده کنم که خوبه?!

 • 1399/11/07
  0 0

  من جلسه سوم لیزرم رو انجام دادم درد زیادی داشت سوالم اینه واسه کمتر شدن درد از جلسه بعد لیدوکائین میتونم استفاده کنم یا زایلاپی که تاثیر منفی رو لیزر هم نداشته باشه

 • 1399/11/08
  0 0

  سلام..من ارتودنسی دارم و میترسم که برام مشکلی پیش بیاد؟! چون میخام صورتمو لیزر کنم

  • 1400/01/22
   0 0

   منم دارم و لیزر میرم. هیچ مشکلی پیش نمیاد

 • 1399/11/14
  0 1

  سلام خسته نباشید من جلسه چهارمم و رفتم ولی این دفعه واقعا دردش بد بود ولی بع لیزر مشکلی نداشتم فقط من مرکز لیزرم نمیزاره کرم بزنم میگه پوستو میسوزونه پس باید چیکار کنم! نمیش آمپول بی حسی زد؟!

 • 1399/11/17
  0 0

  سلام من ديروز اولين جلسه ليزر با كندلا رو داشتم درد زيادي داشت برام ولي در قسمت بيكيني دچار سوختگي شد در حدي كه يك لايه پوست كاملا از بين رفته و الان سوزش بسياري دارم اوپراتور گفتن كه عاديه و مربوط به شيو نامنظم روز قبلش ميشه ولي اين مسئله نگرانم كرده چه كاري ميتونم بكنم؟

 • 1399/11/25
  0 0

  سلام من خیلی از لیزر میترسم ومجبورم جلسات رو طی کنم از شما خواهش میکنم راهنمایی کنین ب خدا ثواب داره

 • 1399/11/25
  0 0

  سلام من صورتم مادرزادی داره خیلی وقته عمل انجام میدم حالا تمام عمل هام تموم شدن فقط لیزر مونده وخیلی میترسم از شما خواهش میکنم راهنمایی کنین ب خدا ثواب داره

 • 1399/11/26
  0 0

  من امروز جلسه اول لیزرم بود با دستگاه الکساندارایت خیلی درد داشتم الان انگار سمت راست بدنم مخصوصا گوشم انگار برق توشه

 • 1399/12/08
  1 0

  من نوبت گرفتم که انجام بدم و نمیدونم دستگاهش چیه . نظراتو خوندم ترسیدم که انجام بدم

 • 1399/12/10
  0 0

  سلام ببخشید دستگاه اسکار خوبه یا آلکساندرایت؟؟؟من با الکس خیلی درد می کشم ولی میگن اسکار درد نداره و خوبه

 • 1399/12/11
  0 0

  من تقریبا ۱۰ جلسه فول بادی لیزر انجام دادم و نتیجه ای که باید رو نگرفتم و میدونم که بخاطر مشکل هورمونیه.. درحال حاضر قرص تجویز کردن که هورمون هام تنظیم بشه.سوالم اینه که باید صبر کنم خوب بشم بعد لیزر رو انجام بدم یا الانم میتونم؟

 • 1399/12/11
  1 0

  سلام من جلسه اولم اصلاااااا درد نداشت ولی جلسه دوم خیییلیی درد داشت شما دلیلش رو میدونید؟با دستگاه الیت پلاس انجام دادم

 • 1399/12/14
  0 0

  سلام من 13 سالمه میتونم لیز کردن رو انجام بدم

 • 1399/12/14
  0 0

  سلام من 13 سالمه میشه موهای زائد بدن رو لیزر کرد میشه لطفا بگید

  • 1400/05/19
   0 0

   بله مشکلی نداره

 • 1399/12/30
  0 0

  لیزر برای از بین بردن لک های بدن چی؟؟ اونم درد داره!):

 • 1400/02/28
  2 0

  دردش وحشتناکه،وحشتناک،مردم

 • 1400/03/02
  0 0

  من جلسات اول اصلا در. نمی کشیدم اما از جلسه هفتم خیلی درد دارم

 • 1400/04/16
  0 0

  من امروز جلسه دومم بود،بیکینی با دایود و بقیه بدن با الکس،الکس دردش کمه قابل تحمله ولی امان از دایود،انگار یه فلز گداخته میکشن رو پوست ادم،قشنگ پدرم درمیاد با دایود

 • 1400/06/08
  0 0

  سلام خانوما خوب هستید من میخام برم لیزر بیکینی گفتن ک درد داره و باید بی حسی بزنی آیا بی حس کننده تاثیر لیزرو کم میکنه عوارض داره بی حس کننده روی پوست

  • 1400/06/22
   0 0

   بله بی حسی ، پوست و می سوزونه ، و تاثیر لیزر و‌کم میکنه ، دردش و باید تحمل کنی ، بهتر ،

 • 1400/06/22
  0 0

  خیلی خوب بود همه تجربه هاشون و عکس العملاشون بود که خوندم دیدم عالیه

 • 1400/07/27
  0 0

  سلام من جلسه اولم رو با دستگاه کندلا انجام دادم و واقعا درد غیرقابل تحملی داشتم. اینکه میگن درد در طی جلسات کم میشه درسته یا اینکه شدت درد بیشتر میشه؟

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید