ایا لیزر موهای زائد موجب لک یا زخم می شود؟

تاریخ انتشار - ۱۸ مهر ۱۳۹۸

هرچند که لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکساندرایت کاملا ایمن است اما مشکلاتی نیز ممکن است بر اثر استفاده نادرست از آن ایجاد شود. بروز این عوارض جانبی بسیار نادر است و فقط ممکن است زمانی مشاهده شود که درمان نامناسب توسط دستگاه لیزر تقلبی یا فردی که تبحر کافی در انجام لیزر مو را ندارد؛ انجام گیرد.
برخی از این مشکلات عبارتند از:
حساسیت پوستی: این عارضه جانبی واکنش پوست نسبت به قرار گرفتن در معرض لیزر بیش از حد مجاز یا به دفعات مکرر می باشد.
لیبیدو رتیکولاریس: این عارضه جانبی شرایط نادر دیگری است که در اثر درمان با دستگاه نادرست لیزر موهای زائد روی پوست ایجاد شده و موجب می‌شود پوست رگه رگه شود. درصورتیکه لیزر به رگ های خونی پوست آسیب وارد کند ممکن است بثورات جلدی و قرمزی شدید روی آن دیده شود.
سوختگی،  کبودی و تورم: در صورتی که سوختگی و کبودی بیشتر از ۱۵ روز طول بکشد و با علائم مانند زخم و لک بیش از حد همراه باشد و همچنین در صورتی که رنگ پوست در نواحی خاصی در اثر لیزر موهای زائد روشن تر یا تیره تر شود و این عوارض جانبی چند هفته یا چند ماه بعد از لیزر مو نیز از بین نرود یا در صورتی که تاول هایی روی پوست دیده شود که طی یک هفته خود به خود از بین نروند مشخص است که لیزر موهای زائد به درستی انجام نشده است.

سوختگی ناشی از لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد روشی است که برای تمام افرادی که میخواهند از شر موهای زائد خود خلاص شوند موثر و کارآمد است. این روش برای تمام مراجعین با انواع پوست های روشن تا بسیار تیره با ایمنی کامل قابل انجام است. روش حذف موهای زائد با لیزر کندلا الکساندرایت جایگزین مناسبی برای روش هایی مانند وکس کردن، شیو کردن یا کرم های موبر است. لیزر مو با دستگاه کندلا الکس هم یک روش دائمی تر می باشد و هم می تواند در کوتاه مدت نتایج قابل قبولی برای مراجعه‌کننده داشته باشد. لیزر کندلا الکساندرایت، پیگمنت های موجود در فولیکول های مو را تخریب کرده و با استفاده از انرژی لیزر از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.
لیزر کندلا الکس در صورتی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد؛ مزایای بسیاری برای بیمار دارد که شامل سرعت در عملکرد، دقت بالا، انتخاب ناحیه مورد نظر برای حذف موهای زائد و از بین بردن موهای زیر پوستی، تیره و ضخیم بدون آسیب رساندن به پوست  بدن است.
اما اگر درمان لیزر موهای زائد توسط فرد بی‌تجربه یا با دستگاه غیر از لیزر کندلا الکس یا کندلا یگ انجام گیرد ممکن است آسیب هایی به پوست بیمار وارد کند. همچنین اگر بیمار از دستگاه لیزری استفاده کند که برای او مناسب نباشد؛ عوارض جانبی آن ممکن است آزار دهنده باشد. به عنوان مثال بیمارانی که پوست آنها به مدت بسیار طولانی در معرض نور لیزر قرار می گیرد ممکن است دچار سوختگی، لک یا زخم شوند. لک و زخم ناشی از لیزر موهای زائد ممکن است به علت عدم حفظ و نگهداری مناسب تجهیزات و نداشتن شرایط مناسب پیش از شروع درمان با لیزر مثل برنزه بودن پوست ایجاد شود. به همین دلیل انتخاب مرکز درمانی لیزر موهای زائد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 اگر دچار لک و زخم ناشی از لیزر موهای زائد شدید چه کار باید انجام دهید؟

در صورتی که پس از لیزر موهای زائد دچار لک و زخم شدید اولین کاری که باید انجام دهید این است که توصیه های دارویی که به شما می شود را به طور کامل دنبال کنید. احتمالا پزشک متخصص پوست و مو پماد های داروهایی را برای شما تجویز خواهد کرد. البته اگر تصمیم گرفته اید که از سالن زیبایی و مرکز درمانی لیزر مو شکایت کنید باید پیش از استفاده از داروها شکایت خود را تنظیم کنید. البته می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید که نامه ای برای شما تهیه کند و در آن تایید کند که سوختگی های شما به علت لیزر موهای زائد بوده است. به این ترتیب می‌توانید با شکایت کردن از آن مرکز زیبایی هزینه های درمانی خود را علاوه بر غرامت دریافت کنید.
علاوه بر این ها، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای اطمینان از اینکه دادخواست گرفتن غرامت شما تایید خواهد شد به عنوان مدرک از آن استفاده کنید. این موارد شامل گرفتن عکس از نواحی پوستتان که سوخته است یا دچار لک و زخم ناشی از لیزر موهای زائد شده و همچنین توضیح اتفاقاتی که افتاده با جزئیات کامل و نوشتن آنها در دادخواست می باشد. اگر شاهدی داشتید که هنگام درمان با لیزر موهای زائد و ایجاد لک و زخم پس از آن همراه شما بود؛ حتماً نام او را ذکر کنید و نحوه تماس با او را نیز در دادخواست بیاورید.
ایجاد لک یا زخم بعد از لیزر موهای زائد نه تنها درد فیزیکی به همراه خواهد داشت بلکه از لحاظ فیزیولوژیکی نیز آسیب هایی به بیمار وارد خواهد کرد. فردی که پس از لیزر موهای زائد دچار لک سوختگی شده باشد با کاهش اعتماد به نفس مواجه خواهد شد و اگر این سوختگی ها در نواحی قابل رویت مانند صورت باشد حضور در جوامع اجتماعی برای او با مشکل مواجه خواهد شد.

چه مواردی را باید بررسی کنم تا دچار لک و زخم بعد از لیزر موهای زائد نشوم؟

1. مدرک متخصص لیزر را بررسی کنید

زمانی که به دنبال فردی می‌گردید که درمان لیزر موهای زائد را انجام دهد حتما باید بررسی کنید که مدرک و گواهینامه لازم برای انجام این کار را داشته باشد؛ در غیر اینصورت احتمال آسیب دیدگی شما پس از درمان با لیزر موهای زائد بسیار زیاد است.
متخصصین لیزر مو باید دوره های آموزشی لازم را که مربوط به دستگاه مورد استفاده آنهاست؛ گذرانده باشند و در صورتی که از لیزر کندلا الکس برای حذف موهای زائد استفاده می کنند حتماً باید گواهینامه کار با این دستگاه را داشته باشند. همچنین آنها باید یک دوره آموزشی در خصوص کمک های اولیه نیز دیده باشند.
2. دستگاه لیزر مو را بررسی کنید
تمامی دستگاههای لیزر مو کندلا الکس و کندلا یگ دارای برچسبی روی خود هستند که هولوگرام مخصوص شرکت کندلا نشانه اصل بودن آن است. درصورتیکه این برچسب روی دستگاه موجود نبود به آن کلینیک اعتماد نکنید. 
3. شرایط خود را نزد متخصص پوست و مو ارزیابی کنید
نوع پوست شما پیش از اقدام به لیزر مو باید توسط متخصص تعیین شود تا بتوان نوع دستگاه لیزر متناسب با پوست شما را مورد استفاده قرار داد. درصورتیکه پوست تیره ای داشته باشید و با لیزر مو کندلا الکس درمان شوید مطمئنا عوارض جانبی شدیدی شامل لک یا زخم بعد از لیزر را تجربه خواهید کرد.

آیا در صورتی که جای لک بعد از لیزر موهای زائد روی پوست باقی مانده باشد میتوانم شکایت کنم؟

وجود لک بعد از لیزر موهای زائد می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات پوست می تواند خودش این لک ها را مجدداً احیا کند و به حالت اولیه بازگردد. گاهی اوقات نیز با خوردن داروها این مشکل حل خواهد شد. تجربه متخصص لیزر مو، انتخاب نحوه درمان مناسب و نوع دستگاه که با رنگ پوست مناسب باشد؛ در عدم بروز لک و زخم بعد از لیزر موهای زائد نقش بسیار مهمی دارد و به همین علت پیش از شروع لیزر مو، متخصص حتماً باید نوع پوست و موی شما را ارزیابی کرده و مطمئن شود که می توانید با دستگاه لیزر کندلا الکساندرایت درمان شوید.
در صورتی که پس از لیزر موهای زائد زخم روی پوست خود مشاهده کردید بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کند و در صورتی که لک ها قابل درمان نباشد برای نوشتن دادخواست شکایت شما را راهنمایی کند.

من بعد از انجام لیزر موهای زائد تاول های زیادی روی نواحی مختلف بدن مشاهده کردم چه کار می توانم انجام دهم؟

مشاهده تاول بعد از انجام لیزر موهای زائد میتواند نگران کننده باشد. شما باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و شدت تاول ها را مشخص کنید. پزشک می تواند در درمان آنها به شما کمک کند و بهترین نحوه درمان را به شما پیشنهاد دهد. سپس می توانید با مشورت یک وکیل دادخواستی برای شکایت از کلینیک تهیه نمایید.

آیا لک و زخم ناشی از لیزر موهای زائد از بین می رود؟

متاسفانه همیشه لک ها یا زخم های ناشی از لیزر مو به حالت اولیه باز نمی گردند و اگر این اتفاق برای شما بیفتد می‌توانید ادعای خسارت و غرامت کنید. معمولاً درصورتی که شکایت شما به نتیجه برسد؛ هزینه درمان با لیزر را علاوه بر هزینه درمان لکه ها یا زخم های پوستی خود دریافت خواهید کرد. در صورتی که سوختگی روی پوست شما کاملا مشهود باشد به طوری که نتوان آن را به حالت قبل برگرداند؛ تکنسین لیزر مو که مسئول این خطا بوده است باید خسارات روحی و فیزیکی آن را به بیمار پرداخت کند. چون وجود سوختگی ها روی پوست بدن به خصوص در نواحی که قابل رویت است روی فعالیت های روزانه بیمار تاثیر خواهد گذاشت به طوری که او از قرار گرفتن در در جمع خجالت زده خواهد شد. این سوختگی ها ممکن است حتی روی شغل فرد به عنوان مثال اگر در صنعت مد کار میکند یا توانایی های او در انجام کارها تاثیر گذار باشد.  تمام این موارد باید زمانی که دادخواست شکایت خود را از کلینیک لیزر مو تنظیم می کنید در نظر گرفته شود؛ نت بتوانید غرامت ناشی از آن را دریافت کنید. 

آیا در صورتی که پس از انجام لیزر موهای زائد سوختگی روی پوستم ایجاد شود می توانم شکایت کنم؟

در سال های اخیر استفاده از لیزر موهای زائد به شدت گسترش پیدا کرده است. این روش زیبایی که شامل استفاده از نور پالسی متمرکز یا نور لیزر قدرتمند برای از بین بردن موهای زائد می شود، فرایندی ایمن است که می تواند فولیکول‌های مو را با گرم کردن آنها توسط یک منبع نور تخریب کند و از رشد مجدد موها جلوگیری نماید. معمولاً کلینیک هایی که این خدمات لیزر موهای زائد را ارائه می‌دهند باید استانداردهای سلامت و ایمنی جدیدی را رعایت کنند. درغیر اینصورت مراجعه کنندگان به سالن های زیبایی که مجوز لازم برای این کار را ندارند با آسیب ها و جراحاتی پس از لیزر موهای زائد مواجه می شوند. این سالن های آرایشی یا از افرادی که متخصص لیزر نیستند استفاده می کنند و یا دستگاه های تقلبی و نامناسب به جای لیزر کندلا الکس به کار می برند.

آیا برای سوختگی پس از استفاده از لیزر موهای زائد می توان ادعای خسارت کرد؟

اگر به علت درمان حذف موهای زائد با لیزر دچار آسیب دیدگی شدید می توانید از آن مرکز درمانی شکایت کنید. این حق شماست که از آن سالن زیبایی و متخصص غیر حرفه ای که اقدام به لیزر موهای زائد بدون مجوزهای لازم کرده است؛ غرامت بگیرید. البته نوع دادخواست شما بسیار مهم است اگر نتوانید در وهله اول اثبات کنید که آسیب های ایجاد شده در اثر سهل انگاری متخصص لیزر یا عدم استفاده از دستگاه مناسب بوده است نمی توانید برای بار دوم شکایت خود را مطرح کنید.
همچنین شکایت شما تا زمانی که بتوانید ثابت کنید شخصی که لیزر موهای زائد را انجام داده موجب ایجاد آسیب دیدگی یا سوختگی روی بدن شما شده است؛ معتبر است. روش های مختلفی وجود دارد که می تواند کلینیک یا سالن زیبایی را مسئول سوختگی های ناشی از درمان با لیزر موهای زائد نشان دهید. این دلایل می تواند شامل استفاده از تجهیزات نامناسب یا ارزیابی نادرست سلامت عمومی و شرایط شما پیش از شروع درمان باشد.


مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1399/01/11
  2 0

  لکه مونده از لیزر مو زیر بغل ...درمونش چیه؟

  • 1399/01/31
   0 0

   سلام برای درمان لکه میتونید از کرم ACM استفاده کنید.

 • 1399/02/02
  0 0

  سلام وقت تون بخیر ان شالله من لیزر بکینی رفتم متوجه شدم لک میرم الان ۲ روزه چیکار باید بکنم؟ میشه جواب بدین لطفا

  • 1399/02/07
   0 0

   سلام اگه سوخته از کرم ترمیم کننده ی سیکالفیت(Cicalfate) اوِن(Avene) و اگه لک شده از کرم ضد لک ACM استفاده کنید.

 • 1399/02/12
  0 0

  سلام من پشت لبم لک داره و موهای ضخیم ایا میتونم لیزر موها رو انجام بدم لک ها پر رنگ نمیشه

  • 1399/02/13
   0 0

   سلام با پزشک متخصص مشورت کنید تا با توجه به نوع لکتون بهتون بگن میتونید لیزر کنید یا نه.

 • 1399/03/05
  0 0

  سلام من یک ماهه لیزر کردم روی قسمت داخلی رونم اندازه یک شات کاملا کبود شده و خارش داره چیکار باید بکنم

  • 1399/03/06
   0 0

   سلام از کرم ترمیم کننده ی سیکالفِیت اَوِن و اگه لک شده از ضدلک ACM استفاده کنید.

 • 1399/04/01
  2 0

  یکسال از لیرز کردنم میگذره.پشتم وروی سرشانه ام لک شده.صورتم لک شده.چیکار باید کنم؟؟

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام اگه لک شده میتونید از ضدلک ACM استفاده کنید. اما چون یه مدت از ایجاد لک ها گذشته بهتره با پزشک مرکز لیزرتون هم مشورت کنید.

 • 1399/04/14
  1 1

  سلام من شش ماه پیش آخرین جلسه لیزرم با کندلا جنتل مکس پرو بود که روی رون پا و داخل دستم تعدادی جای شات به صورت قرمز مونده بود اما چون در طول دوره درمانم هیچ وقت علائم خاص و بدی نداشتم توجهی به این مسئله نکردم و بعد از دو هفته جای شات ها تبدیل به لک های قهوه ای کمرنگ شد که به مرور زمان کمرنگ تر هم شدن اما هنوز به طور کامل نرفتن و مشخص هستن، اگه از کرم دپی وایت acm استفاده کنم مشکلم حل میشه؟

  • 1399/04/16
   0 0

   سلام زمان سوختگی، پوست قرمز و ملتهب میشه. اون کرم ضد لکه. بهتره اول با پزشک متخصص مرکز لیزرتون صحبت کنید.

 • 1399/04/21
  1 0

  سلام .ايا ليزر موهاي زايد بادستگاه الكس كندلا باعث بيماري ويتيليگو ميشود.من بعد از ليزر متوجه بيرنگ شدن پوست ارنجم شدم.نميدونم از ليزر شده يا نه.نميدونم جلسات ليزرو ادامه بدم يانه؟ممنون ميشم راهنمايي كنيد؟

  • 1399/04/21
   0 0

   سلام خیر باعث نمیشه. اما بهتره قبل از جلسه بعدی لیزرتون، با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • 1399/04/22
  0 1

  سلام ۵ روز پیش لیزر موهای زائد انجام دادم و الان روی ساق ‌هر دو پام لکه های قهوه ای کمرنگ دارم در زمان لیزر هم به شدت درد داشتم، خواستم ببینم آیا این لکه ها پاک میشه ؟ و اینکه ممنون میشم بگید که آیا میتونم از مرکز بابتش شکایت کنم

  • 1399/04/22
   0 0

   سلام اگه قبل از ایجاد لک، التهاب و قرمزی داشتید، یعنی سوختید. الان میتونید از ضدلک ACM استفاده کرده و به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/04/23
  0 0

  سلام من تابستان سال ۹۸ لیزر پیشونی کردم برای موهای زائدحلا به اندازه یه مهر لک شده انگار نماز خوندم جاش مونده چیکار کنم یکی راهنمایی کنه میتونم شکایت کنم یه راه حل میخوام

  • 1399/04/23
   0 0

   سلام میتونید از ضدلک ACM استفاده کرده و به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/04/26
  0 0

  سلام منم ۵ روزه قسمت ساق پا لیزر مو انجام دادم موقع لیزر هم درد داشتم.بعد لیزر هم پوستم قرمز شده بود از پماد هیدروکوتیزون وترمیم کننده دکتر ژیلا استفاده کردم.الانم لکهای قهوه ای ایجاد شده .به نظرتون پوستم سوخته وباید چیکار کنم

  • 1399/04/28
   0 0

   سلام میتونید از ضدلک ACM استفاده کنید و به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/04/26
  0 0

  سلام خسته نباشین.ببخشید من لیزر با یگ انجام داد برام کاملا کشاله رونم سیاه شده دکترم کرم داده استفاده میکنم.میخاستم ببینم اگ با کرما جای لک نرفت درمانای دیگ ای ام داره؟اصن میره؟

  • 1399/04/28
   0 0

   سلام اگه سوختگی باشه میتونید از ضدلک ACM استفاده کنید اگه به مرور بهتر نشد به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/04/31
  1 0

  سلام وقتتون بخیر من دیروز لیزر انجام دادم یک سال هم هست که میرم ولی فکر میکنم دیروز پوستم سوخته قرمزی پوست و درد داشتم الان کمتر شده ولی لک های سفید کمرنگی زدم که خیلی بابتشون نگرانم آیا پاک میشه ؟ و باید چه پمادی استفاده کنم ؟ acm ؟

  • 1399/04/31
   0 0

   سلام با پزشک متخصص مرکز لیزرتون مشورت کنید و واسه درمان زودتر اقدام کنید.

 • 1399/05/03
  0 0

  سلام خسته نباشیدمن چهارروزه لیزرکردم کلآسوختم پوستم خیلی تیره تر شده همه بدنم زخم شده برای پاک کردن لکه هام ازچه پمادی استفاده کنم

  • 1399/05/04
   0 0

   سلام اگه لک شده میتونید از ضدلک ACM استفاده کنید. اگه به مرور بهتر نشد به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/05/03
  0 0

  سلام خسته نباشیدمن چهارروزپیش ایزرکردم همه جام سوخته جلسات قبلم لکه گرفته بودپوستم ولی این بارخیلی وحشتناک سوختم برای ازبین بردن لکه هام ازچه پمادی استفاده کنم

  • 1399/05/04
   1 0

   پاسخ داده شد.

 • 1399/06/05
  0 0

  آيا زير چونه م كه لك داره ميشه ليزر كرد؟ بهم گفتن بايد از كرم ضد لك استفاده كنم تا كمرنگ بشه كه بتونن ليزر كنن، آيا درست گفتن؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام درسته

 • 1399/06/14
  0 1

  سلام خسته نباشین. ببخشید بعد لیزر ناحیه بیکینی لک قهوه ای و کمی برجسته ایجاد شده، چیکار میتونم بکنم؟

  • 1399/06/15
   0 0

   سلام با پزشک مرکز لیزرتون مشورت کنید.

 • 1399/06/28
  0 1

  سلام من روی گونه م دو ساله با لیزر لک افتاده بهم گفتن هیدروکینون بزن الان دو ماه میزنم فقط قرمز شده تغیبر نکرده ب نظرتون acm برام موثره

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام برای از بین بردن لک، ACM بهتره

 • 1399/06/28
  1 0

  سلام من روی گونه م دو ساله با لیزر لک افتاده بهم گفتن هیدروکینون بزن الان دو ماه میزنم فقط قرمز شده تغیبر نکرده ب نظرتون acm برام موثره

  • 1399/06/29
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/07/04
  0 0

  سلام من چهارروز پیش لیزر بیکینی انجام دادم الان لکه میبینم ایا عوارض لیزره

  • 1399/07/05
   0 0

   سلام ممکنه که باشه بهتره به پزشک مرکز لیزرتون مراجعه کنید ببینن

 • 1399/07/12
  0 0

  سلام من صورتروگونه هام لک اورده دکتر بهم داروهای ضد لک داده زیاد موثر نبود دکتر گفت باید لیزر کنم به نظر شما با لیزر لک ازبین میره یا صورتم بدتر میشه ممنونم از راهنمایتون

  • 1399/07/12
   0 0

   سلام اگه دکترتون اینطوری صلاح دیدن همینکارو انجام بدید.

 • 1399/07/16
  0 0

  سلام.حتی اگه قبل از انجام لیزر داخل پرونده امضا داده باشیم که واقف هستیم به عوارض لیزر. باز هم میتونیم شکایت کنیم؟؟

  • 1399/07/16
   0 0

   سلام بستگی داره چه تعهدی داده باشید، عوارض جانبیش چی باشه و چقدر گذشته باشه.

 • 1399/07/18
  0 0

  سلام من سال پیش لیزر بیکینی انجام دادم الان چند ماهی است نقاط خال مانند قهوه ای در این قسمت میبینم آیا کرم فایده دارد؟واینکه آیا خطرناک است این لک و خالها؟

  • 1399/07/19
   0 0

   سلام بهتره پزشک متخصص معاینتون کنه اما بعید میدونم خطری داشته باشه.

 • 1399/07/24
  0 0

  صورتو گردنمو لیزر کردم الان گردنم تیره شده با روی گونه هام چیکارکنم...هنوزم لیزر میرم چن موهای صورتم زیاده

  • 1399/07/27
   0 0

   سلام اگه فقط تغییر رنگ داده به مرور زمان درست میشه. اما اگه غیر از اینه با پزشک مرکز لیزرتون مشورت کنید.

 • 1399/07/24
  0 0

  سلام‌.من موهای بازوم رو لیزر کردم.که بعد از لیزر دچار لک های کم رنگ شده.چیکار میتونم انجام بدم که رفع بشه؟

  • 1399/07/27
   0 0

   سلام تشریف ببرید پزشک مرکز لیزرتون معاینتون کنن و اگه نیاز بود بهتون دارو بدن.

 • 1399/08/02
  0 0

  من دو ماه و نیم پیش ناحیه بیکینیم رو لیزر انجام دادم الان تیره شده اون موقع قرمزی و التهاب داشتم ولی یه روزه رفع شد که اینم فکر میکنم طبیعیه که‌قرمز بشه الان من سوختم یا فقط تغییر رنگ داده پوستم و به مرور رفع میشه؟تیرگیام هم تقریبا یه دسته

  • 1399/08/07
   0 0

   سلام اگه فقط التهاب و قرمزی بوده، طبیعیه و تغییر رنگه به مرور رفع میشه. میتونید برای درمان سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 • 1399/08/04
  0 0

  سلام من سه جلسه لیزر بیکینی رفتم از جلسه سوم به بعد پوست بیکینی ام سوخته ووتاول زده وقسمت هاییش سفید رنگ شده و پوسته پوسته شده پناد زینک میزنم فقط ولی فایده نداره

  • 1399/08/07
   0 0

   سلام بهتره به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید.

 • 1399/08/13
  0 1

  سلام من ۵روز پیش پماد بی حسی زدم ب ساق پام و لیزر کردم امروز متوجه شدم پام تغییر رنگ داده و سیاه شده و کن کم داره قسمت های بیشتری رو دربرمیگیره ممکنه بخاطر پماد بی حسی باشه؟و هیدروکورتیزون امروززشروع کردم.رفع میشه مشملم یا پایداره؟توروخدا جواب بدین دارم دیوونه میشم

  • 1399/08/20
   0 0

   سلام اگه پماد رو قبل از لیزر کامل نشسته باشید بله احتمالش هست. هیدروکورتیزون واسه التهاب و قرمزی استفاده میشه. بهتره به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید معاینتون کنن.

 • 1399/08/15
  0 0

  سلام وقت بخیر من ی هفته پیش قبل لیزر پماد بی حسی زدم و دیروز متوجه شدم ساق پام تغییر رنگ داده التهاب و قرمزی نداشت خود مرکز لیزر میگن بختطر این بوده پماد بی حسی خوب تمیز نشده الان این شیاهب پای من ک مث آفتاب سوختگیه رفع میشه؟یا موندگار؟

  • 1399/08/20
   0 0

   سلام اگه پماد رو قبل از لیزر کامل نشسته باشید بله احتمالش هست. هیدروکورتیزون واسه التهاب و قرمزی استفاده میشه. بهتره به پزشک متخصص مرکز لیزرتون مراجعه کنید معاینتون کنن.

 • 1399/08/21
  0 0

  هفته ی پیش پنج شنبه یعنی شش روز میگذره دقیقا از بعد لیزر سه تا نقطه ی سفید روی دست چپم درست شد روی ساق پام هم شده اما دستم خیلی مشهودتره خودم خیلی سفید هستم اما این لک ها دیگه رنگ ماسته قبل از لیزر اصلا همچین چیزی نداشتم دقیقا از تخت لیزر بلند شدم درست شده بود و شش روزه نمیره چه کنم؟ ممکنه همیشه بمونه؟

  • 1399/08/24
   0 0

   سلام اینطوری نمیشه تشخیص داد. بهتره پزشک متخصص مرکز لیزرتون معاینتون کنن.

 • 1399/08/24
  0 0

  سلام وقتتون بخیر من 4 روز پیش لیزر کردم با دستگاه دایود جلسه پنجمم بود و برای اولین بار بود که پماد زایلاپی برای بی حسی زدم بعد از اون ساق پام و یکمی هم بیکینی خارش نسبتا زیادی پیدا کرد که دفعات قبل اصلا اینجوری نشده بودم میخواستم بدونم علتش چیه؟ اگر بخاطر درجه زیاد لیزر بوده من به اپراتور بگم که درجش رو کمتر کنه بعد از لیزر هم درد شدیدی هم نداشتم یه سوزش خفیف بود اما تازه امروز که 4امین روزه متوجه شدم قسمت بیکینیم انتهاش یعنی نزدیک واژن و مقعد کمی سوختگی در 3 قسمت وجود داره و روی هم رفته میشه گفت اندازه سطح یک سکه میشه و مثل این شده که یه لایه پوست روش کنده شده و یکم قرمزه برای درمانش باید چیکار کنم ؟ دفعه بعدی میتونم این قسمت رو لیزر کنم یعنی باعث سوختگی بیشتر نمیشه ؟

  • 1399/08/24
   0 0

   سلام دلیلش میتونه استفاده از زایلاپی باشه. یا حتی تنظیمات دستگاه. اگه زایلاپی کامل شسته نشه ممکنه سوختگی ایجاد کنه. میتونید از کرم ترمیم کننده استفاده کنید( ترجیحا سیکالفِیت اَوِن) اما بهتره پزشک متخصص مرکز لیزرتون معاینتون کنن. خیر تا درمان کامل، اون ناحیه رو لیزر نکنید.

 • 1399/08/25
  0 1

  سلام من ناحیه بیکینی می خوام لیز کنم البته تا الان نکردم ممکنه از اینی که هست تیره تر شه؟؟ یا لک خیلی بد بیاره

  • 1399/08/25
   0 0

   سلام اگه اپراتور باتجربه نباشه بله امکانش هست.

 • 1399/09/03
  0 0

  سلام من ۴ جلسه لیزر انجام دادم چند روز دیگه باید جلسه پنجم رو برم الان متوجه شدم پشت گردنم موهاش زخیم تر شده نسبت به قبل میشه لطفا بگین چیکار باید بکنم آیا باید روند لیزر رو قطع کنم؟

  • 1399/09/05
   0 0

   سلام نه ادامه بدید ولی این موضوع رو با مرکز لیزرتون مطرح کنید. و حدالامکان فقط یکبار روز قبل از لیزر شیو کنید.

 • 1399/10/15
  1 0

  سلام من الان شش جلسه هستش لیزر صورت میرم ولی دیروز جلسه ششم که رفتم صورتم قرمز شده و درد داره جای لیزر هم همشون لک قهوه ای شدن تا جلسه ششم اینطوری نشده بودن. من باید چه کرمی بزنم؟؟

 • 1399/10/28
  0 0

  سلام من پارسال صورتم رو لیزر کردم درجه دستگاه برای پوست من خیلی بالا بود ودو‌طرف صورتم خیلی بد سوخته و یه قسمتیش سفید شده چندین بار هم رفتم پیش خود دکتر بهم گفتن نه این اب بین میره اما هرچی دارو استفاده کردم متاسفانه تاثیری نداشت خیلی نگرانم و واقعا نمیدونم بابد چیکار کنم دقیقا یک سال گذشته و داروهایی مثل بتامتازون مدوپروک و کرم سبکافیلت استفاده کردم الانم هم بهم قرص ترنسبد دادن

 • 1399/11/06
  0 0

  سلام وقتتون بخیر من امراتور لیزرهستم دستگاه کندلا۲۰۱۹ مراجعه کننده بعد از یک هفته مراجعه کردن با درجه ی ۷ یعنی جلسه ی دومشون پشت رون پاشون کامل کبود شده حتی یه دونه جا هم جا نمونده و هرکی میدید فکر میکرد ایشون کتک خورده میخوام ببینم ایا واقعا این امکان وجود داره ک در این حد کبودی ب وجود بیاد؟؟ و اینک چ پمادی پیشنهاد میدین اینجور مواقع؟؟

 • 1399/11/22
  1 0

  سلام من چهارروز پیش لیزر انجام داد درد شدید داشتم به لیزر کارمیگفتم میسوزم میگفت طبیعیه بعد برگشت ب خونه دیدم اندازه یک بند انگشت از بیکینی کاملا سوخته وبه گوشت رسیده دکتررفتم آلفا بهم داد وسر کننده درد شدیدی دارم وتواین چندروزهیچ تغییرب نکرده من باید چکارکنم جای لک باقی میمونه ؟؟ومیتونم شکایت کنم

  • 1400/02/08
   0 0

   منم همینجوری شدم دچار سوختگی شدی عزیزم یه کرم سوختگی بچه بگیردرست میشه ترمیم کنندم نزن همش الکیه

 • 1399/11/27
  0 0

  سلام امروز لیزر بکینی انجام دادم. قبلا ۱۰ جلیه رفته بودم تا حالا مشکلی نداشتم ولی امروز خیلی سوزش داشت بعد متوجه شدم لک شده مثل کبودی چکار باید بگنم خودش خوب میشه؟

 • 1399/12/02
  1 0

  سلام آیا لیزر باعث به وجود اومدن لک های سفید مثل لک و پیس میشه؟

 • 1399/12/04
  0 0

  سلام من ماه قبل بعد از یک سال جلسه شش لیزر بیکینی رفتم دیروز جلسه هفتم بود و دردش خیلی زیاد بود امروز متوجه شدم قسمتایی که درد میکنه انگار سیاه شده یا کبود باید چکار کنم

 • 1399/12/05
  0 0

  من 4روز پیش واسه. اولین بار لیزر انجام دادم الان پشت زانوم یه لک سفید هست باید چیکار کنم؟

 • 1399/12/11
  0 0

  سلام شبتون بخیر ببخش من ۸ جلسه لیزر صورت انجام دادم و از زایلا پی استفاده میکنم الان روی گونم لک افتاده باید چکارکنن

 • 1399/12/14
  0 0

  سلام تورو خدا جوابم بدید من ۱۹ سالمه من دو جلسه لیزر رفتم با دستگاه اسکلپیون مدیو استار و ۴ جای بدن ام لک های قهوه ای اورده میترسم اینسری برم و بیکینی ایم لک شه چیکار کنم دیگه نرم اینجا نه؟

 • 1399/12/21
  0 0

  سلام خسته نباشید میبخشید من امروز لیزر کردم و روی دستم و انگشتام جای شات هاقرمز مونده همش دارم زینک میزنم و خیلی ترسیدم میترسم واسه همیشه بمونه بهشونم گفتم گفتن چیزی نیست بخاطر قوی ترشدن این جلسه بوده تروخدا بگید میره؟؟؟؟

 • 1399/12/26
  0 0

  سلام من ۱ماه ازلیزر پیشونی و گونه میگذره ک هنوز لک تیره مایل ب قهوای روصورتم شاید اندازه ۱سانت باقی مونده لطفا راهنمایی کنید

 • 1400/01/11
  0 0

  سلام من با یک بار لیزر تمام موی زائد بدن ریخته این طبیعی؟؟

 • 1400/01/19
  0 0

  سلام..من ۱ ماه پیش با الکساندرات کندلا لیزر انجام دادم پوستم تیره هست درروز های اول بعد لیزر سوزش و قرمزی داشتم الان قسمت پشت بدنم از کمر تا ران های پام لکه های گرد قهوهای شده که داخل آن رنگ سفید هست با کلینیک تماس گرفتم گفتن به خاطر خشکی پوست و درجه حرارت بالاست و فرمودن زینک و رطوبت رسان مصرف کنید میخواستم بپرسم به نظر شما چی کار کنم و آیا این لکه ها از بین میرن؟

 • 1400/02/09
  0 0

  من دیردزبرای لکهای قهوه ای وکک ومک صورتم لیزر کردم ولی الان بعدازدوروزلکهای صورتم مثل سابق هست لطفا راهنمایی کنید ممنونم

 • 1400/02/19
  0 0

  سلام من دو ماه پیش لیزر زیر بغل زدم اول قرمز شد بعد لک قهوه ای رنگ اومده نمیدونم چکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 • 1400/03/04
  0 0

  سلام من مدت ۹ جلسه لیزر انجام میدادم ولی در اخرین لیزرم یکی از دستهام لک ها ی کوچک قهوه ای افتاده البته اولش قرمز بودن و بعد قهوه ای شدن تعدادشون هم زیاده میخواستم بدونم درمانش چیه و ایا میتونم لیزر کردن رو ادامه بدم؟

 • 1400/04/17
  0 0

  سلام وقت بخیر من حدود ۴ ماه از لیزرم میگذره الان روی دستام لک های قهوه ای افتاده آیا اینا درمان میشه دستگاهشونم آلکساندرا کندلا بود

 • 1400/05/11
  0 0

  سلام.نواحی لبه های بیکینی من تیره شده..ممکنه بخاطر لیزر باشه؟اگر بله راهی برای از بین رفتن تیرگیش هست؟

 • 1400/05/14
  0 1

  سلام چند ماه لک سفید افتاده صورتم چیکار بایدبکنم شما لیزر میکنید

 • 1400/05/14
  0 0

  سلام من ۶ماه لک سفید ۴تیکه افتاده صورتم چیکار باید بکنم بنظرم شما لیزر بکنم بهتره میشه ممنون میشم راهنمای کنید

 • 1400/07/13
  0 0

  سلام من ماه پیش لیزر دکا انجام دادم ولی بعد چند روز روی ساعد دستم و روی کف پام که در معرض نور بود احساس خارش میکردم و بعد لکه های ریز سفید ایجاد میشد ..فک کنم چون پوستم سبزه س نباید از الکس استقاده میکردن برام ..حالا از چه پمادی استفاده کنم چون کاملا قابل رویته لکه ها .ممنون

 • 1400/07/26
  0 0

  سلام من جلسه چهارم بیکینی کمی قرمز شده بود و جلسه ششم انجام دادن یک ماه بعد ک قرمزی بیشتر شد و الان بیکینی تیره شده لبه ها و چند لک سفید ایجاد شده . ۳ ماه گذشته . ترمیم کننده سیگل زدم کمی کمرنگ شد اکا همچنان هست .ایا باید ضد لک بزنم یا سیکالفیت .. چکار کنم

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید