بعد از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم؟

تاریخ انتشار - ۵ دی ۱۳۹۸

اگر برای از بین بردن موهای زائد صورت از شیو کردن، بند انداختن و یا وکس کردن راضی نیستید، لیزر مو صورت می تواند بهترین گزینه ی موجود برای شما باشد. لیزر موهای زائد صورت با استفاده از تابش پرتوهای متراکم نور به فولیکول های مو و تولید حرارت با جذب شدن توسط رنگدانه ها، ریشه مو را تخریب می کند. با توجه به روش اثربخشی لیزر کندلا الکس یکی از سوالات مهمی که مراجعین برای رسیدن به نتیجه مطلوب می پرسند؛ این است که بعد از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم.
برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا با لیزر کندلا الکساندرایت آشنا شوید:
لیزر کندلا الکساندرایت برای از بین بردن موهای زائد تیره روی پوست های روشن در نواحی صورت، پا، چانه، کمر، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و سایر نقاط بدن کاملا ایده ال است. از مزایای زیر اصلی ترین دلایل برتری لیزر کندلا الکس به دستگاههای لیزر صورت دیگر است: 
دقت: لیزر کندلا الکساندرایت می تواند موهای تیره و زمخت را به طور انتخابی در حالی که بدون آسیب زدن به پوست اطراف، هدف قرار دهد.
سرعت: هر پالس از لیزر کندلا الکس در کسری از ثانیه ساتع شده و می تواند موهای بسیاری را در همان زمان کم از بین ببرد. درمان نواحی کوچک مانند پشت لب در کمتر از پنج دقیقه و نواحی بزرگتر مانند کمر یا پاها کمتر از یک ساعت انجام می شود. 
پیش بینی پذیری: اکثر بیماران پس از سه تا هفت جلسه موهای زائد خودرا به طور کاملی از دست می دهند. با لیزر کندلا الکس برای همیشه از شر موهای زائد صورت خلاص نمی شوید، اما این روش به طور چشمگیری رشد مو را کاهش می دهد تا جایی که بعد از اتمام جلسات لیزر نیازی به شیو کردن ندارید. با ادامه این روند موها سست تر شد و از بین بردن آنها دیگر مثل گذشته دردناک نیست. 
درد کم: برخلاف اپیلاسیون، لیزر موهای زائد زمان بسیار کمی می برد. لیزر صورت شاید کمی با سوزش همراه باشد اما سیستم خنک کننده پیشرفته که در لیزر کندلا الکساندرایت 2019 طراحی شده درد و ناراحتی شما را کاهش می دهد. 

برای لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم؟

به منظور آماده سازی برای لیزر موهای زائد باید پیش از هر جلسه لیزر صورت اصلاح کنید. اما روش اصلاح کردن موها پیش از لیزر در اثربخشی نتایج آن موثر است. 
اگر قصد انجام لیزر صورت با دستگاه کندلا الکساندرایت را دارید، باید شش هفته قبل از درمان از وکس انداختن، بند انداختن، الکترولیز و به ور کلی هر روشی که موجب شود موهای شما از ریشه خارج شوند؛ خودداری نمایید. چون لیزر کندلا الکس فقط ریشه ی موهایی را هدف قرار می دهد که رنگدانه کافی برای جذب نور لیزر در آنها موجود باشد. درصورتیکه مو در فولیکول وجود نداشته باشد، اشعه لیزر هیچگونه تاثیری نخواهد داشت. پس برای اصلاح موهای صورت بین جلسات لیزر چه باید کرد؟
حین جلسات لیزر فقط می توانید از تیغ های تمیز و نو برای اصلاح صورت استفاده کنید. شیو کردن به دفعات هیچ مانعی ندارد و می توانید هر روز موهای زائد صورت خود را شیو کنید. درصورتیکه موهای زائد شما به خصوص پس از گذشت چندجلسه لیزر صورت، دیگر به چشم نمی آمد، فراموش نکنید که حتما روز قبل از لیزر با تیغ تمیز شیو کنید. چون بسیاری از موهای زائد صورت پس از لیزر نازک می شوند و ممکن است تصور کنید هیچ مویی روی صورت شما وجود ندارد؛ درصورتیکه هنگام لیزر کردن اگر ساقه مو بلند باشد، احتمال سوختگی و آسیب دیدگی وجود دارد.

قبل از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم؟

لیزر کندلا الکس روش دائمی برای از بین بردن موهای صورت است که با استفاده از گرمای متمرکز هر فولیکول را در زمانی معین از بین می برد تا از رشد مو جلوگیری کند. موهای تازه اصلاح یا شیو شده بهترین گزینه برای درمان با کندلا الکساندرایت هستند. بنابراین بهتر است کمی تحمل داشته باشید و اجازه دهید که موهای صورت حداقل یک هفته قبل از لیزر رشد کنند. سپس روز قبل از لیزر موهای زائد صورت را شیو کنید. لیزر کامل موهای زائد صورت چند ماه طول میکشد اما می توانید در بین جلسات همچنان موها را شیو کنید. 
قبل از شروع لیزر، موهای صورت که قرار است لیزر شوند تا چند میلی متر از بالای سطح پوست با تیغ اصلاح می شوند. با اصلاح کردن، لیزر قادر خواهد بود تا فولیکول ها را بهتر مورد هدف قرار دهد.
معمولا داروی بی حسی موضعی در حدود 20 تا 30 دقیقه قبل از لیزر درمانی روی پوست زده می شود تا از سوزش پالس های لیزر جلوگیری به عمل آید. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل موهای شما و نیز رنگ پوست شما آماده خواهند شد. 
در مرحله بعد، پزشک پالسی از نور را بر روی ناحیه درمان داده و چندین دقیقه منتظر می ماند تا اطمینان حاصل نماید که آن ناحیه واکنش بدی نشان ندهد. زمانی که لیزر صورت تمام شد، برای رفع هرگونه ناراحتی ممکن است به شما کیسه یخ، کرم ها و لوسیون های ضد التهاب یا آب سرد داده شود تا هر گونه ناراحتی از بین برود. جلسه بعدی لیزر صورت معمولا چهار تا شش هفته بعد تعیین خواهد شد و تا زمانی که رشد موها متوقف شود؛ ادامه خواهد داشت. 

بعد از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم؟

حداقل تا 2 هفته پس از درمان و یا تا زمانی که بهبودی حاصل آید، از هر روشی برای اصلاح صورت اعم از وکس انداختن، الکترولیز، کرم های حاوی مواد شیمیایی و غیره خودداری نمایید. هنگام لیزردرمانی استفاده از کرم با UVA/UVB SPF 30 یا بالاتر مهم است و در حین کار نیز توصیه می شود.
در بسیاری از بیماران پوست به مدت یک تا دو روز کمی صورتی رنگ است؛ و در بعضی دیگر اینگونه نیست. موهای زائد صورت در روز پنجم تا چهاردهم شروع به ریزش می کنند و این ریزش ممکن است برای هفته ها ادامه یابد. اگر ریزش موها شما را آزار می دهد و تصمیم دارید آنها را از بین ببرید بعد از لیزر صورت، نکات زیر را برای اصلاح کردن موها در نظر بگیرید:
شیو کردن: شیو کردن یکی از سریع ترین و آسان ترین روش ها برای از بین بردن موهای زائد است. ناحیه تحت درمان را بعد از لیزر صورت، هر زمان که نیاز بود شیو کنید. حتما 12 تا 14 ساعت قبل از مراجعه موهای صورت  را اصلاح کنید. این کار را با یک تیغ تمیز انجام دهید، چون موها هنگام لیزر نباید خیلی بلند باشند؛ چرا که این کار خطر سوختگی را در پی دارد. 
اپیلاسیون: بعد از لیزر صورت از روش هایی مانند اپیلاسیون و بند انداختن خودداری نمایید. هدف تمام دستگاههای لیزر، رنگدانه مو است که در ساقه مو موجود در ریشه وجود دارد. اپیلاسیون و بند انداختن ساقه را از ریشه مو خارج می کند و رنگدانه ای برای هدفگیری اشعه لیزر باقی نمی گذارد. اصلاح کردن بهترین روش برای قبل و بعد از لیزر صورت است.
مصرف دارو: برخی داروها هستند که به کنترل رشد بیش از حد مو کمک می کنند: قرص های ضد بارداری می توانند تولید آندروژن را کاهش دهند. داروهای ضد آندروژن مانند  آلداکتون (آلداکتوناسپیرونولاکتون) و پروسکار (فیناستراید) توانایی هورمون های آندروژنیک را مسدود می کنند اما مکانیسم عمل آنها ممکن است بین سه تا شش ماه به طول انجامد. دقت کنید که پیش از لیزر مو و بعد از لیزر صورت به هیچ وجه نباید داروهای هورمونی مصرف کنید. اگر به هر دلیلی مجبور به استفاده از داروها هستید؛ حتما با متخصص لیزر مشورت نمایید.

علاوه براین نکته که بعد از لیزر صورت چگونه اصلاح کنیم؛ نکات دیگری نیز پس از لیزر موهای زائد باید رعایت شود تا اثربخشی آن را تضمین نماید:
در معرض نور خورشید قرار نگیرید. توصیه های پزشک خود را برای دور ماندن از نور خوشید جدی بگیرید، که معمولا تا شش هفته قبل از درمان آغاز شده و روزانه باید از یک ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید.
از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید.
از پوست خود مراقبت کنید. پنج تا هفت روز پس از تجدید لیزر، پوست شما خشک و پوست پوست خواهد شد. همچنین ممکن است 12 تا 72 ساعت پس از این درمان احساس خارش یا سوزش داشته باشید. قرار دادن کیسه یخ روی ناحیه درمان به کاهش ورم در 24 تا 48 ساعت پس از لیزر کمک می نماید. 
از عینک محافظ استفاده کنید. بسته به لیزر و یا منبع نور مورد استفاده، شما و پزشکتان باید از محافظ چشم مناسب استفاده نمایید. همچنین برای محافظت از لایه های بیرونی پوست خود باید از یک ژل سرد و یا دستگاه های خنک کننده استفاده کنید که به لیزر کمک خواهد کرد بهتر درون پوست نفوذ کند. 
به مدت یک یا دو روز پس از لیزر صورت، ناحیه تحت درمان مانند آفتاب سوختگی به نظر می رسد. کمپرس های سرد و مرطوب کننده ها ممکن است به شما کمک کنند.
اگر صورت خود را لیزر کرده اید، می توانید روز بعد از درمان آرایش کنید مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد. احتمال تاول زدن بسیار کم است اما احتمالا در افرادی که رنگ پوست آنها تیره تر است بیشتر می باشد.
طی یک ماه، موهای ناحیه تحت درمان کم کم از بین خواهند رفت. برای جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست ناحیه تحت درمان، از ضد آفتاب استفاده نمایید. 
سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از تورم، قرمزی و زخم. زخم یا تغییرات دائمی در رنگ پوست خیلی به ندرت اتفاق می افتند. 

هزینه های لیزر موهای زائد

هزینه های درمانی، روش ها و اثربخشی به نوع پوست، ضخامت مو و ناحیه ای که قرار است لیزر شود؛ بستگی دارند. مهم نیست که چه ناحیه ای از بدن را لیزر می کنید، معمولا حدود شش جلسه لازم است تا تقریبا به هشتاد درصد از نتیجه برسید. 
هزینه ها بسته به یک سری عوامل متفاوت هستند از جمله:
- اندازه ناحیه تحت درمان و زمان مورد نیاز برای آن.
- تعداد درمان های مورد نیاز
- اینکه پزشک و یا فرد دیگری این درمان را انجام می دهد (بسته به تخصص)
برای اطلاع دقیق از هزینه ها می توانید به بخش تعرفه سایت مراجعه نمایید.

چرا بعد از لیزر صورت فقط باید شیو کنیم؟

برای از بین بردن موهای زائد، گرمای لیزر کندلا الکس توسط رنگدانه یا ملانین جذب می شود و به ریشه مو آسیب می زند. بدین ترتیب در آینده شاهد کاهش رشد موهای خود خواهید بود. هر چه مقدار ملانین در مو بیشتر باشد، نور بیشتری برای رسیدن به نتایج دلخواه لازم خواهد بود. با شیو کردن ساقه مو به اندازه کافی داخل ریشه مو وجود خواهد داشت تا اشعه لیزر جذب ملانین آن شود. همچنین ساقه مو به اندازه ای بلند نخواهد بود که موجب سوختگی پوست شود.

عوارض جانبی لیزر درمانی صورت چیست؟

عوارض لیزر موهای صورت بسیار نادر است. اکثر افرادی که لیزر موهای صورت را امتحان کرده اند آن را ایمن می دانند. می توانید قبل از شروع لیزر صورت، دستگاه لیزر را روی پوست خود امتحان کنید تا اطمینان یابید که این روشی امن و بی خطر برای پوست شماست. همچنین پزشک شما باید فردی باتجربه و حرفه ای باشد. البته از آنجا که لیزر باعث آسیب به فولیکول های مو می شود، بدن به این مسئله واکنش نشان می دهد. به همین دلیل، عوارض جانبی جزئی مانند قرمزی و سوزش برای افرادی رخ می دهد که پوستی حساس دارند.

کدام لیزر برای رفع موهای صورت بهتر است؟

لیزر کندلا الکساندرایت بهترین نسخه از لیزر موهای زائد است. به همین دلیل مورد تأیید FDA و پزشکان بوده است. با کندلا الکس تنها پس از سه تا چهار جلسه، نتایج شگفت انگیزی را مشاهده خواهید کرد. این دستگاه برای اکثر رنگ پوست ها از جمله سفید، سبزه و قهوه ای روشن مناسب است. البته کندلا الکساندرایت برای پوست هایی با تن قهوه ای – سیاه، موهای قرمز، بلوند روشن و سفید و خاکستری موثر نیست. 

چرا کندلا الکس؟

لیزر صورت با کندلا الکس بسیار آسان است. شما می توانید با استفاده صفحه نمایش لمسی بهترین برنامه را برای درمان بیمار تنظیم کنید.. هزینه اولیه لیزر کندلا الکس ممکن است زیاد باشد اما گزینه ای مقرون به صرفه است چرا که دیگر لازم نیست برای شیو کردن یا اپیلاسیون تا پایان عمر هزینه کنید. سیستم خنک کننده کندلا الکساندرایت 2019 به کار برده شده در آن دارای بهترین کیفیت است. مشاهده نتایج مطلوب قطعا زمان می برد اما واقعا ارزش آن را دارد.

مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1398/12/20
  0 0

  عالی بود

 • 1399/01/29
  1 0

  یه سوال داشتم .من چهار جلسه رفتم لیزر بعد به خاطر کرونا تعطیل شد .الان دو جلسه است نرفتیم .میتونم الان صورتما وکس کنم؟

  • 1399/01/31
   0 0

   سلام تو روند لیزر حتما باید با ژیلت شیو کنید. اگه دیگه قصد ادامه دادن ندارید میتونید از روشهای دیگه واسه شیو استفاده کنید.

 • 1399/02/03
  0 0

  سلام من ۳ جلسه رفتم ولی دیگه نمیخوام برم اشکال نداره بند بندازم الان چون دیگه قصد ادانه ندارگ

  • 1399/02/07
   0 0

   سلام نه موردی نداره.

 • 1399/02/16
  0 0

  سلام من صورتم رو ۵جلسه س لیزر کردم با کندلا ولی متاسفانه خیلی موهام بیشتر شده و درشت زیر بغل و بیکینی خوب بود در ۵ جلسه از بین رفت ولی صورتم حتی زیرچانه م زیادشد درصورتی ک مونداشته الان نمیدونم چ کنم نگرانم ک بیشترنشه واگربدونم برمیگرده به حالت اول بندمیندازم ولی الان تو دوراهی موندم ک ایاژیلت کنم ولیزرم رو ادامه بدم یا بندبندازم

  • 1399/02/18
   0 0

   سلام معمولا جلسات اول صورت یکم موها زیاد میشه طبیعیه. اما میتونید با پزشک مرکز لیزرتون هم مشورت کنید.

 • 1399/02/17
  0 0

  سلام دوره ی لیزر من تمام شده و الان ۳ ماه میگذره از آخرین لیزرم .نتونستم برم توی کرونا.باز هم مو دراومده میتونم از کرم موبر استفاده کنم؟

  • 1399/02/18
   0 0

   سلام اگه میخواید لیزرتون رو ادامه بدید و واسه جلسات شارژتون برید، باید از ژیلت استفاده کنید.

 • 1399/02/22
  0 0

  سلام من یه جلسه لیزر بیکینی رفتم -طول مدت لیزر میتونم با ژیلت شیو کنم یا باعث کند شدن روند درمان میشه؟

  • 1399/02/23
   0 0

   سلام تو دوره ی لیزر حتما باید از ژیلت برای شیو استفاده کنید. و بهتره که زیاد شیو نکنید.

 • 1399/02/22
  0 0

  سلام من یه جلسه برا لیزر بیکینی رفتم میخواستم ببینم طول دوره درمان میشه با ژیلت شیو کرد یا روند درمانو کند میکنه؟

  • 1399/02/23
   0 0

   سلام پاسخ داده شد.

 • 1399/02/23
  0 0

  سلام من لیزر رفتم ۱۰ جلسه برای صورت ولی موهای صورتم خیلی زیادشدن اصلا دیگه نمیریزنم مثل دفعه های قبل باید چیکار کنم بازم ادامه بدم😑

  • 1399/02/25
   0 0

   سلام صورت کلا دیر جواب میده. اینکه از چه دستگاهی و چه تنظیماتی استفاده میکنید هم مهمه. اما طبیعتا تو جلسه دهم باید کمتر شه.

 • 1399/02/23
  0 0

  سلام من لیزر رفتم ۱۰ جلسه برای صورت ولی موهای صورتم خیلی زیادشدن اصلا دیگه نمیریزنم مثل دفعه های قبل باید چیکار کنم بازم ادامه بدم😑

  • 1399/02/25
   0 0

   پاسخ داده شد.

 • 1399/02/23
  0 0

  سلام من برای صورتم داشتم میرفتم لیزر ژیلت کردم خواستم ببینم باز موهای صورتم دراومد ژیلت کنم یا بند؟؟

  • 1399/02/25
   0 0

   سلام تو دوره ی لیزر حتما باید با ژیلت شیو شه نه روش دیگه. اما بهتره زیاد شیو نکنید.

 • 1399/02/25
  0 0

  سلام ببخشید اگه که دیگه لیزرمون جلساتش تموم شد از چی میتونیم برای شیو صورت استفاده کنیم؟ اپی لیدی بده ؟!

  • 1399/02/25
   0 0

   سلام بعد دوره ی لیزر، شما باید برای شارژ اقدام کنید. اگه دیگه کلا نمیخواید لیزر کنید میتونید از روشهای دیگه استفاده کنید اما بهتره ژیلت و کرم موبر نزنید.

 • 1399/02/30
  0 0

  سلام من ی جلسه دیروز رفتم اورین جلسم بود ولی یادم رفت بگویم دکتر بگم قرص ضد بارداری استفاده میکنم، مشکلی پیش میاد در روند لیزر؟؟؟

  • 1399/03/01
   0 0

   سلام نباید قرصو مصرف کنید.

 • 1399/03/05
  0 0

  سلام من مدت 5 جلسه لیزر کردم اما احساس میکنم بدنم فرقی نکرده همچنان مو در می یاد دکترم گفته 8 جلسه باید بیای امیدی ندارم که موها بریزه فقط روند رشد مو کندتر شده واگر نه هیچ جای بدنم یک ذره هم نریخته که امیدوار باشم دلیلش چیه؟

  • 1399/03/06
   0 0

   سلام میتونید دستگاه لیزرتون رو عوض کنید. بستگی به ناحیه ای که لیزر میکنید هم داره.

 • 1399/03/05
  0 0

  سلام من جلسه اول لیزر رفتم برای صورت الان پنج روز میگذره بهم گفتن نباید بند بندازم به طورکلی نباید مو رو از ریشه بکنم جلساتی چهار هفته ای هست من سرعت رشد موهام خیلی زیاد حتی بعد روز دوم لیزر موهای صورتم و گردن رشد کردند و خیلی زیادن و تو دید حالا من تو این فاصله چهار هفته از چی برای شیو استفاده کنم ژیلت یا موبر ؟؟میگن ژیلت پوست رو سیاه میکنه!منتظر جوابتون هستم سپاس

  • 1399/03/06
   0 0

   سلام تو روند لیزر باید با ژیلت شیو کنید. اما بهتره بین جلسات لیزر زیاد شیو نشه.

 • 1399/03/06
  0 0

  سلام، تو جلسه اول لیزر صورتم دکتر یه جاهایی رو اشتباهی لیزر کرد، میخواستم بدونم امکان داره موهای اون قسمت صورتم دوباره برگرده؟ لطفا بگین چیکار کنم؟

  • 1399/03/07
   0 0

   سلام اگه پرزی بوده، ممکنه زیاد شه.

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید