بهترین کرم بی حسی موضعی برای لیزر: پماد بی حس کننده زایلاپی بهتر است یا اپی واید؟

تاریخ انتشار - ۲۷ بهمن ۱۳۹۸

اگرچه لیزر موهای زائد نتایج فوق‌العاده‌ای دارد اما به هر حال دردناک است. برای کاهش درد حین جلسات لیزر چه کار می توان کرد؟ خیلی ساده است باید بهترین کرم بی حسی موضعی برای لیزر را انتخاب کرده و روش استفاده از آن را یاد بگیرید.

مدت زیادی است که لیزر موهای زائد به عنوان یکی از روش‌های درمانی زیبایی متداول برای زنان و مردان معرفی شده است. هرچند دستگاه هایی مانند کندلا الکساندرایت ۲۰۱۹ به علت استفاده از سیستم های خنک کننده پیشرفته شامل اسپری کریوژن و دمیدن هوای خنک چند ثانیه قبل و بعد از هر پالس لیزر، درد و ناراحتی بیمار را نسبت به دستگاه های لیزر قدیمی تر مانند لیزر دایود به طور قابل توجهی کاهش داده‌اند اما به هر حال جلسات لیزر، بدون درد و ناراحتی برای بیمار به پایان نمی‌رسد.
بسیاری از بیمارانی که  قصد دارند از دستگاههای لیزر برای حذف موهای زائد خود استفاده کنند باید یک کرم بی حس کننده پیش از لیزر بمالند تا پوست بدن بی حس شده و فرایند لیزر مو تا حد امکان بدون درد انجام شود. پمادهای بی حس کننده و کرم‌های سر کننده موضعی مختلفی در بازار وجود دارد که میتوان قبل از لیزر موهای زائد از آنها استفاده کرد.  البته کرم بی حسی که برای وکس و اپیلاسیون مورد استفاده قرار می گیرد؛ تفاوت چندانی با پماد سر کننده موضعی لیزر مو ندارد. بهترین کرم بی حسی موضعی برای لیزر موهای زائد کرم های حاوی لیدوکائین هستند که در اغلب داروخانه ها پیدا میشوند.

پماد بی حس کننده زایلاپی بهتر است یا اپی واید؟

دو نوع کرم اصلی که به عنوان بی حس کننده موضعی در داروخانه ها یافت می شوند؛ حاوی لیدوکائین و بنزوکائین هستند که هر دو نوع کرم می تواند برای بی حسی موضعی و کاهش سوزش، علائم سوختگی و از بین رفتن زخم‌های کوچک موثر باشد.

پماد بی حس کننده حاوی لیدوکائین

کرم سر کننده حاوی لیدوکائین حین جلسات لیزر موهای زائد ناحیه تحت درمان را سریعتر از کرم های قابل حل در آب بی حس می‌کند و اثر آن نیز از پماد بی حسی موضعی بنزوکائین بیشتر است. به همین علت پمادهای حاوی لیدوکائین به عنوان بهترین پماد بی حسی موضعی لیزر شناخته می شوند که می تواند انتهای رشته های عصبی را از کار بیندازند و در نتیجه از تولید سدیم بعد از تحریک رشته های عصبی که یک سیگنال الکتریکی ایجاد کرده و حس درد را به مغز منتقل می‌کنند؛ جلوگیری نماید. 
پماد زایلاپی که برای لیزر موهای زائد بسیار متداول شده است؛ بر پایه لیدوکائین می باشد. هر ۳۰ گرم پماد بی حس کننده زایلاپی (Xyla P)حاوی ۵ گرم  لیدوکائین و ۵ گرم پریلوکائین است که برای کاهش درد و ناراحتی پیش از لیزر موهای زائد کفایت میکند. کرم سر کننده دیگری که برپایه لیدوکائین می باشد؛ کرم بی حس کننده املا است که حاوی ۵ درصد لیدوکائین و پریلوکائین می باشد که کاربرد آن تفاوت چندانی با زایلاپی ندارد.
طرز استفاده از پماد زایلاپی برای لیزر
ابتدا ناحیه مورد نظر را به دقت با آب بشویید تا هرگونه پوست مرده و باکتری تمیز شود. 
سپس ناحیه مورد نظر را خشک کرده و یک لایه از پماد زایلاپی روی پوست خود بمالید. 
پمادهای حاوی به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند تا روی پوست اثر کرده و آن را سر کنند. 
چون مدت زمان باقی ماندن اثر سر کنندگی پماد زایلاپی حدوداً یک ساعت است بهتر است بین زمان مالیدن پماد و شروع جلسه لیزر حداکثر نیم ساعت فاصله باشد. 
بعد از اینکه کرم را به اندازه کافی روی ناحیه مورد نظر قرار دادید؛ به آرامی روی پوست بمالید تا به طور کامل جذب آن شود.
می توانید ۲ تا ۳ لایه دیگر از کرم را نیز روی همان ناحیه مجدداً بمالید و ماساژ دهید تا جذب پوست شود. 
بهتر است لایه آخر را روی سطح پوست نمالید و دست نخورده باقی بگذارید. 
زمانی که متخصص بخواهد لیزر مو را شروع کند این لایه از کرم بی حس کننده را از روی پوست شما پاک خواهد کرد. 
البته برخی از متخصصین توصیه می کنند که روی کرم را با چسب پانسمان یا کیسه تمیز در منزل یا مطب پزشک بپوشانید و بعد از بیست دقیقه از روی ناحیه بردارید تا لیزر موهای زائد بدون درد و ناراحتی انجام گیرد.
طرز استفاده از کرم املا 
طرز استفاده از کرم املا تا حدودی شبیه پماد بی حس کننده زایلاپی است اما بهتر است از کرم املا فقط به اندازه ای که جذب پوست شما می شود؛ استفاده نمایید چون مصرف بیش از حد کرم املا، عوارض جانبی مانند اختلال در تنفس یا افزایش ضربان قلب و حتی تشنج یا بیهوشی را به دنبال دارد. برخلاف کرم زایلاپی بعد از ماساژ دادن کرم بی حسی املا از پوشاندن آن با کیسه پلاستیکی یا باند خودداری کنید.
پماد بی حسی موضعی زایلوژل
در حقیقت زایلوژل پماد نیست بلکه نوعی ژل است که هر ۱۰۰ گرم آن حدود ۲ گرم لیدوکائین می باشد. ژل بی حسی موضعی زایلوژل به اندازه زایلاپی و املا در مهار کردن انتهای رشته های عصبی موثر نیست بلکه با کاهش جریان یون از میان غشای عصبی به کاهش درد و ناراحتی بیمار حین لیزر موهای زائد کمک میکند. بیشترین کاربرد زایلوژل در معاینات مجاری ادرار است و به ندرت قبل از لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد. پماد بی حسی موضعی زایلوژل را نیز باید به طور مستقیم در موضع مورد نظر بمالید و حدود ۲۵ دقیقه تا نیم ساعت منتظر باشید تا اثر بی حسی آن ایجاد شود.
علائم واکنش آلرژیک به لیدوکائین و پریلوکائین
در صورتی که سابقه بیماری کبدی یا واکنش آلرژیک به هر نوع ماده شیمیایی دارید یا در خانواده‌تان سابقه ابتلا به بیماری متیموگلوبینیمیا (Methemoglobinemia) وجود دارد بهتر است پیش از استفاده از پمادهای بی‌حسی موضعی حاوی لیدوکایین با پزشک متخصص مشورت کنید در غیر این صورت ممکن است علائم آلرژی زیر در بدن شما مشاهده شود:
کاهش ضربان قلب و فشار خون 
افزایش تحریک پذیری عصبی 
احساس خواب آلودگی 
اختلال در بینایی و شنوایی 
تهوع و سرگیجه 
احساس گرما یا سرمای شدید
در صورت بروز هر کدام از این عوارض و علائم واکنش آلرژیک باید به سرعت پزشک متخصص مراجعه کنید.

پماد بی حسی موضعی بنزوکایین (Benzocaine)

کرم بنزوکائین به عنوان یک مانع شیمیایی روی پوست عمل می کنند و از ایجاد سیگنال های الکتریکی در رشته های عصبی جلوگیری می کند. در نتیجه رشته‌های عصبی سیگنال های درد را به مغز نمی‌فرستند و احساس درد و ناراحتی وجود نخواهد داشت.
سوال اکثر بیماران این است که اگر هر دو پماد حاوی لیدوکائین و بنزوکایین به هم شبیه هستند چرا از هر دو ماده در یک پماد استفاده نمی شود؟ ماده لیدوکائین و بنزوکائین معمولاً با بدن انسان سازگارند اما برخی از افراد نسبت به یک یا هر دو آلرژی دارند. بنابراین بهتر است در ابتدا مقدار کمی از هر کرم را روی ناحیه کوچکی از بدن خود امتحان کنید و در صورتی که به محتویات آن آلرژی نداشتید اقدام به مالیدن کرم به نواحی وسیع‌تر بدن خود نمایید.
ژل بی حسی موضعی اولترادنت UltraDent و ژل بی حسی موضعی مستردنت Master Dent حاوی ۲۰ درصد بنزوکائین  از پمادهای بی حسی موضعی متداول مورد استفاده پیش از لیزر موهای زائد است.

پماد بی حس کننده گیاهی

معمولاً در صورتی که بیماران به پماد حاوی ماده‌ شیمیایی آلرژی و حساسیت داشته باشند؛ از کرم های بی حس کننده موضعی گیاهی قبل از لیزر موهای زائد استفاده می شود. برخی از این کرم ها مانند کرم بی حس کننده موضعی اپی واید تقریباً اثربخشی مشابهی با کرم های شیمیایی زایلاپی و املا دارند. بنابراین در صورتی که پوست بسیار حساسی دارید می‌توانید از پمادهای بی‌حسی موضعی گیاهی برای لیزر موهای زائد استفاده کنید.
طرز استفاده از کرم بی حس کننده Epiwide با کرم سر کننده زایلاپی تقریبا مشابه است و می توان به همان روش که توضیح داده شد از پماد اپی واید  بر روی پوست استفاده کرد.

مقایسه قیمت کرم بی حس کننده برای لیزر: قیمت پماد بی حس کننده زایلاپی بهتر است یا اپی واید؟
قیمت کرم بی حس کننده برای لیزر به حجم هر تیوب پماد و نوع ماده بی حس کننده به کار رفته در آن بستگی دارد. در حال حاضر قیمت پماد زایلاپی برای لیزر نسبت به قیمت کرم بی حس کننده اپی واید کمی بیشتر است اما باز هم می‌توان با قیمت های بسیار مقرون به صرفه، کرم های بی حس کننده قبل از لیزر موهای زائد را از داروخانه ها خریداری نمود. عملکرد پماد ها تقریبا با یکدیگر مشابه است به همین علت قیمت پماد زایلاپی و قیمت کرم بی حس کننده اپی واید تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. 
برخی از آرایشگاه ها و کلینیک ها برای به دست آوردن سود بیشتر پمادهای غیر استاندارد را تحت عنوان کرم های گیاهی بدون عوارض جانبی با قیمت های بسیار بالا به عنوان کرم های سر کننده قبل از لیزر موهای زائد به بیمار پیشنهاد می دهند. بهتر است نسبت به خرید این گونه کرم ها احتیاط کنید و فقط صرف اینکه قیمت پماد زایلاپی بسیار کمتر از پمادهای توصیه شده توسط آرایشگاه است نسبت به خرید آن شک نکنید. مطمئن باشید پمادهایی که توسط سازمان استاندارد دارویی تایید شده اند و در داروخانه ها به فروش می رسند؛ موثرترین و بهترین کرم بی حسی موضعی لیزر خواهند بود.

آیا استفاده از کرم بی حسی موضعی واقعاً در کاهش درد لیزر موثر است؟

لیزر مو با متمرکز کردن اشعه نور روی پیگمنت های موجود در فولیکول مو ریشه های مو را میسوزاند تا از رشد مجدد آن در پوست جلوگیری کند. معمولاً پوست ناحیه لیزر شده تحت تاثیر قرار نمی گیرد چون رنگ آن کاملاً در تضاد با رنگ موی بیمار می باشد. به همین علت است که به بیماران توصیه می‌شود حداقل ۶ هفته قبل از شروع جلسات لیزر از برنزه کردن پوست خود خودداری کنند. در صورتی که پوست، برنزه شده باشد ممکن است نور لیزر روی رنگدانه‌های موجود در پوست نیز اثر بگذارد و موجب سوزش بیشتر و حتی سوختگی پوست شود به طوریکه پمادهای بی حس کننده نیز در کاهش درد و سوزش آن موثر نخواهند بود.
کرم بی حس کننده لیزر حاوی لیدوکائین مانند پماد زایلاپی و همچنین کرم های بر پایه بنزوکایین در کاهش درد لیزر مو تا حدودی موثر هستند. چون زمانی که اشعه لیزر جذب رنگدانه مو می شود؛ حرارت زیادی ایجاد می‌کند تا بتواند ریشه مو را بسوزاند در نتیجه پوست دچار التهاب، سوزش و تورم خواهد شد. استفاده از کرم بی حسی موضعی می تواند در کاهش درد، سوزش و التهاب حین لیزر موهای زائد موثر باشد. در صورتی که از کرم بی حس کننده موضعی استفاده نکنید ممکن است درد و ناراحتی زیادی حین جلسات لیزر مو به خصوص در نواحی حساس پوست مانند ناحیه بیکینی داشته باشید.

آیا لازم است قبل از لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکساندرایت از کرم بی حسی موضعی استفاده کنم؟

در "راهنمای انتخاب دستگاه لیزر مو" به طور کامل مزایای لیزر کندلا الکساندرایت توضیح داده شده است. همانطور که در این مقاله اشاره شده در دستگاههای لیزر کندلا از دو سیستم خنک کننده دینامیک و با کیفیت شامل اسپری کریوژن یا DCD و خنک کننده هوا با تنظیم دستی یا ACC بهره می برند. این دو سیستم خنک کننده با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی شده اند تا درد و ناراحتی بیمار را حین لیزر موهای زائد به حداقل برسانند. اسپری کریوژن که دمای آن کمتر از منفی ۲۰ درجه سانتی گراد است به محض برخورد با پوست، دمای آن را به زیر صفر درجه سانتی‌گراد می‌رساند و در نتیجه احساس سوزش بیمار کاهش می یابد و تا حدی پوست بیمار نیز بی حس می شود. دمیدن هوای خنک نیز موجب سرد شدن سطح پوست بیمار شده و در نتیجه احساس سوزش و درد، بعد از هر پالس لیزر را روی سطح پوست کاهش می دهد. اکثر بیمارانی که با دستگاه کندلا الکساندرایت اقدام به حذف موهای زائد خود نموده اند؛ نیازی به استفاده از کرم بی حسی موضعی نداشته‌اند چون دستگاه های لیزر کندلا با طراحی سیستم خنک کننده پیشرفته تا حد قابل توجهی در کاهش درد بیمار موثر واقع شده اند. البته معمولاً به بیمارانی که پوست حساسی داشته باشند و یا برای اولین بار جلسه لیزر موهای زائد خود را آغاز کرده اند؛ توصیه می شود که از کرم بی حسی موضعی استفاده کنند تا تجربه رضایت بخشی از لیزر مو داشته باشد.مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1399/02/10
  16 13

  چقده قیمتش

  • 1399/04/01
   1 0

   10 toman

  • 1399/09/27
   1 0

   من خریدم ۸ تومن

  • 1399/11/04
   1 0

   امروز خریدم ۱۰۵۰۰

  • 1400/03/01
   1 0

   قیمت ۳تومن

  • 1400/03/10
   1 0

   من امروز خریدم ۱۰۴۰۰

  • 1400/04/07
   2 0

   من امروز خریدم ۲۴۰۰۰

  • 1401/08/03
   1 0

   واقعا تاثیرگذاره .

 • 1399/02/11
  8 8

  بسیار مفید

 • 1399/02/17
  3 4

  مرسی از اطلاعاتتون

 • 1399/02/18
  3 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/04/05
   1 0

   گفتن که لیدو کائین بهتره

  • 1399/09/01
   2 0

   زایلا_ پی عالی هست رو دستش نیومد

  • 1399/11/18
   1 0

   ليدوكائين اصلا بدرد نميخوره همين امروز يه جلسه داشتم گذاشتم هیچ اثری نداشت ولی زایلاپی واقعاعالیه امروز برا صورتم گذاشتم تاالان که دوسه ساعت میگذره هنوز حس میکنم اثرش یکم مونده

  • 1399/12/12
   1 0

   زایلاپی

  • 1400/01/07
   2 0

   پوستمو داغون کرد این زایلا پی. خیلی حساسیت نشون داد پوستم. شدید قرمز شد منم حواسم نبود. منتظر بودم تا بی حس بشه صورتم بعد دیدم چقدر قرمز کرده. دیگه هیچوقت هیچ کرم ایرانی ای نمیخرم

 • 1399/02/18
  4 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/11/18
   1 0

   زایلاپی بهترینه

  • 1400/04/16
   1 0

   ایا بعداز زدن پماد زیلا پی درد وجود داره یان

  • 1400/04/23
   1 0

   زایلاپی

  • 1400/07/11
   1 0

   بله درد وجود داره

 • 1399/02/18
  3 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/03/23
   1 0

   واسه بی حسی مقعد میخوای زیلاپی عالیه

  • 1400/07/08
   1 0

   Ok

  • 1401/01/28
   1 0

   بهترین کرم هستش برای بی حسی

 • 1399/02/18
  2 3

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/12/28
   1 0

   زایلا پی

  • 1400/02/13
   1 0

   من جلسه اول لیزررفتم خیلی درد داشت جوری که گفتم نمیرم دیگه تااینکه نظرای شماهاراخوندم 100%ج میده این کرم

  • 1400/02/16
   1 0

   قبل لیزراگه کرم بی حسی بزنیم لیزر نتیجه نمیده؟

  • 1400/03/10
   1 0

   وای منم امروز رفتم،از دررررد نتونستم تحمل کنم،موکول شد به چندروز دیگه،ولی همین پماد زایلاپی رو بهم توصیه کردن،گرفتم استفاده کنم،والا مرکزی که رفتم گفتن این عالیه

 • 1399/02/18
  3 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/09/03
   1 0

   زايلاپي

 • 1399/02/18
  3 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/05/29
   1 0

   زایلاپی بهتره

 • 1399/02/18
  3 7

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/02/19
   0 1

   زایلاپی بهترینه

  • 1401/10/06
   1 0

   نیس

 • 1399/02/18
  1 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/02/04
   1 0

   کرم زایلاپی

 • 1399/02/18
  1 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/18
  2 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/04/25
   1 0

   زایلاپی خیلی خوبه

 • 1399/02/18
  1 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/11/13
   0 0

   کسی هست از زیلاپی برای معقد استفاده کرده باشه بدونه خوبه یا نه؟؟

  • 1401/03/17
   0 0

   برای درد مقعد

 • 1399/02/18
  4 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/12/11
   0 0

   زایلا پی عالیه

 • 1399/02/18
  2 4

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/02/04
   0 0

   زیلا پی خیلی خوبه و همه داروخانه ها هست

  • 1401/10/06
   0 0

   برای لیزر بدن به نظرت ازصددرصددرد چنددرصدبااین کرم کم میشه

 • 1399/02/18
  1 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1401/06/06
   0 0

   در کل از درد زایمان یا سیزارین که بدتر نیس خوشگلی درد هم داره

  • 1401/10/06
   0 0

   😂😂😂

 • 1399/02/18
  2 8

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/08/16
   0 0

   من اززایلاپی برای زودانزالی استفاده میکنم ازهمه بهتره وعالیه

  • 1400/12/18
   0 0

   ینی برای زود انزالی هم میشه استفاده کرد عوارض نداره

  • 1402/06/18
   0 0

   مگه پسری،😆😆😆

 • 1399/02/18
  4 6

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/18
  1 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/18
  2 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/09/26
   0 0

   زایلا پی

 • 1399/02/18
  1 8

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/08/10
   0 0

   زایلاپی

 • 1399/02/18
  3 8

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/18
  2 7

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1400/01/01
   0 0

   برای سیک بازی میخای؟

 • 1399/02/18
  2 9

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/18
  2 5

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1401/06/09
   0 0

   هردوشون خوبه ومیتونه هردوشون بد وناکارامد باشه اونهایی که زایلا پی رو موثر اعلام کردند چون با توجه به سیستم عصبی وحساسیت های پوستی با این پماد سازگاری دارند با دیگری عدم.وهمینطور این فعل درمورد لیدوکاین هم صدق میکنه وجه متمایز پماد یا کرم نیست سیستم بدنی شخصه میخواد برای جلسه لیزر باشه یا زود انزالی !

 • 1399/02/18
  4 8

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

  • 1399/11/13
   0 0

   زایلاپی فوق لعادست.. البته. خودلیدوکايین hهم عالیه

 • 1399/02/18
  1 20

  میشه بقین کودومش قوی هست و درصدش بالاست

 • 1399/02/29
  4 7

  عالی و کامل توضیح داده شده ممنون

  • 1399/04/24
   0 0

   عالی

  • 1399/04/24
   0 0

   عالی

 • 1399/04/24
  0 0

  عالی

 • 1399/04/24
  0 1

  عالی

 • 1399/05/09
  1 0

  مرسی از مطالب خوبتون

 • 1399/05/09
  1 0

  مرسی

 • 1399/05/15
  2 1

  سلام امتحان کردیم همشونو...بدردنمیخوره

  • 1399/06/11
   0 0

   واقعا؟ یعنی بی حس نمیکنه؟

  • 1399/06/11
   0 0

   واقعا؟ یعنی بی حس نمیکنه؟

  • 1399/12/27
   0 0

   منم جفتشو استفاده کردم و زیاد نتیجه نگرفتم . به نظرم برای من شاید نیم درصد بی حس میکنه . حالا این هیچی من خیلی برای لیزر اذیت میشم و مجبورم حداقل اینهارو استفاده کنم شاید اثر بذاره هروقت میزنم خیلی خیلی خارش و سوزش شدید میاد به پوستم و روانی میشم تا تایم بگذره و بشورم به هرکسم میگم باور نمیکنن میگن اینا ک حساسیتی نمیاره

 • 1399/05/20
  0 1

  یکی ازبچه هاازکرم زایلاپی استفاده کرده بودگفتش عالی بودش ولی میگن عوارض داره

 • 1399/05/30
  0 2

  عالی و واضح و شفاف توضیح داده شده است

 • 1399/06/09
  1 1

  ممنونم ازتون واضح بود

 • 1399/06/09
  0 1

  ممنونم ازتون واضح بود

 • 1399/06/09
  2 0

  ممنونم ازتون واضح بود

 • 1399/06/09
  0 0

  ممنونم ازتون واضح بود

 • 1399/06/09
  0 0

  ممنونم ازتون واضح بود

 • 1399/06/21
  2 1

  من شنیدم استفاده از کرم بی حسی اثر لیزرو از بین میبره از طرفی هم من اصلا نمیتونم دردشو بدون بی حسی تحمل کنم، آیا واقعیت داره ک اثرشو کم میکنه ؟

  • 1399/12/27
   0 0

   اره میگن ولی وقتی نمیتونیم تحمل کنیم چاره جیه؟ فوقش یه جلسه اضافه میشه

  • 1401/04/10
   0 0

   👍🏻

  • 1401/05/22
   0 0

   شما برای لیزر استفاده کردین و نتیجه گرفتین ؟؟ یعنی قابل تحمل بوده؟

 • 1399/06/24
  0 0

  من استفاده کردم خوب بود

 • 1399/06/31
  0 0

  من

  • 1399/07/01
   0 0

   شمام استفاده وردیت

 • 1399/07/17
  1 3

  خیلی درد داره ولی با ضایه لاپی دردش کمتره

 • 1399/08/03
  0 1

  عالی

 • 1399/09/18
  4 1

  به جای کرم زایلاپی میشه از اسپری بی حسی لیدوکایین استفاده کرد؟؟؟

  • 1399/11/23
   0 0

   واقعا تاثییری ندازه من امروز امتحان کردم دردش خیلی زیاده

  • 1399/11/29
   0 0

   من امتحان کردم لیدوکایین اصلا تاثیر نداره بیشترم درد میکرد😂 اسپری فقط واسه دندون خوبه

  • 1399/12/11
   0 0

   اره خیلی عالیه

  • 1400/01/06
   0 0

   اسپری بیحسی که واسه همه جا عالیه🤣🤣🤣

 • 1399/10/07
  1 1

  ایا زایلاپی و لیدوکائین یکی هست

 • 1399/10/21
  0 0

  عالی افتابی بود

 • 1399/11/13
  0 0

  زایلا _پی.. و.. لیدوکائين hبسیارعالی وکارسازهستش.

 • 1399/12/11
  0 0

  میشه برای مومک هم استفاده کرد

 • 1399/12/15
  0 0

  توضیحات عالی فقط اینکه آیا استفاده از بی حسی در روند لیزر تاثیر داره؟ممکنه اثر لیزر رو کم کنه؟

 • 1399/12/20
  2 1

  من اولين بارمه ميخوام ليزر كنم تحقيقاتي كردم همه دستگاه ها درد دارن و إز طرفي كه زمان شات زدن درد واسه هيچ كس خوشايند نيست و واسه پوست هاي حساس بهترين كرم بي حسي كه وجود داره چيه؟

 • 1399/12/20
  3 1

  شنيدم استفاده إز كرم بي حسي ممكنه علائم آز قبيل اختلال در تنفس و بيهوشي و تشنج رو ايجاد كنه . نه ميشه درد ليزر رو زمان شات زدن تحمل كرد نه عوارض كرم رو وإلا موندم چكار كنم طوريمون نشه بخاطر كرم موضعي

  • 1400/01/06
   0 0

   سلام زایلاپی عوارض نداره اون زایلاژل هست که عوارض بیهوشی داره اونم اگه زیاد بمالی به موضع

  • 1400/02/13
   0 0

   دوست من به این کرم حساسیت داشت الان 4روزه تو کماست.برا کسی که حساسیت داره واقعا خطرناکه......برا دوستم دعاکنید خوب شه

  • 1400/07/02
   0 0

   من هفته گذشته به خاطر پماد الاندینا تو کما بودم.الان 10روز گذشته هنوز به خودم نیومدم..تو رو خدا مراقب باشید

 • 1400/01/10
  3 0

  درد سکس رو کم میکنه واقعا؟

 • 1400/01/14
  0 0

  من میخوام لیزر کنم ولی نمیدونم باید از چه کرمی استفاده کنم تحقیق کردم گفتنه بدون بیحسی تاثیر لیزر بیشتره ولی با بی حسی کمتر برای همین مجبورم دردشو تحمل کنم 😵😖

  • 1400/02/07
   0 0

   لیزر ک درد نداره. من چند جلسه هست ک میرم

 • 1400/02/13
  0 0

  بنظر من زایلاپی عوارضش کمتره چون تمام کرمها عوارض دارن ولی بعضی ها کم و بعضی ها کمی بیشتر بستگی به استفاده داره . از توضیحات کامل ممنون

 • 1400/02/21
  0 0

  آیا استفاده از این کرم روزه را باطل می کند؟؟

 • 1400/02/27
  1 0

  زایلاپی رو واس اپیلا استفاده کردم اصلا تاثیری نداشت رومن ی بار رفتم واس پلکسر ی چیزی مالید روپوستم ک تا دوروز بیحس بودکاش میپرسیدم چ مارکی بود خیلی خوب بیحس کرد

  • 1400/07/02
   0 0

   فکر کنم پماد الاندینا بوده..ولی من هفته قبل بخاطرش رفتم کما..نزنید خطرناکن این پمادها به خدا ارزش نداره من الان 10 روز هست که درگیر عوارض این پماد هستم

 • 1400/03/03
  0 1

  فقط زایلاپی عالیه

 • 1400/03/04
  2 0

  سلام لیزبهتره یاالکترولیز

 • 1400/03/09
  3 2

  سلام پماد زایلاپی برای سکس هم خوبه

 • 1400/03/23
  4 0

  این پمادزایلاپی واقعاواسه اینکه باراول دخول انجام بشه که متوجه نشیم خوبه یانه

  • 1400/10/07
   0 0

   چرا متوجه نشید، واسه تجربه بار اول سعی کنید همه چی در نوع خودش بهترین باشه و به بهترین نحو انجام شه تجربه اول خیلی مهمه و تا ابد در ذهن آدم میمونه چرا نمیخواید چیزی احساس کنید درد شما کاملا به میزان آمادگی شما از نظر روانی و جسمی بستگی داره

 • 1400/03/23
  4 1

  واقعاواسه باراول که دخول انجام میشه خوبه که دردحس نکنیم

  • 1400/06/23
   0 0

   اگه خوب هستش به من اطلاع بدید راجع به ژل چطور

 • 1400/03/30
  0 0

  اصلا لیزر نیاز به بی حسی نداره من از زایلا پی برای میکرو ابروم استفاده کردم که واقعاا عالی بود در برابر تیغی که رو ابروم میکشید واقعا بی حس بود

 • 1400/03/30
  0 0

  واسه قبل از تزریق آمپولهای دردناک مثل بیوتن هم میشه استفاده کرد؟

 • 1400/04/04
  0 0

  خوبه👌

 • 1400/04/06
  0 0

  زایلا پی حرف نداره عالیه

  • 1400/04/25
   0 0

   من بی حسی واسه واژن میخوام خوبه

 • 1400/04/25
  2 0

  من میخوام چندروزدیگه ازدواج کنم کدوم پمادواسه بی حسی خوبه که دردواژن نکشم آخه شوهرم هم یه کم شیطونه.

  • 1400/05/25
   0 0

   زایلا بزن

 • 1400/04/25
  0 0

  لیزر واقعا درد داره ؟ من میخام برم لیزر کنم چون واقها تحمل مو های زائدو دیگه ندارم اگه واقعا از زایلا پی استفاده کنم جواب میده؟ من تو یه سایت دیگه به طور اتفاقی اسمشو دیدم و اینجا در موردش تحقیق کردم واقعا دردو کم میکنه چون من اصلا تحمل درد رو ندارم

  • 1401/03/02
   0 0

   لیزر درد ندا ره فقط بیکینی

 • 1400/05/25
  0 1

  زایلاپی زدم واسه میکروبلیدینگ ابروهام. ولی تاثیرش خیلی کم بود و درد کشیدم تا کارش تموم شد. لیزر خیلی درد داره

 • 1400/06/07
  1 0

  من زایلا پی برای صورتم استفاده کردم. برای من خیلی عوارض داشت. پوستم رو کبود کرد. الان دیگه پوست صورتم کبود نیست و جای لکش مونده

 • 1400/06/23
  0 0

  واسه بی حسی واژن هم موثره؟ لطفا اگه کسی استفاده کرده بگه خیلی عوارض داره؟ پماد خوبه با اسپری

 • 1400/07/02
  1 0

  من دو بار هم پیام گذاشتم براتون.....من هفته قبل به خاطر پماد سر کننده الاندینا cprشدم(کما)تو رو خدا خواهش میکنم مراقب باشید..الان 10 روز گذشته و من بعضی از قسمتهای بدنم.بی حس هست و اینکه فلج نشدم معجزه هست

  • 1400/07/15
   0 0

   میشه توضیح بدید دلیل کما چی بود و چطور استفاده کرده بودید؟ چقدر ترسناکه

 • 1400/07/17
  1 2

  من از زایلو میکس بجای تاخیری استفاده کردم خیلی قوی بود . اونقدر قوی بود که بار اول نگران شدم اتفاقی براش افتاده باشه . ولی ازش راضیم قوی و ارزون هست

 • 1400/08/18
  1 0

  من از لیدوکایین ۱۰درصد استفاده کردم ولی انگار نه انگار اصلا اثر نداشت بی حس نکرد زایلاپی بگیرم اثر داره؟

  • 1401/07/25
   0 0

   زایلاپی عالیه

 • 1400/08/24
  0 1

  پماد زاپلایی برای سکس چطوره

 • 1400/08/24
  0 0

  نحوه مصرف پماد زاپلایی دقیق شرح میده

 • 1400/09/01
  2 0

  زایلاپی .یا لیدوکویین .کدومش برای بی حس شدن ممنوعه موثر هست؟؟؟

 • 1400/09/06
  2 1

  سلام با عرضه پوزش.. این پماد برای رابطه جنسی هم به کار میرود یا نه؟ ممنون میشم اگر لطف کنید جواب بنده را هم بدهین !! باتشکر فراوان

  • 1401/01/25
   1 0

   Estefade nakonid behtare,Dardesh ke jjazabe

 • 1400/09/14
  1 0

  سلام برای تاتو بدن وقتی از پماد زایلاپی استفاده کردیم بعد از ۳۰. ۴۰ دقیقه که گذشت باید شست بعد تاتو زد یا ن نیاز نیس؟

 • 1400/10/04
  0 0

  سلام من استفاده نکردم اگه خوبه لطفا به ما هم اطلاع دهید ممنون

 • 1400/11/04
  0 0

  فروش دارید؟

 • 1400/11/14
  0 0

  من زایلاپی زدم ضربان قلبم رفت بالا میخواستم ببینم چیکار باید کنم خطرناکه

  • 1400/11/30
   0 0

   آیا توی ضربان قلب تاثیر داره؟

 • 1400/12/04
  1 0

  من استفاده کردم برا لیزر عالی بوده

  • 1401/10/14
   0 0

   برای بکینی چی درد نداشت؟

 • 1400/12/13
  0 0

  واسه بی حسی قبل از اپلاسیون چی پیشنهاد میدید لطفاااااا کمک کنید

 • 1401/01/12
  1 0

  البته هر صد گرم حاوی ۲.۵ گرم لیدوکائین و ۲.۵ گرم پریلوکائین هستش که تو توضیحات گفتن هر ۳۰ گرم

 • 1401/01/28
  0 0

  این اسپره کجا ب بفروش میرسه

 • 1401/03/05
  1 0

  ایا واقعا بیحسی اثر لیزر ردو کم میکنه چون واقعا درد داره ؟

 • 1401/03/15
  1 0

  من سوال دارم ک این بی حسی بدرد سوراخ کردن گوش میخوره؟

 • 1401/04/11
  1 1

  به درد ما که نمیخوره همین جوری درد نداریم وای به روزی که بزنیم سه ساعت طول میکشه تازه تاثیرکنه😀اونوقت طرف ما دیگه کسی نمیاد

 • 1401/06/27
  0 0

  سلام ایا بدرد شکستن پا یا دست میخوره

 • 1401/10/03
  0 0

  وقتی زایلاپی برالیزراستفاده کردیم موقع انجام لیزربشوریم یابادستمال پاک کنیم؟تشکرراهنمایی کنید

  • 1401/10/14
   0 0

   از اپراتور لیزر بپرسید میگن بهتون

 • 1401/10/14
  0 0

  من برای اولین بار میخوام برم لیزر بکینی ،این کرم زایلاپی کلینیک گفت میتونی یک ربع قبل بزنی بعد بیای لیزر ،کسی هست استفاده کرده باشه برای لیزر بکینی؟درد نداشته؟

 • 1402/03/21
  0 0

  من امروز زدم خیلی تاثیر نداشت بی حس نشد اصلا ک اپلاسیون کنم

 • 1402/04/14
  0 0

  بهترین راه سرگرم کردن‌خودتونه من‌موقع لیزر با رلم تماس گرفتم صحبت کردیم درد داشت ولی وقتی ارومم میکرد تحملش راحت تر‌بود

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید