آیا لیزر موهای نازک را ضخیم میکند؟

تاریخ انتشار - ۲۲ شهریور ۱۳۹۸

به طور معمول لیزر موهای زائد باعث ضخیم تر شدن مو نمی شود. اگر موها پس از اتمام دوره درمانی دوباره رشد کنند، معمولاً خیلی نرم تر و نازکتر از موهای قبلی هستند و هر شش ماه یکبار میتوان با یک جلسه درمانی رشد آنها را کنترل کرد.

ضخیم تر شدن مو پس از لیزر

در حال حاضر 2 مورد شناخته شده وجود دارد که در این موارد انجام لیزر موهای زائد باعث می شود موها ضخیم تر و تیره تر از قبل از درمان رشد کنند. لطفا در نظر داشته باشید که یکی از این موارد قابل پیشگیری است و دیگری بسیار نادر است و احتمال وقوع آن بسیار اندک است.
اولین سناریو ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد، اگرچه اکثر افرادی که تصمیم به درمان با لیزر دارند ممکن است قبل از درمان از این خطر آگاهی نداشته باشند. برای انجام لیزر موهای زائد، متخصص  کندلا از شما میخواهد که یک یا دو روز قبل از وقت ملاقات خود، منطقه مورد نظر را اصلاح کنید. برای اینکه لیزر بتواند به بهترین شکل ممکن عمل کند، مو باید تا حد امکان کوتاه، اما هنوز قابل رویت باشد. متأسفانه در برخی از نواحی بدن که افراد می خواهند لیزر کنند (مانند صورت و کمر)، موهای درشت تیره و هم چنین موهایی که مانند پرزهای هلو هستند (موهای بسیار ریز و بی رنگ که بخش زیادی از بدن را پوشش می دهند) وجود دارند که انتظار می رود با لیزر از بین بروند. هنگام اصلاح این ناحیه برای آماده سازی برای درمان با لیزر، موهایی که به صورت پرز هلویی در آن ناحیه از بدن هستند نیز اصلاح می شوند. این موها با هر بار اصلاح، ضخیم تر و تیره تر میشوند و سریع تر رشد می کنند. موهای ریز که قبلاً دیده نمیشدند، ممکن است پس از رشد دوباره تیره تر به نظر برسند، که می تواند این توهم را ایجاد کند که موهای بیشتری پس از انجام لیزر شروع به رشد کرده اند.
مورد دوم یک وضعیت پزشکی به نام "هایپرتریکوز پارادوکسیکال" است. این یک اتفاق بسیار نادر است که پس از درمان با لیزر موهای زائد ممکن است افراد آن را تجربه کنند. از آنجا که هایپرتریکوز پارادوکسیکال، هنوز یک وضعیت نسبتاً جدید و بسیار نادر است، تحقیقات زیادی در این زمینه انجام نشده است. مشخص کردن علت دقیق این پدیده دشوار است. برخی از متخصصان پیشنهاد می کنند که این رشد ناخواسته مو می تواند ناشی از درمان با لیزر با شدت کم یا IPL در سطوح بسیار کوچک باشد تا موثر باشد و در واقع به جای از بین بردن فولیکلول مو، رشد مو را تحریک میکند. برخی دیگر اظهار داشتند که پیشینه ژنتیکی ممکن است عاملی در ایجاد این بیماری باشد زیرا تحقیقات نشان داده است که این اتفاق بیشتر در افرادی که دارای انواع پوست 3، 4 و 5 هستند (پوست زیتونی و تیره) نسبت به افراد دارای پوست روشن تر رخ می دهد. همچنین این احتمال وجود دارد که داروهایی خاص اگر همزمان با جلسات درمانی لیزر مصرف شوند، بتوانند خطر هایپرتریکوز پارادوکسیکال را افزایش دهند. همانطور که مشاهده می کنید، مبتلایان به این بیماری آنقدر کم هستند که گرفتن نمونه گیری مناسب برای بررسی این بیماری دشوار است.

صرف نظر از هایپرتریکوز پارادوکسیکال، یافتن متخصص لیزر ماهر و دارای صلاحیت برای لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکس، بسیار مهم است. متخصص لیزر باید به اندازه کافی آگاهی داشته باشد تا بتواند تنظیمات صحیح شدت لیزر را برای خصوصیات خاص مو و پوست شما تعیین کنند. شدت خیلی کم می تواند بی اثر باشد و در واقع عوارض جانبی آزاردهنده ای ایجاد کند. شدت بیش از حد زیاد نیز می تواند عوارض جانبی مانند سوختگی جزئی و تغییر رنگ پوست ایجاد کند. شدت مناسب لیزر به طور امن و موثر موهای ناخواسته شما را از بین خواهد برد و باعث میشود نتیجه لیزر موهای زائد شما مثبت باشد.
اگرچه بسیار نادر است که لیزر موهای زائد باعث ضخیم تر شدن موهای شما شود، اما در بعضی موارد مشاهده شده است که این اتفاق می افتد. اگر نگران هستید، یا اگر می دانید منطقه ای که می خواهید درمان کنید شامل موهای پرز هلویی است، شاید روشی متفاوت مانند الکترولیز موهای زائد جایگزین بهتری برای شما باشد. الکترولیز نیازی به اصلاح منطقه موردنظر قبل از درمان ندارد، بنابراین شما با اصلاح کردن موهای پرز هلویی باعث ضخیم تر رشد کردن آنها نمی شوید. در الکترولیز، هر مو بصورت جداگانه درمان می شود، بنابراین خطری پوست شما را به جز ناحیه تحت درمان تهدید نمی کند.

آیا لیزر موهای نازک را ضخیم می کند؟

نتایج حاصل از درمان با لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر میشود:
منطقه درمان
ضخامت مو
نوع پوست
رنک پوست
نوع لیزر مورد استفاده
با توجه به این عوامل، نتایج ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. برای کسب بهترین نتیجه، معمولاً 4-6 جلسه درمانی به علاوه جلسات درمانی با فاصله یک یا دو سال برای حفظ نتیجه لیزر و رفع دائمی موها، لازم است.
اولا، چون لیزر کندلا الکس برای کاهش دائمی موهای زائد استفاده می شود، بنابراین امکان پذیر نیست که همان موهای ضخیم رشد کنند، نگران نباشید، آنها دیگر رشد نخواهند کرد.
توصیه میشود که با متخصصان  کندلا مشاوره کنید، زیرا این متخصصان مطابق ترجیحات شخصی شما بهتر می توانند شما را راهنمایی کنند.
اما پاسخ کوتاه این سوال که آیا ضخامت موها پس از لیزر مثل قبل خواهد بود یا نه، این است که موها پس از لیزر ضخیم تر رشد نمی کنند و رشد موهای ضخیم تر، احتمالا نتیجه ای از عدم تعادل هورمون هاست. یا ممکن است هورمون ها باعث شوند که موهای پرز هلویی تیره تر و ضخیم تر رشد کنند.
همانطور که شاید شنیده باشید، بهترین نتایج لیزر موهای زائد بر روی موهای تیره و پوست نسبتا روشن حاصل می شود. با این حال، عوامل دیگری نیز وجود دارند که در روند درمان تأثیر می گذارند.
شایان ذکر است که در لیزر موهای زائد، زمان بندی بسیار مهم است: برای مؤثر بودن لیزر موهای زائد، موها باید در مرحله مناسبی از چرخه رشد خود قرار بگیرند (معروف به آناژن). این در حالی است که مو حاوی مقدار زیادی ملانین است، که این همان چیزی است که لیزر برای از بین بردن فولیکول آن را هدف قرار میدهد. بنابراین، برای دستیابی به نتایج طولانی مدت و ماندگار، لیزر باید در مرحله آناژن رشد مو، مو را درمان کند. برای تاثیر گذاشتن روی تمام موهای شما در طول این چرخه، تعدادی جلسه درمانی پیاپی لازم خواهد بود، زیرا موهای شما در یک چرخه یکسان قرار ندارند و هر فولیکول مو بطور مستقل چرخه ی خود را طی می کند.
در واقعیت، قبل از شروع درمان برای موهای زائد، ارزیابی توسط پزشکی واجد شرایط بسیار مهم است. این امر به این دلیل است که موهای زائد می توانند با شرایطی که حتی در مورد آنها فکر نمی کنید همراه باشند: به عنوان مثال برخی از تومورها و عدم تعادل هورمونی که از بین بردن موها با لیزر آن مشکل اساسی را برطرف نمی کند. اگر یک شرایط درمانی خاصی وجود داشته باشد که به آن توجه نشود، ممکن است لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا الکساندرایت، به سادگی مؤثر نباشد.

بهترین لیزر برای موهای نازک

بعضی افراد به جای لیزر به الکترولیز روی می آورند و نهایتا بیان می کنند از نتایج درمان های لیزر موهای زائد بر روی صورت، شانه ها، کمر یا سینه خود ناراضی هستند. در تمام این موارد و به نظر آنها، بعد از انجام درمان های متعدد، لیزر به جای از بین بردن یا کاهش دائمی موها، باعث افزایش رشد مو شده است. آنها همچنین ادعا می کنند که موها تیره تر و ضخیم تر شده اند.
تاریخچه پزشکی آنها نشان می دهد که این مشتری ها دارای پوستی روشن، رشد بیش از حد مو در صورت و گردن و عدم تعادل هورمون ها هستند. همچنین برخی از آنها دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک، اختلالات آدرنال و سایر شرایط هستند که باعث رشد بیش از حد موها می شود. اگرچه موهایشان از قبل قابل رویت بود، اما ضخامت و تیرگی آنها به اندازه ی پس از لیزر نبوده است.
به هرحال تحقیقات نشان داده است که اثر گذاری لیزر کندلا الکساندرایت روی موهای نازک و از بین بردن آنها بسیار بهتر و قابل توجه تر از IPL بوده است و عوارض جانبی ناشی از آن نیز بسیار کمتر مشاهده شده است.

نحوه اثرگذاری لیزر کندلا الکس

مو از ناحیه درم داخل پوست رشد می کند. تورفتگی در پوست که در آن ساقه مو رشد می کند، فولیکول نامیده می شود. تنها قسمت زنده مو در فولیکول یافت می شود. این پایه ریشه است و پیاز مو نامیده می شود و شامل سلولهایی است که ساقه مو را تولید می کند. این پیاز مو در فولیکول است که هم لیزر و هم الکترولیز آن را در رفع موهای زائد هدف قرار می دهند.
با توجه به اینکه فولیکول می تواند دو نوع مو ایجاد کند: موهای vellus، که روشن، ریز و کرکی هستند و موهای ترمینال، که تیره تر، درشت تر و ضخیم تر هستند؛ سوالی که پیش می آید این است که آیا ممکن است که پرتوهای اعمال شده (لیزر)، در بعضی موارد، فولیکولهای مو را که موهای vellus در آنها رشد میکنند، تحریک کرده و باعث رشد موهای ترمینال در آنها شوند؟
نکته مهم این است که لیزر نمی تواند فولیکول ها را جدا جدا تحت تاثیر قرار بدهد. هنگامی که از لیزر استفاده میشود، نه تنها موهای ناخواسته را درمان می کند، بلکه روی پوستی که ناحیه مورد نظر را احاطه میکند نیز تاثیر میگذارد، جایی که موهای قابل مشاهده وجود ندارد.
مهم نیست از چه نوع دستگاه لیزر برای برداشتن مو استفاده می شود - دیود، لیزر کندلا الکس یا Nd (Yg)   اساس کار لیزر در از بین بردن موها یکسان است.
هنگامی که متخصص، لیزر را فعال می کند، پرتوی لیزر از طریق پوست به کیسه های ریز به نام فولیکول ها که رشد مو در آنها انجام میشود، می رسد. گرمای شدید ناشی از پرتوی لیزر باعث آسیب رسیدن به فولیکول های مو می شود که رشد مو را متوقف میکند.
برخلاف لیزر موهای زائد، دستگاه های الکترولیز فولیکول ها را جدا جدا تحت تاثیر قرار می دهند. با استفاده از مدرن ترین فن آوری، یک دقیقه الکتریسیته با دقت روی پایه فولیکول مو اعمال می شود. این روند سلول رشد مو را از بین می برد. بنابراین، توانایی رشد مجدد فولیکول مو به طور دائم از بین می رود. بدون وجود جریان خون در فولیکول، نمی تواند باعث رشد موی جدیدی شود.
یکی از دلایل افزایش رشد مو یا ضخیم تر شدن آن بعد از درمان با لیزر موهای زائد، پرتودرمانی الکترومغناطیسی لیزر در هنگام استفاده و تأثیر آن بر سلولهای بالقوه رشد مو در محل موردنظر، به ویژه در مراجعین با عدم تعادل هورمون ها و یا افرادی که نسبت به سطح طبیعی آندروژنها (هورمونهای مردانه) حساس تر هستند، اتفاق می افتد.

نتیجه

به طور کلی درمان با لیزر به خصوص دستگاه IPL در بعضی موارد می تواند باعث رشد بیشتر مو شود. درست است، انواع خاصی از موها می توانند تحریک شده و پس از لیزر کردن بیشتر رشد کنند یا ضخیم تر شوند. اما نگران نباشید، اگر موی شما مناسب لیزر نباشد، متخصصان کندلا به شما این موضوع را خواهند گفت و شما می تونید به گزینه های جایگزین فکر کنید. اما به هر حال نمی توان درباره این موضوع پیش از بررسی شرایط فرد نظر قطعی داد و باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.


مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1398/09/27
  0 1

  ایه لیزر سرطان زا است

  • 1398/10/05
   0 0

   قطعا خیر در مقاله زیر کامل توضیح داده شده https://bit.ly/2Q0YQWt

 • 1398/09/29
  0 0

  موهاي صورتم بعد از ليزر نتيجه معكوس داد و تبديل به موهاي زمخت و كلفت شد آيا قابل درمان هست؟

  • 1398/10/05
   0 0

   گاهی به دلایل مختلفی این اتفاق میوفته بهتره تشریف بیارین ویزیت ویزیت های ما رایگانه قطعا با فهمیدن دلیل این موضوع میشه مشکل رو حل کرد

 • 1398/11/12
  0 0

  سلام من برای لیزر کل بدن اقدام کردم اما اپراتور گفت موهای بدنت ضخیم میشه. دلی مو بدن من پرز هلویی نیست. نرم و نازک و مشکی هس و پوستم گندمیه

  • 1398/11/14
   0 0

   سلام با تنظیمات دقیق دستگاه کندلا باید یک بار با ضخامت بسیار کم موهای کرکی شما لیزر شوند تا نتیجه مشخص گردد ولی به طور کلی هر چه مو زخیم تر و مشکی تر باشد لیزر بیشتر جواب می دهد

 • 1399/02/11
  0 0

  سلام من 13 جلسه با دستگاه مدیو استار لیزر کردم ولی موهای دست و ران پا به شدت زیاد و ضخیم شده است.ایا باید جلسات را ادامه بدم یا دستگاه را عوض کنم

  • 1399/02/11
   0 0

   سلام شاید کرکی بوده موهاتون و نتیجه عکس داده. ممکنم هست که دستگاه لیزرتون واسه شما مناسب نباشه. بهتره دستگاهتون رو عوض کنید اما قبلش واسه اطمینان و نتیجه گیری بهتر با پزشک متخصص مرکز لیزرتون مشورت کنید.

 • 1399/03/11
  0 0

  من روی کمرم پرز دارم خیلی زیاد قبلا که اپیلاسیون میکردم خیلی دو سه روز اول خوب بود ولی بعد پر از جوش می‌شد آیا لیزر مناسبه ،؟؟؟؟

  • 1399/03/12
   0 0

   سلام خیر؛ لیزر برای موهای پرزی مناسب نیست.

 • 1399/03/11
  0 0

  من روی کمرم پرز دارم خیلی زیاد قبلا که اپیلاسیون میکردم خیلی دو سه روز اول خوب بود ولی بعد پر از جوش می‌شد آیا لیزر مناسبه ،؟؟؟؟

  • 1399/03/12
   0 0

   پاسخ داده شد.

 • 1399/03/18
  0 0

  سلام ،اگه موهای پرزی رو اصلاح نکنیم چون گفتن یک سانت باشه مشکلی نیست،وبعدلیزرکنیم پس به طور حتم باعث نمیشه تیره وضخیم بشه درسته؟

  • 1399/03/19
   0 0

   سلام روز قبل از نوبت لیزر، باید ناحیه ی موردنظر حتما با ژیلت شیو شه. اگه به اندازه ی 1 میلیمتر (نه سانتیمتر) درومده باشه، موردی نیست. موهای پرزی اگه لیزر شه زیاد میشه.

 • 1399/04/04
  0 0

  سلام موهای بدنم قبل از لیزر خیلی کمتر و نازکتر بود،اما الان که چن جلسه ای لیزر میرم خیلی بیشتر درمیاد و ضخیم تر و زبر تر شده

  • 1399/04/07
   0 0

   سلام احتمالا موهاتون پرزی بوده نتیجه عکس داده.

  • 1399/05/02
   0 0

   من مو6ای کرکی صورتمو لیزر کردم.باعث شده یک درمیون صورتم موهای زبر در بیاره و تعدادشون زیاد شده.الان باید چیکار کنم؟ ایا میشه بدون لیزر طی یک سری وکس صورت یا بند کردن عادی صورت مثل قبل بشه؟

 • 1399/04/13
  0 0

  برای موهای پرزی چه راه حلی دارین؟؟

  • 1399/04/14
   0 0

   سلام بهتره کلا به موهای پرزی دست نزنید چون اکثرا نتیجه برعکس میده.

 • 1399/05/02
  0 0

  سلام من موهای صورتم پرزی بوده بعد لیزر موهای صورتم زبرتر و بلندتر رشد کرده.تعدادشونم زیاد شده این تارهای زبر.آیا بدون ادامه دادن عمل لیزر طی وکس کردن یا بند کردن عادی صورت بر میگرده به حالت قبل؟

  • 1399/05/04
   0 0

   سلام ممکنه که با وکس و اپیلاسیون بهتر شه

 • 1399/05/12
  0 0

  سلام ببخشید من موهای بدن بیشترش پرزی اما خوب بازم ازاین موضوع که نمی شع موهای پرزی را لیزر کرد ناراحتم یعنی هیچ راه حلی نیست با هیچ دستگاهی نیست که موهامون از ببریم

  • 1399/05/13
   0 0

   سلام بهتره که کلا بهش دست نزنید چون معمولا نتیجه ی عکس میده.

 • 1399/05/12
  0 0

  سلام ببخشید من موهای بدن بیشترش پرزی اما خوب بازم ازاین موضوع که نمی شع موهای پرزی را لیزر کرد ناراحتم یعنی هیچ راه حلی نیست با هیچ دستگاهی نیست که موهامون از ببریم

  • 1399/05/13
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/05/16
  0 0

  سلام ببخشید من تازه شروع کردم جلسات لیزرم رو.با دستگاه کندلا نیست نمیدونم چه دستگاهیه ولی زیاد جواب گرفتن بعد موهای زیر چونه من زیاد ضخیم نیستن ولی چندتا دونه خیلی ضخیم هم دارم.بخاطر اینکه همه اینا از بین بره گفتم اینجارو هم لیزر کنن.ولی خیلی میترسم ضخیم تر بشن.. به نظرتون چیکارکنم؟؟ ادامه بدم لیزر اینجارو یا خیر؟؟ اگر نه چیکار کنم واسه اینا خیلی آزارم میدن

  • 1399/05/21
   0 0

   سلام اگه نتیجه ی خوبی گرفتید ادامه بدید زیر چونتونم هرجا که موی ضخیم داره بگید لیزر کنن

 • 1399/05/19
  0 0

  سلام.من می خوام صورتم رو لیزر کنم.موی صورتم نه کلفت نه نازک .به نظر شما این کار رو انجام بدم؟

  • 1399/05/21
   0 0

   سلام اگه پرزی نباشه میتونید لیزر کنید

 • 1399/05/19
  0 0

  سلام.من می خوام صورتم رو لیزر کنم.موی صورتم نه کلفت نه نازک .به نظر شما این کار رو انجام بدم؟

  • 1399/05/21
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/05/21
  0 0

  سلام من پوستم گندمیه موهای بدنم ضخیم و مشکیه چه نوع لیرزی واسم خوبه؟

  • 1399/05/22
   0 0

   سلام تقریبا همه دستگاه ها رو شما جواب میده. میتونید با کندلا لیزر کنید یا با پزشک متخصص مشورت کنید.

 • 1399/05/24
  0 0

  من موهای صورتم پرزی نیست اما زائد هم نیست موعه به نظرتون لیزر کنم؟ بعد اگه ضخیم بشه بعدا باید چیکار کنم الکترولیز از بین میبرشون بعد؟؟

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام الکترولیز واسه موهای سفیده. بهتره اپراتور قبل از لیزر ببینه موهاتونو

 • 1399/05/24
  0 0

  من موهای صورتم پرزی نیست اما زائد هم نیست موعه به نظرتون لیزر کنم؟ بعد اگه ضخیم بشه بعدا باید چیکار کنم الکترولیز از بین میبرشون بعد؟؟

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام الکترولیز واسه موهای سفیده. بهتره اپراتور قبل از لیزر ببینه موهاتونو

 • 1399/05/24
  0 0

  من موهای صورتم پرزی نیست اما زائد هم نیست موعه به نظرتون لیزر کنم؟ بعد اگه ضخیم بشه بعدا باید چیکار کنم الکترولیز از بین میبرشون بعد؟؟

  • 1399/05/25
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/05/30
  0 0

  سلام. موهای صورتم از نظر ضخامت متوسط بود.برای لیزر الکس کوترا مراجعه کردم.بهم گفتن حالا که پیشونیتو نمیخوای بزنی پس به جاش گردنتو لیزر میکنیم.منم از ماجرای ضخیم شدن خبر نداشتم.الان کلفت و بلند در میاد.نزدیک ۲۰ جلسه لیزر با شدت قوی انجام دادم ولی هنوز درمان نشده.ازمایش هورمون و سونوگرافی و تیرویید و عکس از مغزم دادم همه چی سالمه کاملا. باید چیکار کنم خیلی ناراحتم

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام میتونید دستگاهتون رو عوض کنید یا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 • 1399/05/30
  0 0

  سلام پوستم سفيده و موهاي صورتم ضخيم نيست اما زياد و نرمه كركي هم نيست با كندلا جواب ميگيرم ؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام اگه کرکی نیست بله

 • 1399/05/30
  0 0

  سلام پوستم سفيده و موهاي صورتم ضخيم نيست اما زياد و نرمه كركي هم نيست با كندلا جواب ميگيرم ؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام اگه کرکی نیست بله

 • 1399/06/01
  0 0

  خسته نباشید من موهای پشت گردنم هر ۴روز ی بار در میاد وضخیم هستن امکان لیزر هست؟و چقد طول میکشه تا حداقل رشدشون یه کم ضعیف بشه هزینش چقد میشه ممنون اگه جواب بدین آقا هستم در ضمن

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام هزینه ها تو سایت موجوده 3 4 جلسه طول میکشه تاثیرشو ببینید اما حدودا 8 جلسه لازمه

 • 1399/06/16
  0 0

  سلام ۴سال پیش کل صورتم لیزرکردم والان چندتا موزیر چانه رشد کرده اگه مجددلیزرانجام شه تاثیرداره یاخیر؟

  • 1399/06/17
   0 0

   سلام بگید رو همون موها رو فقط لیزر کنن

 • 1399/06/20
  0 0

  سلام من بیشتر موهام نازک و روشن هستن مدتی با ژیلت شیو کنم که ضخیم بشه یا کلا صرفا نظر کنم از لیزر

  • 1399/06/22
   0 0

   سلام اگه پرزی یا بوره لیزر نکنید.

 • 1399/07/03
  0 0

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه و پنج جلسه هست که صورتمو لیزر می کنم قبل از لیزر موهای صورتم کرک مانند بود اما الان به شدت زیاد شده و کلفت... دکتر بهم گفته باید بیشتر ادامه بدم چون الان که کلفت شده جواب میده البته شیو هم زیاد کردم.. به نظر شما باید لیزر رو ادامه بدم؟

  • 1399/07/03
   0 0

   سلام الان که زیاد شده و به موی زائد تبدیل شده، بله ادامه بدید که از بین بره. اما بهتره زیاد شیو نکنید و فقط یکبار قبل از روز لیزرتون ژیلت بزنید.

 • 1399/07/03
  0 0

  سلام خسته نباشید من 17 سالمه و پنج جلسه هست که صورتمو لیزر می کنم قبل از لیزر موهای صورتم کرک مانند بود اما الان به شدت زیاد شده و کلفت... دکتر بهم گفته باید بیشتر ادامه بدم چون الان که کلفت شده جواب میده البته شیو هم زیاد کردم.. به نظر شما باید لیزر رو ادامه بدم؟

  • 1399/07/03
   0 0

   پاسخ داده شد

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید