عوارض لیزر بیکینی و زیر بغل

تاریخ انتشار - ۲۴ مهر ۱۳۹۸

عوارض جانبی زیادی وجود دارد که ممکن است پس از رفع موهای زائد بیکینی با روشهای مختلف دوست نداشته باشید، برآمدگی های به وجود آمده پس از شیو کردن، خارش درحین رشد دوباره موها و درد و سوزش هنگام اپیلاسیون و غیره. اگر به لیزر کندلا الکس به جای روش های قدیمی شیو کردن یا اپیلاسیون برای رفع موهای زائد ناحیه بیکینی یا زیربغل خود می اندیشید، حتما سوالاتی در مورد عوارض لیزر بیکینی و زیربغل در ذهن شما وجود دارد. با خواندن ادامه مطلب، همه چیز را درباره عوارض لیزر بیکینی و زیربغل بدانید.

یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی می تواند به شما بهترین نوع روش لیزر مو را توصیه کند، اما در اینجا توضیح ساده ای درباره هرکدام از آنها میدهیم: در حین انجام الکترولیز، پزشک یک پروب ریز را در هر فولیکول مو قرار می دهد، که با استفاده از انرژی شیمیایی و انرژی گرمایی باعث از بین بردن فولیکول می شود. در صورتیکه لیزر کندلا الکساندرایت با هدف قرار دادن فولیکول مو توسط پرتو متمرکز نور، به فولیکول آسیب می رساند و در واقع جزو روش های کاهش دائمی موهای زائد به شمار می آید، نه رفع کامل آن. لیزر موهای زائد از نور پالس برای جستجوی رنگدانه مو و غیرفعال کردن فولیکول های مو استفاده می کند. جلسات متعددی برای تکمیل درمان با لیزر مو کندلا الکس مورد نیاز است زیرا موها فقط در مرحله رشد با لیزر مو از بین  می روند. 

به طور کلی، لیزر موهای زائد بر روی موهای تیره و رنگ های روشن تر پوست بهتر عمل می کند. زیرا نور پیگمنت های تیره تر را راحتتر هدف قرار می دهد. البته درصورتیکه نوع لیزر به درستی انتخاب نشود می تواند به رنگدانه های پوستی تیره نیز آسیب برساند. با این وجود پیشرفت هایی در فناوری لیزر انجام گرفته و درحال حاضر بیشتر افرادی که موهای روشن تر یا پوست های تیره تری دارند، می توانند با دستگاههایی مانند لیزر کندلا یگ با خیال راحت و به طور مؤثر درمان را دریافت کنند. مزیت لیزر مو کندلا الکس این است که طی یک جلسه ناحیه بزرگتری از بدن را هدف قرار می دهد، اما برای کسی که پوست تیره یا موهای روشن دارد، گزینه مناسبی نیست. در این صورت استفاده از لیزر کندلا یگ گزینه بهتری است، که می تواند اثربخشی فوق العاده ای برای لیزر بیکینی و زیربغل روی پوست های تیره داشته باشد. 

آیا درد زیاد جزو عوارض لیزر بیکینی است؟

می توان گفت لیزر بیکینی تاحدودی دردناک است. بسیاری از بیماران لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی را مانند احساس ضربه کش لاستیکی می دانند که بر روی پوست ضربه ناگهانی میزند. اما مطالعات نشان می دهد که کمتر از 1 درصد از بیماران نیاز به کرم بی حسی پیدا می کنند. اکثر زنانی که پیش از این از روش اپیلاسیون برای حذف موهای زائد ناحیه بیکینی استفاده می کردند؛ تجربه درد ناشی از لیزر بیکینی را بسیار کمتر می دانند. با این حال باید مراقب باشید که از دستگاههای لیزر کندلا الکس تقلبی استفاده نکنید و لیزر بیکینی را حتما تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام دهید چون در غیراینصورت می تواند عوارض جانبی مانند ضربان قلب نامنظم، کند شدن تنفس و سایر عوارض جدی شود.

عوارض لیزر بیکینی 

لیزر ناحیه بیکینی نیز مانند هر روش آرایشی و درمانی، ممکن است عوارضی داشته باشد. لیزر بیکینی درصورتیکه از دستگاه لیزر نامناسب استفاده شود می تواند باعث ایجاد جای زخم، زخم های کلوئیدی و تغییر رنگ پوست در ناحیه تحت درمان شود، و لیزر موهای زائد توسط تکنسین غیرحرفه ای نیز می تواند باعث تغییر رنگ پوست، سوختگی، جای زخم و برجستگی هایی مانند آکنه شود.  اما خبر خوب این است که چون بیکینی و زیربغل نواحی از بدن هستند که کمتر در معرض نور خورشید قرار می گیرند، عوارض لیزر در آنها کمتر دیده می شود. متخصصان کندلا که از لیزر کندلا الکس استفاده می کنند به بیماران اطمینان می دهند که خطرهرگونه عوارض جانبی و طولانی مدت بسیار نادر است. و این شایعه را که ناباروری از عوارض لیزر بیکینی است کاملا رد می کنند. لیزر کندلا الکساندرایت کمتر از یک میلی متر به پوست نفوذ می کند پس نمی تواند به تخمدان های شما آسیبی وارد کند.

قبل از شروع جلسات لیزر، تحقیق کنید!

قبل از شروع درمان با لیزر کندلا الکس حتما تحقیقاتی در خصوص محلی که می خواهید لیزر را انجام دهید و متخصصی که با دستگاه لیزر کار می کند؛ انجام دهید. شما باید بدانید آیا تکنسین لیزر کندلا الکس آموزش های لازم برای کار با لیزر را دیده است و آیا گواهینامه های مورد نیاز را دارد یا خیر. موارد دیگری که باید قبل از لیزر جهت جلوگیری از بروز عوارض لیزر بیکینی بررسی کنید عبارتند از:

رنگ پوست: در حالی که ممکن است رنگ پوست بدن شما در محدوده بی خطر قرار بگیرد، گاهی اوقات پوست اطراف ناحیه بیکینی کمی تیره تر هستند. ممکن است بسته به رنگ پوست ناحیه بیکینی لیزر کندلا الک بی خطر نباشد، اما این موضوع باید در مشاوره شما مطرح شودتا در صورت نیاز لیزر کندلا YAG برای درمان شما انتخاب شود.

درد: تجربه لیزر اغلب مانند ضربه ناگهانی کش لاستیکی روی پوست احساس می شود. البته تحمل درد برای افراد مختلف، متفاوت است، اما ناحیع بیکینی یک منطقه حساس است. همچنین، در مناطقی که موهای خیلی تیره و ضخیمی دارند، درد بیشتری حین لیزر موهای زائد احساس می شود. البته برای کمک به کاهش درد می توان از کرم بی حسی استفاده کرد و معمولاً درمان ها بعد از دو جلسه درد کمتری احساس خواهد شد زیرا هر جلسه موهای کم و کمتری برای درمان وجود خواهد داشت.

دوام: لیزرکندلا الکس توسط FDA برای کاهش دائمی مو تأیید شده است و نه رفع دائمی موها. بنابراین شما باید با این قضیه که ممکن است موهایتان در مدت زمان طولانی بیش از یک سال مجددا رشد کنند؛ مشکلی نداشته باشید. اما می توانید مطمئن باشید که ماهش 80 درصدی در رشد موهای ناحیه بیکینی شما پس از تکمیل درمان با لیزر کندلا الکس تا پایان عمر مشاهده خواهد شد.

موهای پراکنده: برخی از موها ممکن است به صورت پراکنده دوباره رشد کنند. البته این موها ظریف تر یا نازک تر خواهند بود. اگر می خواهید تمام موهایتان رفع شود باشید، جلسات درمانی لیزر مو با فاصله های زمانی بیشتر حدودا هر 6 ماه یک بار پس از اتمام دوره اصلی درمان نیز می تواند به رفع این موها کمک کند.

عوارض لیزر بیکینی را برای خود به حداقل برسانید!

علاوه بر پیدا کردن یک پزشک متخصص برای انجام لیزر مو و بررسی اینکه کاندیدای خوبی برای انجام این روش هستید، اطمینان حاصل کنید که با رعایت نکات بعد از جلسات درمان، عوارض لیزر بیکینی را به حداقل برسانید. پس از یک جلسه لیزر مو، حتماً 48 ساعت ناحیه بیکینی را تمیز و خشک نگه دارید. در برابر خاراندن پوست خود یا کندن زخم های کوچک مقاومت کنید، مطئن باشید که طی مدت کوتاهی پوست شما شروع به بهبودی می کند، و این نشانه ها طبیعی هستند. دو روز اول از قرار گرفتن در معرض آفتاب و همچنین هر چیزی که می تواند باعث تحریک پوست شود، مانند لوسیون یا صابون عطری بدن دوری کنید. هم چنین تا 48 ساعت از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید.

می دانید که پس از درمان با لیزر کندلا الکس نباید از روش های دیگر رفع موهای زائد استفاده کنید. پس نباید ناحیه بیکینی لیزر شده را اپیلاسیون کنید یا تارهای موی باقیمانده را با موچین بکنید. با پوستتان طوری رفتار کنید که انگار دچار آفتاب سوختگی شده است، استفاده از آب خیلی گرم عوارض لیزر بیکینی مانند سوزش و قرمزی را بیشتر می کند پس با پوست خود ملایم رفتار کنید. از تمیز کردن بدن خود با لایه بردارها تا سه روز بعد از جلسه درمانی خودداری کنید.

لیزر در خانه یا در کلینیک؟

در حال حاضر، هیچ یک از دستگاه های لیزر خانگی برای ناحیه بیکینی مورد استفاده قرار نمی گیرند. اما می توان از آنها در اطراف خط بیکینی و داخل ران ها استفاده کرد. این بدان معنی است که موهای خارج از خط لباس برای درمان با این لیزر ها ایمن هستند. بنابراین، به منظور کاهش عوارض لیزر بیکینی حتما باید به یک متخصص مراجعه کنید.

بهتر است در مراکز آرایشی یا کلینیک های موجود در منطقه خود تحقیق کرده و سپس مشاوره لازم را انجام دهید. درباره دستگاههایی که آنها استفاده می کنند اطلاعات بیشتری کسب کنید، افرادی که معالجه شما را انجام می دهند و اعتبار آنها، تعداد جلسات توصیه شده و قیمت جلسه ها را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که تکنسین های لیزر کندلا الکس تجربه کافی در زمینه رفع موهای زائد دارند و دستگاه مورد استفاده آنها لیزر کندلا الکس اریجینال است.

 درنهایت یادآوری می کنیم که الکترولیز و لیزر کندلا الکساندرایت به طور کلی برای ناحیه بیکینی بی خطر هستند، اما می توانید با انجام تحقیقات عوارض لیزر بیکینی را بعد از درمان به حداقل رسانده و آن را ایمن تر کنید. 

عوارض لیزر زیربغل

هر زنی در طول زندگی صدها- شاید حتی هزاران بار- زیر بغل خود را اصلاح می کند. ممکن است ایده رها کردن این کار خسته کننده جذاب به نظر برسد، و ممکن است تعجب کنید که لیزر موهای زائد جایگزین مناسبی برای اصلاح است. اما شاید این سوال که آیا لیزر موهای زائد برای زیربغل شما که ناحیه بسیار حساسی است، ایمن است؟ شما را دچار تردید کرده باشد.

اگرچه لیزر موهای زائد ممکن است روشی خشن و دردناک به نظر برسد، اما در واقع برای زیر بغل شما بی خطر است. در حقیقت، لیزر کندلا الکس 2019 نسبتاً روس پوست شما ملایم احساس می شود و در طی جلسه لیزر یا بعد از آن درد کمی را تجربه می کنید. از آنجا که زیر بغل ناحیه کوچکی از بدن است، لیزر کندلا الکس می تواند در کمتر از 10 دقیقه لیزر زیربغل را تمام کند. به همین دلیل برخی از افراد پیشنهاد می کنند که قبل از شروع لیزر برای نواحی بزرگتر پوست، لیزر زیر بغل را با دستگاه کندلا الکساندرایت انجام دهید.

لیزر کندلا الکس، موها را در فولیکول هدف قرار می دهد تا از رشد مجدد آن فولیکول جلوگیری کند. با این وجود، لیزر موهای زائد فقط موهای موجود در مرحله رشد را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین درمان های با فاصله زمانی طولانی تر پس از دوره اصلی برای از بین بردن تمام موهای زیربغل ضروری است. در حالی که لیزر موهای زائد ایمن و مؤثر است، اما عوارض لیزر زیربغل نیز اجتناب ناپذیر است. عوارض لیزر زیربغل ممکن است مشاهده قرمزی، تورم یا احساس آفتاب سوختگی در ناحیه تحت درمان باشد. چون موهای زیربغل معمولا تیره تر و ضخیم تر هستند؛ درمان با لیزر کندلا الکس نتیجه فوق العاده ای روی این ناحیه خواهد داشت.

چه انتظاری در مورد برداشتن موهای زائد با لیزر در زیربغل باید داشته باشید؟

مو در سه مرحله رشد می کند- مرحله رشد فعال، مرحله انتقال و مرحله استراحت. لیزر موهای زائد تنها روی موهایی که در مرحله رشد هستند موثر است. هنگامی که مو در حال تغییر و استراحت است، لیزر کندلا الکس نمی تواند به ریشه آسیب برساند.

برای اطمینان از اینکه لیزر زیربغل مؤثر واقع می شود و موها در مرحله رشد را هدف قرار می دهد، مشتری باید چندین جلسه درمانی را طی چند هفته طی کند. این به بدن استراحت می دهد و به تکنسین لیزر اجازه می دهد تا در مرحله رشد، فولیکول های مو را هدف قرار دهد.

در طول جلسات لیزر زیر بغل چه اتفاقی می افتد؟

همه می خواهند پاسخ این سؤال را بدانند: آیا لیزر موهای زیربغل درد دارد؟ 

خبر خوب این است که درد لیزر زیربغل بسیار کم است. در حقیقت، بسیاری از بیماران از پایان یافتن روند، متعجب می شوند.

برخی از افراد بعد از لیزر زیربغل با لیزر مو کندلا الکساندرایت، سوزش پوست را تجربه می کنند، و معمولاً شاهد قرمزی و تورم هستند که به طور معمول طی چند ساعت از بین می رود. استفاده از کیسه یخ برای کاهش درد جزئی به وجود آمده مفید واقع می شود.

گذشته از رفع مو، برخی از افراد ممکن است تغییر موقت در رنگدانه های پوستی را تجربه کنند. ممکن است رنگ پوست تیره یا روشن شود، اما برای بیشتر افراد، این عوارض لیزر زیربغل بعد از چند روز به حالت عادی برمی گردد.

در موارد نادری، برخی از افراد واکنش های شدیدتری مانند زخم، تاول و تغییر بافت پوست را تجربه می کنند. این عوارض لیزر زیربغل اگرچه ممکن است رخ دهد، اما بسیار نادر است.مشاوره رایگان

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید