دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم بهتر است یا کندلا

تاریخ انتشار - ۳ اسفند ۱۳۹۸

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم از امواج لیزر و تکنولوژی های مختلف برای حذف موهای زائد در نواحی مختلف بدن استفاده می کند. با دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم می‌توان حذف موهای زائد هر نوع پوست و مو را در تمام طول سال از بین برد. لیزر پلاتینیوم اثربخشی قابل قبولی دارد و علاوه بر راحتی بیمار، نتایج رضایت بخشی نیز در رفع موهای زائد بعد از جلسات درمانی آن مشاهده شده است. دستگاه لیزر پلاتینیوم یکی از تکنولوژی لیزر الکساندرایت و لیزر دیود استفاده می کند و در تنظیمات دستگاه می توان حالت های مختلف SHR™, SHR™ STACK & HR را تنظیم کرد تا رفع موهای زائد بر اساس نیاز های بیمار انجام گیرد.

دستگاه لیزر پلاتینیوم چیست؟

دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم روشی مبتکرانه است که توسط شرکت آلما (Alma Co) به عنوان پیشرفته ترین روش حذف موهای زائد در صنعت درمانی زیبایی ساخته شده است. در این دستگاه با سه طول موج الکساندرایت، دیود و Nd:Yag مورد استفاده قرار گرفته از سیستم کولینگ ICE بهره می برد. مزایای هر دو لیزر الکساندرایت و دیود در دستگاه پلاتینیوم مشاهده می شود.

مزایای دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

سیستم خنک کننده تماسی یاقوت سرد
عدم نیاز به تعمیر و نگهداری در طولانی مدت 
قابلیت تنظیم در حالات مختلف به صورت رولی یا شاتی
امکان استفاده از انرژی لیزر با طول موج ۷۵۵ نانومتر الکساندرایت، ۸۱۰ نانومتر دایود و ۱۰۶۴ نانومتر Nd:YAG
لیزر موهای زائد روی تمام انواع پوست ها از نوع ۱ تا ۶
تاچ اسکرین رنگی و ۱۲ اینچی برای راحتی اپراتور
امکان تنظیم برنامه درمانی بیمار پیش از شروع جلسه لیزر

تکنولوژی لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم

طول موج الکساندرایت
تکنولوژی دستگاه پلاتینیوم الکساندرایت به نحوی طراحی شده که جذب انرژی آن توسط کروموفور ملانین مو با دقت بالایی انجام می‌گیرد. سیستم خنک کننده تماسی و امکان تنظیم هندپیس دستگاه به صورت رولی، راحتی و سرعت لیزر موهای زائد را افزایش میدهد و یک روش ایده آل برای لیزر موهای زائد روی انواع مو با پوست روشن می باشد. مشخصات حالت الکساندرایت دستگاه لیزر پلاتینیوم شامل طول موج ۷55 نانومتری، قطر لکه ۱۵ میلیمتری و سرعت قابل تنظیم تا ۱۰ هرتز است.
طول موج دایود
طراحی دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم نسبت به لیزر دیود قدیمی بسیار سبک تر است و درد و ناراحتی کمتری برای بیماران ایجاد می کند. مشخصات حالت دیود دستگاه لیزر پلاتینیوم شامل طول موج ۸۱۰ نانومتری، قطر لکه ۱۲ میلیمتری و سرعت قابل تنظیم تا ۱۰ هرتز می باشد. سرعت لیزر موهای زائد با دستگاه پلاتینیوم با توجه به قطر لکه بزرگتر اپلیکاتور آن نسبت به دستگاه لیزر دایود قدیمی بسیار سریعتر و با بازدهی بیشتری انجام می‌گیرد.
تکنولوژی سر مخروطی اپلیکاتور
تکنولوژی سر مخروطی منحصر به فرد در اپلیکاتور لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم به نحوی طراحی شده که امکان تنظیم دو طول موج ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتری را دارد و برای نواحی که دسترسی به آنها با سر معمولی اپلیکاتور مشکل است؛ طراحی شده است. طرح اپلیکاتور لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم قابل تعویض است و به منظور حفظ بهداشت بیماران همراه با هر دستگاه لیزر پلاتینیوم ده سری قابل تعویض نیز به اپراتورها داده می شود.

دستگاه لیزر پلاتینیوم بهتر است یا کندلا

سیستم خنک کننده
سیستم خنک کننده آیس در دستگاه لیزر پلاتینیوم، تکنولوژی خنک کننده پیشرفته ای است که می تواند در مدتی طولانی، پوست را حین جلسه لیزر موهای زائد خنک نگه دارد. تکنولوژی ICE از یاقوت کبود سرد برای کاهش خطر سوختگی سطح پوست و پایین آوردن دمای لایه درمی پوست، جایی که فولیکول های مو در اثر حرارت لیزر می سوزند؛ استفاده می کند. خنک کننده تماسی دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم به راحتی به کاهش درد بیمار کمک خواهد کرد و لیزر موهای زائد را نسبت به قبل، قابل تحمل تر می کند.
سوال بسیاری از بیماران این است که آیا سیستم خنک کننده دستگاه لیزر پلاتینیوم بهتر است یا کندلا؟ برای مقایسه سیستم خنک کننده این دستگاه لیزر باید میزان درد بیمار حین جلسات لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا مقایسه شود. همانطور که در مقاله "بهترین کرم بی حسی موضعی برای لیزر پماد بی حس کننده زایلاپی بهتر است یا اپی واید؟" توضیح دادیم در اکثر دستگاه هایی که بر پایه لیزر دیود عمل می کنند مانند دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم پیش از لیزر موهای زائد باید حتما از کرم بی حسی موضعی برای کاهش درد و ناراحتی بیمار استفاده شود. در صورتی که دستگاه لیزر کندلا با مجهز بودن به دو سیستم خنک کننده اسپری کریوژن و دمیدن هوای خنک تا حدی درد بیمار را حین لیزر موهای زائد کاهش می دهد که نیازی به استفاده از کرم بی حسی موضعی نمی‌باشد.

کاربرد لیزر برای انواع پوست و مو
تبلیغات بسیار زیادی در خصوص تکنولوژی پیشرفته لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم انجام‌ گرفته است. شرکت آلما ادعا می‌کند که لیزر دیود به کار رفته در دستگاه پلاتینیوم با طول موج الکساندرایت جذب بهتری در کروموفور (Chromophore) ملانین مو خواهد داشت و در نتیجه حتی موهای نازک، کرکی و روشن را نیز لیزر می کند و برروی انواع پوست های روشن و تیره موثر است. درصورتی که در عمل، قدرت جذب انرژی لیزر دستگاه پلاتینیوم چندان تفاوتی با لیزر کندلا الکساندرایت ندارد و تاثیر آن روی موهای نازک و کرکی دقیقاً مانند لیزر کندلا الکساندرایت است. از لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم نمی‌توان با اطمینان و ایمنی کامل پوست های تیره را تحت لیزر مو قرار داد چون احتمال آسیب دیدن پوست و حتی سوختگی نیز وجود دارد. طول موج مورد استفاده در دستگاه پلاتینیوم ترکیبی از طول موج ۷۵۵ نانومتر به کار رفته در لیزر کندلا الکساندرایت و ۸۱۰ نانومتر به کار رفته در لیزر دیود است که عملاً تاثیری روی موهای روشن، بلوند، خاکستری و سفید نخواهد داشت.
سرعت لیزر موهای زائد
جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد با دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم با توجه به قدرت بالا و قطر لکه بزرگ اپلیکاتور لیزر نسبت به دستگاه دیود و IPL کمتر است. اما بازدهی و سرعت لیزر کندلا الکساندرایت همچنان بسیار بهتر از دستگاه پلاتینیوم میباشد. مدت زمان هر جلسه لیزر به خصوص برای پوستهای  تیره با دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم نسبت به کندلا بسیار طولانی تر است چون اپراتور لیزر باید انرژی دستگاه را تا حدی کم کند که جذب انرژی توسط کروموفور ملانین پوست کاهش یابد و فقط توسط ملانین مو جذب شود. کاهش سطح انرژی مدت زمان لیزر موهای زائد را در پوستهای تیره افزایش خواهد داد. همچنین قطر لکه لیزر دستگاه لیزر پلاتینیوم حداکثر روی ۱۲ میلیمتر تنظیم می شود؛ در صورتی که لیزر کندلا الکساندرایت دارای قطر لکه ای به بزرگی ۱۶ میلیمتر است و در نتیجه با سرعت بیشتری به حذف موهای زائد نواحی وسیعی بدن کمک می کند.
بازدهی
مطالعات اخیر لیزر موهای زائد توسط این دو دستگاه را بررسی کرده تا به یک نتیجه قطعی در خصوص اینکه دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم بهتر است یا کندلا دست یابد. نتایج نشان داده‌اند که لیزر کندلا الکس به طور قابل توجهی درد و ناراحتی کمتری برای بیماران ایجاد کرده و در عین حال با بازدهی حذف موهای زائد آن روی پوست روشن و موی تیره بسیار بیشتر از دستگاه لیزر پلاتینیوم بوده است.
قیمت لیزر موهای زائد
قیمت لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم نسبت به کندلا الکساندرایت بسیار بیشتر است و معمولاً پکیج های ۱۰ جلسه ای ارائه شده برای لیزر پلاتینیوم الکساندرایت با توجه به تبلیغاتی که در خصوص تکنولوژی بسیار پیشرفته آن شده است؛ گرانتر از پکیج های درمانی لیزر کندلا الکساندرایت میباشد. بیمارانی که لیزر با هر دو دستگاه را تجربه کرده‌اند؛ به این نتیجه رسیده اند که قیمت لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم با توجه به بازدهی آن چندان مقرون به صرفه نیست. در صورتی که لیزر کندلا الکساندرایت با هزینه‌ای کمتر می تواند نتایج مشابه و حتی بهتری از دستگاه لیزر پلاتینیوم داشته باشد.
عمق نفوذ امواج به پوست
یکی دیگر از نکاتی که مشخص میکند لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم بهتر است یا کندلا عمق نفوذ این امواج لیزر در پوست است. طبق نظر متخصصین لیزر امواج الکساندرایت و دایود در دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم فقط تا عمق ۳ تا ۵ میلی متری پوست نفوذ می کند در صورتی که نفوذ امواج در دستگاه کندلا بسیار بیشتر است چون امواج لیزر کندلا نفوذ بیشتری در پوست دارند؛ در نتیجه موهای ضخیم تر با دستگاه لیزر کندلا راحت تر ازبین می روند. 
کاهش درد
چون  تکنولوژی لیزر پلاتینیوم بر اساس حباب LED است؛ سرعت خاموش و روشن شدن آن بسیار سریع است و پوست زمانی برای رسیدن به آرامش و استراحت ندار.د به همین علت بیمار درد و ناراحتی بیشتری نسبت به لیزر کندلا احساس خواهد کرد. البته حالت SHR تنظیم شده در دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم برای کاهش درد بیمار طراحی شده است اما در صورتی که پوست شما بسیار تیره است و در مقیاس فیتزپاتریک بالاتر از ۵ می باشد اکیدا توصیه می شود که لیزر موهای زائد را با دستگاه کندلا Nd:YAG انجام دهید چون نه تنها ارزان‌تر است بلکه درد و ناراحتی کمتری برای شما خواهد داشت.
شرکت سازنده
در نهایت برای اینکه بهتر تشخیص دهید دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم بهتر است یا کندلا، دو شرکت آلما (ALMA Co) و کندلا (CANDELA CO) را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم. لیزرهای کندلا در حال حاضر با تکنولوژی های مختلفی از جمله التراسوند، رادیو فرکانس و لیزرهای نوری برای اهداف مختلف زیبایی و درمانی به بازار عرضه شده اند. هرچند دستگاه های ارائه شده توسط شرکت آلما کاربرد متنوعی دارند اما ایمنی و بازدهی آنها هنوز توسط سازمان غذا و دارو آمریکا به تایید نرسیده است. تکنولوژی الکس بکار رفته در دستگاه لیزر پلاتینیوم که از طول موج الکساندرایت همراه با لیزر دیود برای حذف موهای زائد استفاده می کند اپراتور اجازه می دهد تا با تنظیمات مختلف دستگاه به حذف موهای زائد نازک کرکی یا ضخیم و سیاه روی پوست های روشن یا تیره بپردازد اما شرکت آلما هنگام فروش دستگاه های لیزر پلاتینیوم تعهدی از اپراتور لیزر مبنی بر داشتن تجربه و دانش لازم برای استفاده و کار با دستگاه لیزر نمی‌گیرد. بنابراین در صورتی که به علت خطای اپراتور نبودن با تنظیمات دستگاه مشکلی برای بیمار ایجاد شود یا دچار عوارض جانبی شدید مانند سوختگی شود نمی تواند از شرکت آلما شکایت کند. از طرف دیگر شرکت کندلا با بیش از 50 سال سابقه در طراحی و تولید انواع دستگاههای لیزر درمانی و زیبایی، توانسته تاییده FDA  را برای تمام دستگاههای لیزر موهای زائد خود سری جنتل پرو دریافت کند و ایمن بودن دستگاه های لیزر کندلا کاملا تایید شده است.

تجربه من از لیزر موهای زائد با دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم

"تجربه من از لیزر موهای زائد با دستگاه سوپرانو آیس پلاتینیوم چندان خوب نبود؛ به طوری که مجبور شدم چند جلسه درمانیب با دستگاه کندلا Nd:YAG نیز انجام دهم تا به نتیجه مطلوب برسم. من پوست تقریبا تیره ای داشتم و زمانی که با متخصص لیزر مشورت کردم به من پیشنهاد داد که شش جلسه درمانی با سوپرانو آیس پلاتینیوم انجام بدهم. من میخواستم موهای زیربغل و پشت لبم به طور کامل لیزر شود تا مجدداً رشد نکند. بعد از 3 جلسه لیزر متوجه شدم که هیچ تغییری در کاهش موهای زائد به وجود نیامده بنابراین به مرکز لیزر مورد نظرم مراجعه کردم و در آنجا با استفاده از دستگاه لیزر کندلا Nd:YAG حدوداً بعد از پنج جلسه درمانی به طور کامل کاهش موهای زائد خود را مشاهده کردم. در مورد درد دستگاه لیزر سوپرانو می توانم بگویم جلسه اول و دوم با وجود اینکه متخصص لیزر از کیسه یخ قبل از شروع لیزر در ناحیه درمان برایم استفاده می کرد؛ باز هم احساس درد و ناراحتی داشتم. متخصص به من می‌گفت که آستانه دردم بسیار پایین است اما زمانی که برای لیزر موهای زائد با دستگاه کندلا Nd:YAG به کلینیک مراجعه کردم تقریباً هیچ گونه درد و ناراحتی نداشتم و حتی از کیسه یخ یا کرم بی حسی موضعی نیز استفاده نمی کردم."مشاوره رایگان

نظرات کاربران

 • 1399/02/31
  1 1

  سلام من هم از دستگاه سوپرانو استفاده کردم ب مدت ده جلسه پیاپی اما متاسفانه نتیجه که نگرفتم هیچ کاملا بدتر و دوبرابر شدن.چیکار کنم.پوستم نه روشنه نه تیره موهای زائدمم سیاهه کاملا

  • 1399/03/01
   0 0

   سلام دستگاهتونو عوض کنید. کندلا روی موهای ضخیم و مشکی تاثیر خوبی داره اما برای اطمینان خاطر میتونید با پزشک متخصص مشورت کنید.

  • 1399/03/18
   0 0

   میتونم بپرسم کجا برای لیزر رفتید؟؟

  • 1399/03/28
   0 0

   سلام برای من ک تاثیری نداشته چه کنم ۲۴ جلسه لیزر رفتم ...

  • 1399/04/04
   0 0

   سلام میتونید با تشخیص پزشک متخصص دستگاهتونو عوض کنید. اما لیزر رو بعضی افراد ممکنه تا حد خاصی جواب بده.

 • 1399/04/08
  0 0

  سلام دستگاه پلاتینیوم شبه لیزر؟ من از دستگاه پلاتینیوم جواب گرفتم بعد 9جلسه اما میخواهم ادامه را با کندلا بروم ایا موهای که ریخته و دیگه درنیومده دوباره تحریک نمیشه در بیاد؟موهای که نازک و کرکی شده دوباره ضخیم نمیشود؟ادامه جلسات قبلی میشه یا مجددا باید از اول برن؟

  • 1399/04/09
   0 0

   سلام تغیر دستگاه ممکنه باعث شه که جلسات اول یکم موها زیاد شه. شما تو دوره ی شارژید هرموقع 20، 30 درصد موهاتون رشد کرد باید برید واسه جلسه ی بعدی لیزر.

  • 1399/04/10
   0 0

   موهای که نازک شده دوباره کلفت نمیشه؟من جایی که برای کندلا میخواهم برم بهم گفته مجددا باید از اول شروع کنم جلسات ؟

  • 1399/04/11
   0 0

   تو جلسات اول بخاطر تغیر دستگاه ممکنه. بهتره که دوره ی کامل رو برید اما نه لزوما. بستگی به تاثیر دستگاه جدید و رویش موهاتون داره.

 • 1399/04/25
  1 0

  سلام شخصی که گفتن طول درمان لیزر با دستگاه کندلا 5 جلسه ای تموم شد لطفا امکانش هست آدرس کلینیکی که مراجعه کردن رو بذارین. من جای معتبری برای لیزر با کندلا میرم اما هنوز بعد از 9 جلسه هر دو ماه یکبار باید برای شارژ برم و نواحی ای مو نداشت هم در حال مو در اوردن هستش. ممنون میشم ادرس کلینیک رو اطلاع بدین

  • 1399/04/26
   0 0

   سلام تاثیر دستگاه ها به خود افراد هم بستگی داره. معمولا 6 جلسه دوره ی لیزر طول میکشه و دوره ی شارژ به خود افراد بستگی داره.

 • 1399/04/25
  0 0

  سلام شخصی که گفتن طول درمان لیزر با دستگاه کندلا 5 جلسه ای تموم شد لطفا امکانش هست آدرس کلینیکی که مراجعه کردن رو بذارین. من جای معتبری برای لیزر با کندلا میرم اما هنوز بعد از 9 جلسه هر دو ماه یکبار باید برای شارژ برم و نواحی ای مو نداشت هم در حال مو در اوردن هستش. ممنون میشم ادرس کلینیک رو اطلاع بدین

  • 1399/07/06
   0 0

   من يك جلسه براى كل بدنم رفتم و هنوز بعد از گذشت ٢٠ روز اثرى از مو توى بدنم نيست و به صورت باورنكردني جواب گرفتم با دستگاه كندلا

 • 1399/04/25
  0 0

  سلام من یع جلسه بادستگاه الکساندرایت رفتم باوجود یک جلسه جوابدهی عالی بود ولی بخاطر هزینه ی بالا مجبور شدم برم پلاتینیوم که اصلا فرقی نکرده بنظرشماکدوم رو ادامه بدم تاتعداد جلسات کمتری نیاز باشه چون اینجوری هزینه هم کمتر میشه

  • 1399/04/26
   0 0

   سلام با دستگاهی که جواب گرفتید ادامه بدید اما دیگه دستگاهتونو تا قبل از تموم شدن دوره ی لیزرتون عوض نکنید.

 • 1399/04/29
  0 0

  یعنی دستگاه پلاتینیوم خیلی خوب نیست؟

  • 1399/04/31
   0 0

   سلام هر دستگاهی تاثیر خودشو داره نمیشه گفت خوب نیست

 • 1399/05/05
  0 0

  سلام وقت بخیر ،سه جلسه رفتم لیزر پلاتنیوم،جلسه اول ودوم خوب بود ،تا اینکه حدودا دو ماهی فاصله افتاد تا جلسه سوم وخیلب از موهای من مثل قبل از لیزر شده،موهام کلفت هست وزود هم در میان،چکار کنم من؟

  • 1399/05/05
   0 0

   سلام بخاطر فاصله ی زیاد بین جلساتتون، تو دوره ی لیزرتون اختلال به وجود اومده. باید به موقع برید جلساتتون رو. بین جلسات هم زیاد شیو نکنید.

 • 1399/05/11
  0 0

  سلام من حدود ۱۰ ۱۲ جلسه با دستگاه الکساندرایت لیزر انجام دادم اوایل خوب بود الان رویش دارم سه ماهه دیگ نمیرم الان از اول با دستگاه پلاتینیوم فونیکس شروع کنم مشکلی پیش نمیاد ؟؟ چیکار کنم ؟ با قبلی ادامه بدم یا دوره جدید شروع کنم میگن پلاتینیوم فونیکس بهتره ؟ دستگاه الکساندرایت ۲ برار پلاتینیوم فونیکس هزینش بود اما بعد ۱۲ جلسه ۷۰ درصد جواب دهی داشته ۳ ماهه ک نمیرم ۵۰ درصد شده

  • 1399/05/11
   0 0

   سلام الکس طول موج دستگاهه. با هر دستگاهی که نتیجه مطلوب گرفتید با همون ادامه بدید. اگه نتیجه نگرفتید دستگاهتون رو عوض کنید. بعد تغییر دستگاه ممکنه یکم موهاتون برگردن که تو جلسات بعدی درست میشه.

 • 1399/05/11
  0 0

  😐😐

 • 1399/05/15
  0 0

  سلام. کدوم دستگاه جدیدتر و قوی‌تره. من با الکس لیزر کردم و پرزهای بدنم که هیچ موها خیلی کم شده اما مشکلم اینه که موهای زاید صورت هنوز درمیاد و آخرین شارژ موها بیشتر هم شد.

  • 1399/05/15
   0 0

   سلام تاثیر لیزر صورت معمولا بعد 4،5 جلسه مشخص میشه بستگی به دستگاهتونم داره (الکس طول موجه) سعی کنید دفعات شیوتون هم 1 بار قبل از روز لیزر باشه اگه نتیجه نگرفتید با پزشک متخصص صحبت کنید و دستگاهتون رو عوض کنید.

  • 1399/05/15
   0 0

   ممنون. بعد از اتمام دوره سالها شارژ کردم. این مربوط به تمام بدنم میشه تا به حال با الکس بوده. آیا قوی‌تر از این دستگاه داریم؟

  • 1399/05/16
   0 0

   سلام الکس طول موج دستگاهتونه نه اسمش تاثیر هر دستگاهی به خود افراد هم بستگی داره. اگه از این دستگاه واسه صورتتون نتیجه نگرفتید، میتونید دستگاهتون رو عوض کنید.

 • 1399/05/25
  0 0

  سلام من با دستگاه پلاتنیوم لیزر انجام میدم جلسه 6مم هستش ناحیه بیکینی ی قسمتی جواب نمیگیره هردفعه میرم میگن اون قسمت بعد 14 روز میریزه ولی متاسفانه تغییری ایجاد نمیشه بنظرتون بادستگاه دیگه انجام بدم?

  • 1399/05/25
   0 0

   سلام بیکینی معمولا دیر جواب میده اما اگه بعد 6 جلسه جوابی نگرفتید میتونید دستگاهتون رو عوض کنید.

 • 1399/05/26
  0 0

  من ۷ جلسه لیزر با دستگاه سوپرانو پلاتینیوم آلما انجام دادم ، بیکینی و زیر بغل تقریبا کامل از بین رفته ، ولی دست و بیشتر پا موهام در حال اومدن هستن ، کمرنگ تر و با حجم کمتر از قبل، به نظرتون جواب منفی به لیزر ؟؟ زیر پوستم دونه های مو وجود دارن ، انگار میخوان بیرون بیان اگه دوماه نرم ، دستگاه عوض کنم ؟ یا با همین دستگاه جلسات بیشتر برم؟؟ خود انستوتو میگن جلسات باید ده تا بشه!

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام دوره ی لیزتونو کامل کنید اگه نتیجه نگرفتید دستگاهتون رو عوض کنید

 • 1399/05/28
  0 0

  سلام میخواستم ببینم شما کدوم دستگاهو انتخاب میکنین برای موهای مشکی پوست بدن گندومی یکم روشن تر سوپرانوایس پلاتینیوم پلاس ۲۰۱۹ یا کندلا الکساندرایت ممنون میشم جواب بدین؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام هردو تاثیر خوبی دارن میتونید با کندلا شروع کنید

 • 1399/05/29
  0 0

  سلام من جلسه اول با دستگاه پلانتیوم شروع کردم فعلا یک هفته گذشته اگر تا هفته اینده نتیجه نگرفتم میتونم با سایناشور بقیه جلسات ادامه بدم؟

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام بهتره 3 4 جلسه برید اگه نتیجه نگرفتید دستگاهتون رو عوض کنید.

 • 1399/05/29
  0 0

  سلام من میخوام به تازگی لیزر برم و یه جا دستگاهش الکسانراین آلما هست و جای دیگر الکستدرایت کندلا که سری مخصوص هر فرد را هم میدهد؟ کدوم را برم بهتره نمیدونم چیکار کنم

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام هردو خوبن میتونید کندلا رو امتحان کنید.

 • 1399/06/05
  0 0

  سلام در خصوص دستگاه الکساندر مدیواستار چه نظری دارید؟ می گن جدیده ۲۰۱۹ و برای پوستهایی که گندمی هست جواب دهی بهتری از کندلا دارد

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام خیر درست نیست طول موج الکس واسه پوست های سفید تا گندمی تاثیر داره.

 • 1399/06/05
  0 0

  در مورد لیزر اسکلپیون میشه توضیح بدید

  • 1399/06/05
   0 0

   سلام ترکیبی از الکس و دایوده. واسه پوست های سفید تا تیره مناسبه. رولیه و با ژل، لیزر انجام میشه. دوره های 8-6 جلسه ای داره

 • 1399/06/05
  0 0

  ایا لیزر اسکلپیون از کندلا بهتر جواب میده

  • 1399/06/10
   0 0

   سلام بستگی به رنگ پوست و عکس العمل بدن خود شخص داره نمیشه کلی نظر داد.

 • 1399/06/10
  0 0

  من ۸ جلسه با دستگاه اسکلپیون مدیواستار لیزر کردم الان تو شارژم خیلی راضیم بالای ۷۰ درصد ریزش داشتم پوستم هم گندمی هست

 • 1399/06/13
  0 0

  سلام وقتتون بخیر لیزر با دستگاه الکس دایود2019 چطوره؟چندجلسه رفتم خوب بوده ادامه بدم باهمین دستگاه؟میشه بعدا برای شارژبرم از کندلا استفاده کنم؟

  • 1399/06/15
   0 0

   سلام اگه نتیجه گرفتید با همین دستگاه ادامه بدید. بهتره دستگاهتون رو عوض نکنید.

 • 1399/06/14
  0 0

  سلام .دستگاه لیزر سوپرانو آلما نسبت به کندلا چجوریه؟کلینیکی هست که با دستگاه سوپرانو فول بادی زیر ۵۰۰ تومن انجام میده.عجیب نیست؟

  • 1399/06/15
   0 0

   سلام هزینه ها معمولا یکم فرق داره. بستگی به سال دستگاه هم داره. هر دستگاهی تاثیر خودشو رو افراد داره نمیشه کلی نظر داد کدوم بهتره. اما معمولا کندلا تاثیر بهتری داره.

 • 1399/06/16
  0 0

  سلام،من 7جلسہ بادستگاہ دایودالکس انجام دادم وموہام یکم کمترشدہ،بعداز6ماہ میخام بادستگاہ سوپرانوپلاتینیوم2020برم،کدوم دستگاہ بہترہ؟آیادستگاہ عوض کنم بازم تاثیرخوب دارہ یابادستگاہ قبلی ادامہ بدم؟من سفیدپوستم باموی مشکی

  • 1399/06/17
   0 0

   سلام اگه از دستگاهتون نتیجه ی مطلوب گرفتید با همون ادامه بدید.

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام من دستگاه پلاتینیوم رودارم میرم دکتر گفت سه جلسه اخرو میتونی با کندلا بری اشگالی نداره

  • 1399/06/24
   0 0

   سلام تغییر دستگاه ممکنه باعث برگشت مو بشه که البته با جلسات بعد از بین میره. اگه دکترتون اینطور صلاح دیدن همونکارو انجام بدید

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام من دستگاه پلاتینیوم رودارم میرم دکتر گفت سه جلسه اخرو میتونی با کندلا بری اشگالی نداره

  • 1399/06/24
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام من دستگاه پلاتینیوم رودارم میرم دکتر گفت سه جلسه اخرو میتونی با کندلا بری اشگالی نداره

  • 1399/06/24
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام من دستگاه پلاتینیوم رودارم میرم دکتر گفت سه جلسه اخرو میتونی با کندلا بری اشگالی نداره

  • 1399/06/24
   0 0

   پاسخ داده شد

 • 1399/06/23
  0 0

  سلام میخواستم بدونم برای پوست سفید با موهای مشکی دستگاه الکس دوئتو بهتره یا مدیواستار اسکلیپتون؟

  • 1399/06/24
   0 0

   سلام هردو جواب میده

 • 1399/06/24
  0 0

  سلام خسته نباشیدمن پوست گندمی رنگ‌ دارم وبه شدت پرمو هستم ب نظرتون دستگاه تیس پلانتینیوم بهتره یا کندلا؟

  • 1399/06/24
   0 0

   سلام هردو دستگاه خوبه اما چون پوستتون کمی تیره اس بهتره از دستگاهی استفاده کنید که طول موج دایود داشته باشه.

 • 1399/06/24
  0 0

  سلام من حدود ۶ ماه پیش یک جلسه بادستگاه الکساندر رایت رفتم و خیلی خوب موهام ریخت الان ۱ جلسه با دستگاه سوپرانوآیس رفتم اما هیچ تغییری نکرد بنظرتون چیکارکنم؟ این دستگاه رو ادامه بدم یا نه ؟ و موهامم تقریبا ضخیمه پوستمم کمی تیرست

  • 1399/06/25
   0 0

   سلام معمولا تو جلسه ی 3 یا 4 میتونید نتیجه ی لیزر رو ببینید. الان زوده واسه تصمیم گرفتن. اما چون فرمودید پوستتون کمی تیرست، پیشنهاد میکنم از دستگاهی استفاده کنید که طول موج دایود داشته باشه.

 • 1399/06/27
  0 0

  سلام من جلسه ی دومم هست ک از دستگاه پلاتینیوم سوپرانوایس استفاده میکنم خواستم بپرسم دستگاهه کندلا بهتره یا باهمین دستگاه ادامه بدم؟ چون بیشتر الان بیکینی و کمی زیربغل رو جواب گرفتم

  • 1399/06/29
   0 0

   سلام الان زوده واسه نتیجه گیری اگه تا جلسه ی سوم، چهارم نتیجه نگرفتید میتونید دستگاهتون رو عوض کنید.

 • 1399/07/06
  0 0

  سلام من با دستگاه الترا رفتم بدنم تیره شده الان الکس آلمان برم بهتره یا کندلا آلما کل زدن۲۹۰ کندلا۷۰۰ لطفاً راهنماییم کنید چون خیلی مهمه چن وقت دیگ جشن عروسیمه

  • 1399/07/06
   0 0

   سلام هر دو دستگاه خوبه اما اگه پوستتون روشنه کندلا رو بهتون پیشنهاد میکنم.

 • 1399/07/08
  0 0

  سلام من اولین باره برای لیزر بدن میخوام برم ، موندم کندلای انتخاب کنم یا سوپرانو پلانینیوم ، پوستم هم تقریبا سفیده و بعضی از قسمتهای بدن موها لطیفتره و بعضی قسمتها یه مقدار ضخیم تره ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

نظر خود را درباره مطلب بالا بیان کنید